Jisoo (TAHITI) otrzymuje propozycje sponsoringu na Facebooku i Instagramie

Członkini girl bandu TAHITI, Jisoo, ujawniła niedawno, że na swoich prywatnych kontach społecznościowych (Facebook, Instagram) jest nękana przez mężczyzn, którzy wysyłają jej propozycje sponsoringu.

 

Tak aktualnie wyglądają profile/skrzynki idolki, „zalane” falą propozycji na tle seksualnym i nie tylko:

 

Jisoo napisała w komentarzu na Instagramie:

„Wasze wiadomości sprawiają, że czuje się skrępowana. Komentujecie pod moimi zdjęciami i upraszacie, żebym sprawdziła skrzynkę na prywatne wiadomości. Bardzo Was proszę, przestańcie. Sprawiacie mi przykrość.”


Wiadomości jakie otrzymuje Jisoo:

 

 

„Witaj ^^ Jesteś może zainteresowana pracą na pół etatu i wysokimi zarobkami? Proszę, skontaktuj się z nami! ^^ Średnie wynagrodzenie to: $600 – $2,000.”

„Jestem brokerem (pośrednikiem), jeden z moich klientów jest Twoim wielkim fanem, Panienko Jisoo. Jest w podobnym wieku (dwudziestokilkulatek). Chciałby się z Tobą spotkać kilka razy. Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowana tą propozycją. Nie będziesz musiała spotykać się z wieloma osobami, będą to prywatne spotkania z moim klientem. Za każde otrzymasz około $2,000~3,000 ^^.

Proszę rozważ naszą ofertę. Zarobisz na tym sporo pieniędzy i postaramy się dostosować do Twoich warunków. Spotkania z naszym klientem będą oczywiście utrzymane w sekrecie.”

„Możesz otrzymać do $1,000 za randkę z naszym klientem. ^^ Zakupy, wspólna kolacja i stworzenie odpowiedniej atmosfery~ Wystarczy jedno lub dwa spotkania. Ta oferta jest lepiej płatna niż pozostałe ^^ Skontaktuj się z nami.”
„$4,000?”

Ponieważ mimo próśb idolki wiadomości z propozycjami nie ustają, Jisoo postanowiła podjąć odpowiednie kroki prawne w tej sprawie.

Niestety, sprawa ta okazuje się bardziej skomplikowana, niż wydawać by się mogło.

Propozycje sponsoringu przychodzą z zagranicznych adresów IP komputera, co utrudnia policji odszukanie nadawcy:

“Gdyby adress IP był koreański, Facebook udzieliłby nam wszystkich informacji na temat jego posiadacza i lokalizacji komputera. Niestety IP pochodzi z innego kraju i Facebook nie jest w stanie udzielić nam jakichkolwiek informacji na temat nadawcy.”

Bez takiej pomocy ze strony serwisu Facebook, policja nie jest w stanie zlokalizować przestępcy. Wszystko wskazuje więc na to, że sprawa Jisoo pozostanie wkrótce zamknięta bez jakichkolwiek sankcji dla jej dręczycieli.


cr.: (1) (2)

1 Comment

  1. Pingback: Jisoo odchodzi z TAHITI – Hallyu☆News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *