Interpretacje MV, cz. III [LYn, Leo – Blossom Tears]

LYn, Leo – Blossom Tears

Aktorka: Go Soo Hyun; Aktor: Jung Taek Woon (Leo)

Leo wciela się w rolę projektanta, który szyje sukienki.  Tym razem przygotowuje jedną dla swojej dziewczyny. Oboje żyją w mieszkaniu połączonym z pracownią. Na początku wydają się być normalną parą.

Pierwsza lampka zapala się, gdy dziewczyna droczy się z chłopakiem i zabiera mu projekt sukienki. Na początku on również dołącza do zabawy, jednak po chwili coś się zmienia i widzimy krótką migawkę, tego, co ma się wkrótce zdarzyć.

Krew, suknia i tajemnicze tabletki

Jego oczy stają się… przerażające. Możemy więc założyć, że te przebłyski to przyszłe plany Leo. W tym momencie odpycha dziewczynę i wraca do pracy, a ona siada na łóżku. Z racji tego, że nie ma z jej strony reakcji można wnioskować, że to nie pierwszy raz.

Zwróćcie uwagę na sukienki w tle

W następnej scenie, dziewczyna sama spaceruje po studiu i ogląda jeszcze nie ukończoną sukienkę (miarka nadal jest na manekinie). Z jej miny możemy wnioskować, że jej się podoba. Porównując z innymi sukienkami, ta przypomina suknię ślubną.

Następnie podchodzi do regału, pod którym leży buteleczka, z której wysypały się białe tabletki, bliżej ekranu (zamazane) możemy zauważyć również czerwone, co jest BARDZO ważne. Jest to dokładnie to samo ujęcie, co w migawce Leo. Początkowo można zakładać, że są to leki na uspokojenie/depresje, w związku z wydarzeniami, które spotkały chłopaka (później dowiadujemy się, że opuściła go dziewczyna, którą kochał).

Kolejną ważną rzeczą jest to, że dziewczyna ową buteleczkę… wącha. Czy kiedykolwiek wąchaliście aspirynę czy inne tego typu tabletki? Skoro dziewczyna je powąchała znaczy to, że wydzielały jakiś zapach. To również jest ważne.

Dziewczyna dalej wędruje po studiu, zauważa pudełko (w które pakuje się sukienki), jako, że sukienka, którą Leo szył dla niej wisiała dalej na manekinie w środku musiała być jakaś inna. Gdy zaczyna powoli otwierać owe pudełko, wkracza Leo i natychmiast je zamyka, po jego minie możemy wnioskować, że jest przerażony. Z jakiego powodu? Ponieważ mogłaby coś zobaczyć lub o coś zapytać.

Mimo jego gwałtownej reakcji dziewczyna to ignoruje, natychmiast się uśmiecha i pokazuje na białą sukienkę, mówi, że jej się podoba, jednak Leo zdaje się być niepewny.

Następnie przenosimy się do sceny, gdy oboje leżą na łóżku, dziewczyna śpi, a Leo chce pogłaskać ją po włosach. Szybko jednak rezygnuje z tego pomysłu przypominając sobie jej reakcję na sukienkę (później widzimy, że jego była dziewczyna reagowała podobnie). Możemy odczytać to jako ‚jeszcze nie teraz, nie ma pewności‚. Dziewczyna się budzi i sama kładzie jego rękę na swojej głowie, Leo wstaje i znów wraca do pracy. Jakby to miało sprawić, że będzie mógł w końcu okazać uczucia dziewczynie.

Ta jednak nie daje mu spokoju i przytula go od tyłu, w tym momencie Leo zamyka oczy i przypomina sobie o byłej dziewczynie, dla której również szył sukienkę. W tamtym czasie sukienka była zakryta, aby nie mogła zobaczyć jej przed ukończeniem. Ponownie zwróćcie uwagę na ścianę pracowni Leo, nie ma tam żadnych sukienek. Możemy więc zakładać, że była ona pierwszą dziewczyną, dla której jedną uszył.

Leo pakuję fioletową sukienkę do takiego samego pudełka, które chciała otworzyć jego współczesna dziewczyna. Prawdopodobnie jest to to samo pudełko, w którym znajdowała się tam sama pierwsza sukienka. Widzimy też, że Leo denerwuje się pakując ją do środka, jakby do czegoś się przygotowywał. Oświadczyny…?

We wspomnieniach Leo pojawia się również scena, w której wchodzi elegancko ubrany do studia trzymając w dłoniach bukiet z czerwonych róż. Jednak nie zastaje tam swojej dziewczyny. Mimo tego, że tak jak jego współczesna dziewczyna, ucieszyła się z sukienki, gdy tylko zobaczyła ją zapakowaną jako prezent i zorientowała się, że Leo chce się jej oświadczyć… Zostawiła list i odeszła. Inne sukienki były na manekinach, tylko ta jedna dalej leżała w pudełku, oznacza to, że tylko ona nie została wręczona właścicielce.

Leo budzi się ze snu i szuka swojej dziewczyny, boi się, że ona również mogła odejść. Ona jednak szybko pojawia się w drzwiach i widząc, że chłopak sieje zniszczenie w ich domu – przytula go. Tym razem się jednak nie uśmiecha, wydaje się być zmęczona jego zachowaniem, a nawet nieco zaniepokojona. W tym momencie Leo na chwilę się uspokaja.

Scena zmienia się na tą, w której wyjmuje z pudełka czerwone tabletki, plan jest kontynuowany. Jego twarz znów przybiera przerażający wyraz, który mówi, że ‚nie może dopuścić, by to zdarzyło się ponownie‚. Patrzy on wprost na najnowszą sukienkę, która jest już prawie skończona.

Leo wydaje się mieć wewnętrzny konflikt, ale ostatecznie otwiera drzwi do łazienki z iście morderczym wzrokiem. Po chwili wychodzi ze słoikiem, w którym trzyma… serce ukochanej pływające w czerwonym płynie. Chłopak okazuje w tym momencie manekinowi więcej miłości niż przez cały czas, gdy była z nim jego dziewczyna. W końcu może odetchnąć, bo posiadł jej serce, więc już nigdy nigdzie nie odejdzie. W wannie leży ciało martwej dziewczyny, a wokół niej leżą porozrzucane białe i czerwone tabletki. Leo chwyta jej rękę i pełen miłości ją ściska.

Po tym jak już zakończył morderstwo idzie w stronę ściany, przy której stoją manekiny z sukienkami, tuż za nią znajduje się ukryta szafka, w której widzimy… ludzkie organy, jak się zapewne domyślacie – nie wszystkie należą do jednej dziewczyny.

Wskazówką może być ilość sukienek, a także fakt, że gdy był z pierwszą dziewczyną nie było ich w ogóle. Znaczy to, że zaczął mordować dopiero, gdy porzuciła go jego ukochana, a każda sukienka symbolizuje jedną dziewczynę.

Na drugim zdjęciu możecie dostrzec list, jest to ten sam list, który zostawiła jego pierwsza dziewczyna. Na samym środku półki stawia serce.

Czas wyjaśnić czym były białe i czerwone tabletki. Czerwone tabletki służyły do tego, by zakonserwować organy, widzimy, że woda jest lekko czerwona, jednak nie tak bardzo, by mogłaby to być krew. Białe tabletki służyły do… zabalsamowania zwłok, aby zostały jak najdłużej w niezmiennej postaci. Tak piękna, jak za czasów, gdy była żywa. Dlatego też pudełko od tych środków miało dziwny zapach.

Na koniec Leo jest już pewny, że ukochana należy tylko do niego i nigdy go nie zostawi, jak zrobiła to jego była. Okazuje wiele uczucia martwej dziewczynie, która stoi piękna jak nigdy… w jego sukience.

Rzeczą, na którą może również zwróciliście uwagę to fakt, że włosy Leo zmieniają się wraz z… planem? Gdy był ze swoją pierwszą miłością miał fryzurę typowego nastolatka/niewinnego chłopaka, tak też było na początku związku z nową dziewczyną. Jednak fryzura się zmienia, gdy postanawia ją zabić, a także, gdy już to zrobił. W koreańskich dramach często można uświadczyć taką zależność, ma to być podkreślenie zmiany charakteru. Jako, że fryzura zmienia się kilkukrotnie możemy zakładać, że Leo miał schizofrenię lub inną podobną chorobę, przez która zachowywał się w ten sposób.


To tyle z mojej strony. Może macie jakieś własne przemyślenia na temat tego teledysku? Przyznam sama, że ciężko było mi się połapać o co chodzi, ale gdy już złożyłam to w całość… wydaje się dziecinnie proste.

2 comments

  1. MagicznyKokietek Reply

    dopiero teraz przeczytałam całe… wow! Tak wiele rzeczy nie zauważyłam! Diabeł tkwi w szczegółach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *