Interpretacje MV, cz. I [GAVY NJ – I Wish]

Czy zdarzyło Wam się kiedyś oglądać koreański teledysk i… nie mieć pojęcia, co się właściwie w nim działo? No bo jak falująca niebieska zasłona może oznaczać miłość i tęsknotę za ojczyzną?! Postanowiłam pobawić się w Sharlocka Holmesa! W pierwszej części zapraszam Was na smutne ballady, które z pewnością przodują, jeśli chodzi o symbolikę i wielowątkowość historii w teledysku.

Aby nie psuć Wam oglądania, proszę, obejrzyjcie najpierw teledysk (najlepiej z napisami), a dopiero później przeczytajcie jego wyjaśnienie! 

Gavy NJ – I Wish

Obejrzeliście? Zacznijmy od tego, że główna bohaterka jest duchem, który powraca do swojego ukochanego. Cały teledysk skupia się wokół wody. Na początku widzimy kobietę stojącą na deszczu, to łzy jej ukochanego, który za nią tęskni. W piosence jest linijka, w której Gavy NJ śpiewają, że „zawsze lubił deszczowe dni”, ale tym razem oznaczają one smutek. Prawdopodobnie nie jest ona świadoma tego, że nie żyje i wraca do domu zachowując się jak zawsze. Zauważa, że jej chłopak nie jest w najlepszym humorze, stara się go jakoś rozweselić, ale ten ją najzwyczajniej jej nie zauważa.

Aktorka: Hong Ah Reum; Aktor: ???

Tak naprawdę nie jest świadomy jej obecności, a smutek wynika z tego, że wszystkie rzeczy, które robi przypominają mu o ukochanej. W refrenie słyszymy:

Moja piosenka, którą Cię nawołuję

Deszcz ją zaleje, Wiatr ją zdmuchnie

Nie usłyszysz jej

W piosence także padają słowa obietnicy odnośnie urodzin głównej bohaterki, o tym, że spędzą je razem. Gdy dziewczyna widzi, że chłopak spełnia obietnicę jest podekscytowana, ale on zaczyna płakać. W tym momencie ręce dziewczyny stają się mokre. Zaczyna do niej docierać, co się dzieje, a gdy podchodzi do lustra i nie widzi w nim swojego odbicia, jest już pewna, że nie żyje.

Na końcu teledysku widzimy płaczącą dziewczynę, która kuli się w strugach deszczu (mimo iż jest w pomieszczeniu) i słyszymy dźwięk kropel odbijających się od ziemi.

Zdecydowanie nie jest to historia z happy endem.

Co Wy o tym myślicie? Może inaczej zinterpretowaliście ten teledysk i zechcecie się z tym podzielić w komentarzach? A może jakieś teledyski, które utkwiły Wam w pamięci, ale nie potraficie ich zrozumieć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *