BIGBANG odnowili kontrakty z YG Entertainment!

UWAGA: W post zawiera 3 artykuły złączone w jeden.

2 listopada rano, YG oficjalnie ogłosiło, że kontrakty z BIGBANG zostały odnowione. Ogłoszenie wyjaśniło wiele spekulacji na temat pozycji BIGBANG. Ich decyzja ma specjalne znaczenie w wielu aspektach.

Lojalność i partnerstwo ponad wszystko

Od ich debiutu z singlem „Bigbang” wydanym w 2006 roku, BIGBANG odnowiło kontrakty w 2011 i utrzymywali współpracę przez 9 lat. Teraz odnowili kontrakty kolejny raz, już wcześniej silna więź między YG a BIGBANG, została umocniona.

W świecie koreańskiej muzyki, rzadko widzi się aby wszyscy członkowie grupy idoli pracowali w jednej agencji przez tak długi czas. Pokazuje to, że jest oczywista więź między nimi, która wykracza za zwykłe korzyści, ale liczy się lojalność i przyjaźń.

Szef YG, Yang Hyun Suk zawsze mówił „Nie uważam, że to YG stworzyło BIGBANG. BIGBANG stworzyli YG.”. Ta uwaga pokazuje, że YG uznaje BIGBANG za swoją wartość, k-popowi piosenkarze, którzy mają duży wpływ na światową scenę muzyczną. Było wiele sytuacji gdy artysta i agencja decydowali się rozdzielić, ponieważ producent nie był w stanie sprostać zmianom i pomysłom młodych ludzi co do muzyki jaką chcą tworzyć jednak oni nie mają takich problemów.

BIGBANG & YG, nieustanne zmiany

Największą siłą, która doprowadziła BIGBANG na szczyt koreańskiego przemysłu muzycznego, nie było tylko „utrzymywanie” się na poziomie, ale ciągłe zmiany i rozwój zespołu. Jednym z mentorów tych zmian było YG.

Kiedy BIGBANG i YG odnowili kontrakty w 2011 roku, powstało porozumienie między nimi „BIGBANG będą mieli nowy początek jako artyści”. W tamtym czasie YG powiedział: „Przez następne 5 lat aktywności BIGBANG, powstanie nowy styl muzyczny. Złożyłem obietnicę BIGBANG, że zrobię wszystko co mogę aby sprawić, że będą rozpoznawalni jako artyści, a nie tylko idole.”

Mimo, że BIGBANG byli piosenkarzami-idolami na początku kariery, teraz stali się marką, która wykracza poza granice grupy idoli. Strategia BIGBANG przez 5 lat od 2011, była po to aby ‚ponownie uruchomić’ ich jako artystów z nowym stylem muzycznym, nie tylko idoli. Jak widać strategia ta się udała.

Kiedyś T.O.P powiedział w programie, BIGBANG zdecydowali się rozwijać jako artyści i „gotowi są położyć kres BIGBANG, jeśli nie będą mogli się dalej rozwijać”.

9 lat, długoterminowy plan i dalszy rozwój

Wielu ludzi widzi, że największym wyzwaniem czekającym na BIGBANG jest służba wojskowa, którą muszą odbyć. Jednak YG ma większe plany, na dalszy czas.

Yang Hyun Suk powiedział: „Było hasło, które powiedziałem gdy powstawało BIGBANG. Wiecie, koreańskie grupy idoli przetrwają tylko 5 lat. Jednak chciałem stworzyć artystów, którzy mogą występować przez długi czas, również zagranicą.”

Powiedział również, że planował karierę BIGBANG w przód „Mimo, że BIGBANG obchodzili 9 rocznicę od debiutu, nadal dorastają. Szczerze, chcę pracować z nimi przez kolejne 20 lat. Nie przejmuję się ich służbą wojskową. Ponieważ każdy z nich jest świetny również jako artysta solowy, BIGBANG nadal będą mogli występować, nawet jeśli jeden lub dwóch członków będzie w wojsku.”

Odkąd każdy członek BIGBANG ma własne aktywności solowe istnieje wiele różnych możliwości i mniej ograniczeń jeśli chodzi o dalszą karierę BIGBANG. Biorąc pod uwagę wcześniejsze osiągnięcia BIGBANG z YG, fani mogą czekać na większe sukcesy, które mogą przerosnąć ich oczekiwania. Dodatkowo, teraz kiedy YG umocniło swoją pozycję, młodzi artyści YG będą mogli czerpać więcej korzyści.


„Szef YG, Yang Hyun Suk wierzył w BIGBANG do ostatniej chwili”

Yang Hyun Suk bardzo ufa BIGBANG, powiedział nawet, że chciałby pracować z nimi przez kolejne 20 lat.

To pokazuje, że BIGBANG jest ważne dla YHS. BIGBANG odegrało największą rolę w rozwoju YG do poziomu największej agencji w Korei. To również oni sprawili, ze YHS zaczął być uważany za najlepszego producenta w kraju. Z drugiej strony to YHS sprawił, że było to dla BIGBANG wszystko możliwe. Jeśli członkowie BIGBANG by go nie spotkali ich sukces nie byłby możliwy.

Jednakże, YHS i BIGBANG nie są jeszcze usatysfakcjonowani. Nadal mają wiele do osiągnięcia. Jako, że jest tu takie zaufanie i pewność między nimi, mogli bez problemowo odnowić kontrakty.

W wywiadzie dla Daily Sports, YHS wyraził swoje głębokie zaufanie do BIGBANG. Wyjaśnił czemu YG chciało odnowić kontrakty „Jiyong i Taeyang dołaczyli do YG mając 13 lat, więc są w YG już prawie 15 lat. Mają teraz ponad 20 lat, spędzili ponad połowę swojego życia z YG. Więc oczywistym jest, że BIGBANG i YG mają podobny gust muzyczny i komunikacja między nami jest świetna. Największą siłą YG jest to, że ludzie, którzy lubią te same rzeczy są tu zgromadzeni. Mimo, że jestem 20 lat starszy niż członkowie BIGBANG, naprawdę cieszę się spędzając czas z nimi. Słuchanie pomysłów tych młodych chłopaków, sam uczę się więcej od nich niż oni ode mnie. Wierzę w to, że siła YG pochodzi od tych ludzi, którzy dzielą się z innymi tym co lubią.”

YHS zdefiniował również związek między BIGBANG a YG jako ‚rodzinę’. „BIGBANG są grupą, która dorastała w systemie YG. Wiecie, lubię drzewa i mam ich wiele w moim domu. Niektóre drzewa chorują lub nawet umierają kiedy zostają przeniesione. Nawet jeśli nie jestem typem osoby, która często wyraża swoją sympatię do innych, odkąd jestem z BIGBANG przez ponad 10 lat, są teraz dla mnie jak rodzina, wierzę w to, że nie będziemy mieli żadnych krytycznych sporów.”

Jest jeszcze jedna rzecz, o której warto wspomnieć. YHS powiedział, że będzie pomagał BIGBANG nawet jeśli BIGANG zdecydują się nie przedłużać kontraktów z YG.
„Nawet jeśli BIGBANG zdecyduje się odejść z YG i pójść własną drogą, będę im pomagał. Mówię szczerze. Moim największym marzeniem jest widzieć ich występujących razem przez długi czas. W przyszłym roku będzie 10-ta rocznica debiutu BIGBANG i mam nadzieję, ze będą mogli promować się pod nazwą BIGBANG nawet gdy będą starsi, jak Rolling Stones. Chcę móc pomagać BIGBANG przez długi czas.”


„G-Dragon: ‚Ja również chciałbym pracować z Yang Hyun Suk’iem przez kolejne 20 lat.’ „

Szef YG Ent, Yang Hyu Suk i BIGBANG wyszli poza relacje szefa agencji i jego artystów. Teraz stworzą razem coś większego, również jako partnerzy.

Gdy YG ogłosiło odnowienie kontraktów ludzie zastanawiają się jak YG mogło się obejść bez nieporozumień. Powód był prosty: decyzja została podjęta na podstawie lojaności i zaufania między nimi. Pracując z BIGBANG przez 9 lat od debiutu, YHS zmienił się z ‚wymagającego nauczyciela’ w ‚niezawodnego starszego brata’

Taka głęboka więź między nimi została naturanie ukazana również podczas występu BIGBANG w „Happy Together” w maju tego roku.

Odnosząc się do tego, że YHS powiedział „chcę pracować z BIGBANG przez kolejne 20 lat”, G-Dragon powiedział „Ja również chciałbym pracować z Yang Hyun Suk’iem przez kolejne 20 lat. Podoba mi się to ponieważ będziemy dostawać tak wielkie wsparcie przez długi okres czasu”. To była oczywista i cool odpowiedź, która pokazała, że BIGBANG uważają iż żadne wsparcie niż to od YG, nie będzie im potrzebne.

Śmiałe żarty BIGBANG z YHS pokazały również, na jakim poziomie są relacje YG z BIGBANG, nie jak między szefem i pracownikiem. G-Dragon był tym, który zażartował mówiąc: „Osobą, która najbardziej się zmieniła jest szef Yang”. Doprowadził widzów do śmiechu mówiąc dalej: „Wiecie, w przeszłości szef  Yang rzadko wychodził ze swojego gabinetu. Jednak teraz, wychodzi tak często na wizyty do dermatologa i równie często chodzi na zakupy, że wydaje się być jak super gwiazdą.”

Seungri dodał: „Sądzę, że Yang Hyun Suk bardzo się troszczy o to co uważamy. Rzadko wkraczał w naszą pracę nad nowym albumem. Po prostu chciał, żebyśmy zrobili to sami. Sami napisaliśmy nasze piosenki, a on wspierał nas zza kulis.”

To czy BIGBANG odnowią kontrakt z YG nie było głównym zmartwieniem i tematem w tym roku. Jednak jako iż proces negocjacji nie był ujawniany ludzie nie mogli zobaczyć co się dzieje i zaczęły pojawiać się plotki „G-Dragon chce opuścić YG”. Jednak jak widać wszystko już zostało wyjaśnione.


cr: (1), (2), (3)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *