Stellar wyznały, że nie miały wyjścia – seksowny koncept był ich jedyną deską ratunku

http://arcadey.net/wp-content/uploads/2015/07/stellar-the-show.jpg

Kiedy fani kpopu słyszą „Stellar” pierwsze co przychodzi im na myśl to nie ten uroczy i wesoły zespół jakim były kiedy zadebiutowały, ale ich prowokacyjny i seksowny styl, który wiele razy był już ostro krytykowany.

Dziewczyny zadebiutowały w 2011 roku ale nazwa ich zespołu stała się popularna dopiero w 2014.
Na początku członkinie stawiały na słodkie, urocze i energetyczne piosenki jakimi były: „Rocket Girl„, „U.F.O” i „Study” – niestety nie zdobyły nimi większego zainteresowania.
w 2014 wreszcie pojawił się comeback z „Marionette” i to ta piosenka pomogła im znaleźć się w centrum uwagi, głównie ze względu na erotyczny charakter, prowokujące stroje, wyzywającą choreografię i MV.

 

„Marionette” (Luty 2014)

Pytanie: Można się spodziewać, że kolejne nieprzynoszące rozgłosu i zysków comebacki mogą powodować wiele problemów?

Junyool:  Nie miałyśmy pieniędzy na transport, sytuacja była szczególnie trudna jeśli chodzi o jedzenie – zwykle dzieliłyśmy się jedną porcją. Wyciągnęłyśmy z tego mnóstwo przykrych wniosków. Kiedyś wynajmowałyśmy tę samą salę taneczną co inny, bardziej znany zespół. Gdy przychodziłyśmy tam przed czasem i siadałyśmy czekając na swoją kolej do korzystania z parkietu, członkowie tamtej grupy źle na nas patrzyli. Niestety nie miałyśmy pieniędzy żeby wybrać się np do kafejki i tam poczekać.

Minhee: Później, żeby nie zjawiać się zbyt wcześnie na sali wymyśliłyśmy grę w papier kamień i nożyce. Osoba, która wygrała rundę robiła jeden krok w przód. W ten sposób droga na salę, która normalnie trwa 5 minut zajmowała nam 1 godzinę. Kiedy zauważyłyśmy, że sławny girl band przejeżdżał obok nas swoimi vanami, chowałyśmy się gdzie mogłyśmy bo było nam wstyd.

Pytanie: Czy to wtedy zadecydowałyście, że podczas następnego comebacku odkryjecie więcej ciała żeby zszokować odbiorców?

Minhee: „Tonący brzytwy się chwyta”. Nie myślałyśmy o tym co będzie później. Sukces „Marrionette” decydował o naszym „być albo nie być”.

Junyool: Pogodziłam się z myślą, że to będzie nasz ostatni album. Ale obserwowałyśmy nasze sunbae, które również podejmowały się seksownych konceptów.

Gayoung: Szczerze, nie myślałyśmy o sobie jako o seksownych kobietach. Nawet nasza agencja wątpiła w to, że uda nam się wpasować w ten koncept, ale z czasem jak zaczęłyśmy ćwiczyć przekonałyśmy się, że potrafimy być seksowne.

Pytanie: Wtedy (po wydaniu Marrionette) pojawiło się sporo gwałtownych reakcji, związanych z „przeerotyzowanym” konceptem, co o tym myślicie?

Gayoung: 3 z naszych członki trenowały wcześniej balet, jak tylko zobaczyłyśmy nasze stroje od razu przyszedł nam na myśl trykot.

Hyoeun: Dokładnie, na początku nie widziałyśmy w tych storach nic złego, dopiero kiedy zapalili światła i oświetlili salę zauważyłyśmy że stroje są prześwitujące.

Minhee: Nasz teledysk był bardzo erotyczny, nie miałyśmy pojęcia, że aż do tego stopnia. W scenariuszu było napisane: „leżysz na łóżku i siadasz”, „pozwól żeby mleko spływało Ci po twarzy”. Byłyśmy w zupełnym szoku kiedy pierwszy raz czytałyśmy komentarze pod swoim teledyskiem i zorientowałyśmy się dzięki komentarzom do czego te sceny nawiązywały. Tak, możesz nas nazwać naiwnymi, bo nie domyśliłyśmy się wcześniej.

Pytanie: Czy teledysk przyniósł oczekiwane rezultaty?

Gayoung: Wszystko skończyło się dla nas dobrze. Dostawałyśmy mnóstwo pocieszających telefonów i negatywne uwagi przestały być dla nas tak bolesne. Dostałyśmy wspólne auto i mieszkanie, a także salę treningową tylko do naszej dyspozycji.

 

„Mask” (Sierpień 2014)

Pytanie: „Dzięki sukcesowi Marionette mogłyście powrócić z koleją piosenką, trochę ograniczyłyście odkrywanie ciała w tym koncepcie”?

Minhee: Zamiast seksapilu postawiłyśmy na szczerość w Mask.

Gayoung: W słowach tej piosenki zawarłyśmy wyjaśnienie – dlaczego podjęłyśmy się realizacji tak „wulgarnego” stylu w Marionette.

Hyoeun: Ale nikt tak naprawdę nie chciał nas wysłuchać, do tego stopnia, że niektórzy specjalnie ignorowali nasz comeback. Ci, którzy faktycznie przesłuchali piosenki twierdzą że była dobra, ale większość osób nawet nie spróbowała jej przesłuchać.

Minhee: Ponieważ piosenka nie wzbudziła dużego zainteresowania odbiorców skróciłyśmy naszą promocję.

„Fool” ( Marzec 2015)

Pytanie: „Kompletnie zmieniłyście koncept, zero odkrywania ciała w tym teledysku”?

Junyool: W zasadzie nie planowałyśmy powrócić z Fool jako singlem, miała to być nasza „poboczna” piosenka znajdująca się w albumie. Skończyłyśmy promując się z nią.

Gayoung: Same stwierdziłyśmy, że piosenka wcale nie jest na tyle dobra żeby się nią promować ale nasza agencja pchała nas mówiąc, że piosenka będzie przypominała odbiorcom o ich „pierwszej miłości”.

Pytanie: „Ale niestety nie odniosłyście z nią większego sukcesu”?

Hyoeun: Agencja namówiła nas do tej promocji, ale faktycznie rezultaty były marne. Później nawet próbowałyśmy zmieniać stroje na bardziej seksowne, ale nie pasowały do piosenki. Wszystko okazało się jedną, wielką klapą…

Gayoung: 2 tygodnie po rozpoczęciu promocji agencja powiedziała „Przepraszamy, od tej pory będziemy przykładać większą wagę do Waszej opinii.”

„Vibrato” (Lipiec 2015)

Pytanie: „Byłem w szoku kiedy zobaczyłem Wasze teaserowe zdjęcie i zapewne nie tylko ja!”

Hyoeun: Cóż, my również byłyśmy zszokowane. Nie robimy tego bo chcemy, czy dlatego że nam się to podoba. Doświadczyłyśmy już wielu porażek i uczymy się na błędach. Po „Marionette” zaakceptoałyśmy rzeczywistość taką jaką jest. Teraz wiemy, że potrzebujemy czegoś co będzie prowokujące.

Junyool: Chcemy się wybić z muzyką Stellar, wiemy, że jeśli nie wydamy tego w prowokującym stylu to się nie przebijemy.W naszym przypadku jeśli nie ma czegoś wyzywającego, nie ma też reakcji ze strony odbiorców.

Minhee: Zostałyśmy nawet zapytane” „Dziewczyny kiedy znowu powrócicie na scenę?” a od tego czasu zdążyłyśmy wydać już dwa comebacki!

Pytanie: „Aktualnie znowu znalazłyście się w ogniu krytyki, podobnej do tej za czasów Marionette”?

Minhee: Wiele osób myśli, że do zdjęć pozowałyśmy w samych stringach, na to założyłyśmy sukienki. W zasadzie to nie były stringi, a strój kąpielowy, ale ponieważ górę zasłaniała sukienka, wiele osób doszło do mylnych wniosków.

Junyool: Aktualnie jest szansa, że nawet Ci którzy przyszli nam ubliżyć wysłuchają tej piosenki do końca. A jeśli im się spodoba, może nawet ją kupią i zostaną naszymi fanami. Poza tym myślę, że jako kobiety mamy prawo pokazywać swój seksapil.

Gayoung: Nie będziemy już się tłumaczyć ze wszystkiego co robimy. Brniemy dalej i liczymy na to, że ktoś zauważy to ile pracy wkładamy w każdy comeback, a nie tylko nasze stroje i prowokacyjne pozy.

Pytanie: „Ale wygląda na to, że wciąż macie sporo zmartwień”?

Gayoung: Musimy się wypromować ale przyznam, że dodawałam nasze teaserowe zdjęcie Vibrato na konto SNS z ciężkim sercem. Niestety, nie zawsze możemy robić tylko to co nam się podoba. Musimy brać pod uwagę to w czym podobamy się innym.

Junyool: To prawda! Oczywiście, mam swoje troski i zmartwienia ale za każdym razem kiedy wychodzę na scenę moja chęć do tworzenia nowej muzyki rośnie i staje się silniejsza!

Hyoeun: Jeśli zespół wychodzi spod skrzydeł małej wytwórni ciężko jest przyciągnąć do siebie uwagę ludzie, nawet jeśli piosenki i koncepty są ciekawe i naprawdę dobre! Ale taką mamy rzeczywistość. Ze smutkiem patrzymy na inne zespoły, podobne do nas, które też decydują się na seksowne koncepty żeby osiągnąć sukces.

Pytanie: „Powróciłyście teraz, konkurencja jest ogromna! Jakie są wasze cele podczas tej promocji”?

Gayoung: Chciałybyśmy dobrze wypaść. Agencja powiedziała nam, że jeśli utrzymamy si w top 20 utworach na listach przebojów wyślą nas na wakacje za granicę 🙂 Mamy nadzieję że tak się stanie.

Minhee: Mówi się że jeśli raz „wskoczysz” do top 20 na liście przebojów to Twoja popularność szybko nie osłabnie.
Jeśli to prawda to może zobaczymy się wkrótce, tym razem powrócimy z całym albumem. Naprawdę zależy nam żeby osiągnąć sukces!

Junyool: Jeśli tak się stanie to chciałabym odbyć uliczny koncert w strojach z teledysku!

Pytanie: „Jeśli Vibrato osiągnie sukces odejdziecie od seksownych konceptów”?

Junyool: Chcę nadal próbować swoich sił w seksownych konceptach ale bardziej stonowanych.. Chciałabym usłyszeć opinię „to jest piękne, bo kobiece”.

Hyoeun: Chciałabym żebyśmy wydały piosenkę, w której wszystkie dobrze się czujemy, bardzo możliwe, że nie będzie w niej żadnego odkrywania ciała.

Minhee: Nie jest prawdą że nie podejmujemy się radosnych, uroczych konceptów, bo tego nie potrafimy. Jesteśmy zwyczajnymi dwudziestoletnimi dziewczynami, które lubią słodkie rzeczy. Wciąż mam nadzieję, że Stellar utrzyma dobry wizerunek i pokaże swoje prawdziwe kolory.


 

cr. (1)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *