S.E.S

 

S.E.S (에스.이.에스) to legendarny girl band należący do pierwszej generacji idoli,  składający się z 3 członkiń (Sea & Eugene & Shoo). Pierwszy żeński zespół, który odniósł wielki sukces na koreańskiej scenie muzycznej i przyczyniły się do popularyzacji girl bandów w kpopie.

Nazwa: S.E.S (에스.이.에스) – Sea & Eugene & Shoo
Ilość członkiń: 3
Agencja: SM Entertainment
Data debiutu: listopad, 1997
Lata aktywności: 1997 – 2002
Pochodzenie: Korea Południowa
Nazwa Fandomu: Chingu (Amigos)
Oficjalny Kolor: perłowy fiolet
gatunek muzyczny: K-Pop, Dance

 

 

Historia


Debiut

 

Ich pierwszy, debiutancki album z piosenką – „I’m your girl” został wydany w listopadzie 1997 roku.

Dziewczyny miały się promować z uroczym i delikatnym konceptem podkreślającym ich talent. Po raz pierwszy wystąpiły na żywo się w programie „Propose” prowadzonym przez koreańską „divę” – Lee Sorę. Eugene pochwaliła się umiejętnościami gry na pianinie, a Bada (Sea) i Shoo udowodniły, że mają silne ale zarazem delikatne wokale.

Żeby dobrze wypromować swój pierwszy girl band Lee Soo Man połączył promocje S.E.S z promocją popularnego już w tym czasie boy bandu – Shinhwa.
Mieli oni wspólną sesję zdjęciową, a członkowie Eric i Andy użyczyli również swoich głosów rapując na początku utworu „I’m your girl” co przyciągnęło uwagę wielu słuchaczy.

S.E.S był pierwszym k-popowym girl bandem, który odniósł tak duży sukces. Stały się pionierkami i szeroko otworzyły bramę dla kolejnych żeńskich zespołów takich jak: Fin KL czy Baby VOX.

 

 

SEPARACJA


Ostatni album grupy zatytułowany – Friendzostał wydany w 2002 roku.
Promował go singiel Soul II Soul (S.II.S.)” – tytuł piosenki jest „grą słowną”.
Teledysk był mroczny i tajemniczy, jednak nie wywołało to wcale dużego zaskoczenia wśród fanów, ponieważ już wcześniej (w 2000 roku) pojawiały się informacje o rozpadzie zespołu.
W 2002 nadszedł ten czas, Eugene jako pierwsza ogłosiła odejście.

Girl band S.E.S oficjalnie został „rozwiązany” pod koniec 2002 roku. Aktualnie wszystkie członkinie skupiają się na indywidualnych aktywnościach.

Shoo jako jedyna pozostała w SM Entertainment, do czasu wygaśnięcia jej kontraktu w 2006 roku. Następnie podjęła decyzję, że nie będzie kontynuowała kariery jako idolka – zgadzała się jedynie na role w musicalach, np. „Bad Boy„. Chciała być zapamiętana raczej jako artystka niż „kpopowa idolka”
Na kilka lat wyjechała do Japonii, gdzie występowała na deskach teatru.
Pojawiła się też w koreańskich filmach, między innymi:
Santa Maria” czy horrorze – „Deja Vu„.

Bada robiła dużą karierę jako artystka indywidualna pod skrzydłami nowej wytwórni: Jiin Entertainment. Jej pierwszy solowy album sprzedawał się bardzo dobrze.
Jeden z jej ostatnich singli pod tytułem –
Queen” został wydany w 2007 roku.
Później artystka skupiła się głównie na rolach w musicalach – „Notre Dame de Paris” oraz „It’s not easy to be Bella.” Wspierając ojca zmieniła też gatunek muzyki i zaczęła wydawać albumy z koreańską muzyką folkową. 

Eugene podpisała kontrakt z wytwórnią PFull Entertainment, z pomocą której wydała dwa albumy. Wkrótce potem zainteresowała się aktorstwem i poświęciła się rolom w koreańskich dramach i filmach, przykładowo: A Mom and Three Dads.
W 2007 została wybrana „Twarzą Ceremonii” na „
12 Pusan International Film Festival.

Bada, Eugene & Shoo, utrzymują dobre kontakty. W programach telewizyjnych kilka razy powtarzały, że pewnego dnia chciałyby reaktywować S.E.S – nigdy jednak nie podały konkretnej daty.


W Grudniu 2005 roku wystąpiły razem na „MKMF Music Festival” otrzymały wtedy nagrodę od MTV Korea.

☆ W 2007 Bada, Eugene i Shoo wspólnie obchodziły 10 rocznicę od debiutu, śpiewając swoje największe hity.

☆ W 2008 cała trójka wystąpiła w programie „Happy Sunday” gdzie zostały przedstawione jako S.E.S. Ich menadżerowie przyznali, że szukają sposobu na to, żeby „reaktywować” zespół, mimo iż dziewczyny aktualnie należą do różnych agencji.

☆ w 2014, pojawiły się w artykule magazynu Billboard – Top 10 K-popowych girl badów, które powinieneś znać„.

(…) SES to zespół, który miał ogromy wpływ na rozwój K-popu przez ostatnie kilkanaście lat… Trio zadebiutowało w 1997 roku, z „cukierkowym” przebojem – „I’m your girl” pod skrzydłami SM Entertainment – agencji,  która później wypromowała grupy takiej jak Girls’ Generation czy f (x).
S.E.S były pionierkami dla girl bandów w kpopie, wkraczały na scenę, która wcześniej należała tylko i wyłącznie do mężczyzn ale udało im się zdobyć szacunek i serca słuchaczy
… ‚ Mimo iż grupa oficjalnie rozpadła się w 2002, wciąż lubią promować się w trójkę – SES wciąż gdzieś tam istnieją i są jak
koreańska różowa guma do życia„.

Profile


☆ Sea (Liderka, prowadząca wokalistka, tancerka)

☆ Eugene (Visual, wokalistka, tancerka)

☆ Shoo (Raperka, wokalistka, tancerka, maknae)

Dyskografia


koreańskie Albumy:

 

S.E.S [1.11.1997]

Sea & Eugene & Shoo [27.11.1998]

Love [27.11.1999]

A Letter From Greenland [30.12.2000]

Surprise [13.07.2001]

Choose My Life-U [14.02.2002]

Friend [21.11.2002]

Japońskie Albumy:

 

Reach Out  [1999]

PRIME – S.E.S The Best [2000]

Be Ever Wonderful [2000]

 

Najbardziej znane piosenki:

 

Ciekawostki


☆ Pomimo iż S.E.S na scenie wielokrotnie rywalizowały z  Fin.K.L obie grupy zdeklarowały, że prywatnie nie ma pomiędzy nimi żadnej rywalizacji ponieważ się przyjaźnią.
☆ W dramie „Reply 1997” wiele razy wspomniano o S.E.S oraz H.O.T., pokazując tym samym ogromną popularność obu zespołów. Bohaterka dramy – Shiwon stylizowała się (ubrania i fryzury) na członkinie zespołu S.E.S.
Eugene była uważana za „ikonę” i ideał wielu mężczyzn.    
☆ Zespół Red Velvet zrobił remake piosenki S.E.S – Be Natural.
Zaśpiewały piosenki do „Memory Seishun no Hikari” iLast Kiss of Morning Musume”.
☆ w 2014 wystąpiły w programie Infinite Challenge jako gość specjalny odcinka „Idole z lat 90„. Eugene nie mogła wziąć udziału w programie ponieważ spodziewała się dziecka ale jej miejsce zajęła Seohyun z Girls‚ Generation.

Strony internetowe


Daum Café

Twittery:
Bada
Eugene
Shoo

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *