Zespoły, których kontrakty wygasają w 2016 roku!

http://0.soompi.io/wp-content/uploads/2016/01/05075915/2NE-BEAST.jpg

W 2016 roku fani K-popu mogą z pewnością oczekiwać wspaniałych comebacków oraz interesujących debiutów grup rookie! Niestety, w tym roku kończą się także kontrakty niektórych popularnych i lubianych zespołów. Czy podpiszą nowe umowy z tymi samymi wytwórniami? A może niektórzy członkowie zdecydują się odejść? 
Przeciętny kontrakt podpisuje się na 7 lat i wielu idoli zgadza się na takie warunki.
Po wygaśnięciu umowy, artysta może przedłużyć kontrakt na kolejnych kilka lat lub też bez konsekwencji odejść z zespołu i wytwórni.

(Info: Idole rzadko kiedy podają okres na jaki podpisują kontrakt.)

 

  • f(x)

Girl band SM Entertainment – f(x) zadebiutował w 2009 roku z piosenką “LA chA TA” jednak uwagę większej liczby słuchaczy przyciągnęły takimi hitami jak: “Pinocchio” czy “Hot Summer.”
Rok temu w czerwcu z zespołu odeszła członkini – Sulli która postanowiła skupić się na karierze aktorskiej. Reszta dziewczyn w 4 osobowym składzie powróciła z pełnym albumem –  “4 Walls”.
Mimo iż kontrakty Krystal i Victorii ulegają już „przeterminowaniu” zespół ma zaplanowany koncert jeszcze w tym miesiącu. Wytwórnia nie wydała żadnego oficjalnego oświadczenia, informującego o tym, że dziewczyny przedłużyły kontrakty, ale ich plany związane z dalszą promocją zespołu w 4 osobowym składzie sugerują, że obie członkinie zdecydowały się kontynuować współpracę z SM.

 

  • 4minute

Dziewczyny z Cube Entertainment również zadebiutowały w 2009, a terminy ich kontraktów powoli wygasają. Aczkolwiek większość fanów jest przekonanych, że wszystkie członkinie przedłużą (lub już przedłużyły) umowy. Grupa po raz ostatni promowała się rok temu, ale ich comeback z nowym albumem jest przewidywany na pierwszą połowę roku 2016!

 

  • BEAST

Kolejny zespół Cube Entertainment – kontrakty tych 6 panów zbliżają się ku końcowi ale najprawdopodobniej wszyscy z nich są chętni do dalszej współpracy z wytwórnią i sobą nawzajem. Poszczególni członkowie odnoszą spore sukcesy w aktywnościach solowych, ale to nie przeszkadza im regularnie powracać na scenę jako grupa.

 

  • KARA

Przez ostatnie parę lat przyszłość KARA jako zespołu wydawała się dosyć niestabilna. Z grupy odeszły dwie dziewczyny: Nicole i Kang Ji Young – 2013 rok.  Park GyuriHan Seungyeon oraz Goo Hara pozostały jednak w DSP Media. Następnie dodana została nowa członkini – Heo Youngji, i KARA kontynuowały grupową promocję. Aktualnie kontrakty Gyuri, Seungyeon i Hary wygasają. Mimo iż ich popularność w Japonii nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, to w Korei wygląda to decydowanie gorzej. Domniemania fanów o rozpadzie zespołu zaczęły pojawiać się już jakiś czas temu..

 

  • Secret

To kolejny girl band, który zadebiutował w 2009 roku i właśnie świętowały 7 rocznicę. Jak się okazuje negocjacje na temat kontraktu między wytwórnią, a dziewczynami trwają już od czerwca 2015!
W kwietniu TS Entertainment skomentowała: “Jeszcze nie postanowiliśmy nic konkretnego, ale prawdą jest, że dajemy dziewczynom możliwość przedłużenia kontraktów.”
Wkrótce potem pojawiły się jednak wieści, że Han Sunhwa i Jung Hana wplątały się w dość głośny skandal (z „obrażaniem się” wzajemnie na Twitterze). O tamtego czasu: Ji EunSunhwa i Hyosung zaangażowały się jedynie we własne aktywności solowe.

  • MBLAQ

Czy MBLAQ odnowią kontrakty? Można tylko spekulować. W 2014 odeszło już dwóch członków zespołu: Lee Joon oraz Thunder. Pomimo iż krąży mnóstwo plotek, że zespół się rozpada, MBLAQ byli w stanie powrócić na scenę w 3 osobowym składzie. Niestety ich promocja nie wywarła większego wrażenia na odbiorcach, panowie postanowili więc zaangażować się w indywidualne grafiki.

 

  • 2NE1

Kontrakty reprezentującego YG Entertainment girl bandu ulegają przedawnieniu w tym roku. W 2015, CL rozpoczęła przygotowania do debiutu w U.S.A i podpisała nowy kontrakt z agencją. Aczkolwiek umowy i zamiary pozostałych członkiń pozostają tak naprawdę owiane wielką tajemnicą. Yang Hyun Suk skomentował: “To delikatna sprawa, wszystko co dotyczy kontraktu jest poufne.”

 

  • T-ARA

T-ARA to kolejny girl band, który pojawił się na muzycznej scenie w 2009 roku. Od tamtej pory wszystkie panie przeszły wiele ciężkich chwil z towarzyszącymi im ciągle skandalami i kontrowersjami. Trochę to trwało, zanim zdołały odzyskać zaufanie fanów i odbudować reputację po dużym skandalu, związanym z odejściem jednej z członkiń. Grupa regularnie promuje się w Chinach (gdzie ma też największy fanclub). Pomimo iż ich wytwórnia wychodzi z propozycją przedłużenia kontraktów wszystkim członkiniom, to ich słaba (nie przynosząca większych dochodów) promocja w Korei, pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi. Nie wiadomo jeszcze czy dziewczyny zdecydują się podjąć kolejną próbę…

 

  • Rainbow

Pomimo że, Rainbow pochodzą dokładnie z tej samej agencji i zadebiutowały w tym samym roku co KARA, to ich popularność jest drastycznie niższa od popularności ich siostrzanej grupy. Nigdy nie udało im się zdobyć 1 miejsca podczas programów muzycznych, pomimo iż są praktycznie weterankami na kpopowej scenie! Członkinie JaekyungYoonhyeWooriHyunyoung, oraz Jisook zaangażowały się w aktorstwo. Nie wiadomo kiedy powrócą na scenę z nowym albumem. Aktualnie ich agencja skupia się na swoim najnowszym girl bandzie rookie – April.

 

 


 

Źródło: LINK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *