Urząd Skarbowy rozpoczął dochodzenie w sprawie YG Entertainment

Urząd Skarbowy rozpoczął dochodzenie w sprawie niepłacenia przez YG Entertainment podatków!

Podczas gdy YG Entetrainment jest objęte dochodzeniem, wygląda na to, że ich celem jest Yang Hyun Suk. Urząd Skarbowy bada obecnie podejrzenie, że YG nie zgłaszało prawidłowo zagranicznych dochodów swoich artystów. Odbywają się też śledztwa na morzu oszustw podatkowych poprzez wymianę obcej waluty jak i podejrzenia o to, że YG stworzyła na papierze firmę dla dochodów z koncertów.

Urząd Skarbowy rozpoczął również śledztwo w sprawie dochodów agencji – czy ich podział wśród gwiazd jest prawidłowy. Zajmie się również sprawdzeniem czy kwota, którą YG zgłasza jako opłaty i dochody z artystów do siebie pasują. Oznacza to tyle, że każdy artysta należący do YG Entertainment będzie objęty dochodzeniem.

Ktoś z wewnątrz poinformował, że przewiduje się, że YG Entertainment będzie musiało zapłacić dziesiątki miliardów wonów (~8,8 mln dolarów). Powiedział również: „Większość ludzi uważała, że dodatkowe podatki opłacone przy śledztwie w 2008 roku to było za mało. Wraz z wzrostem przemysłu, wzrosły również podatki”. W 2008 YG Entertainment musiało zapłacić 2,8 mld wonów (~2,4 mln dolarów), a niektórzy menedżerowie musieli przejść jeszcze przez dochodzenie prokuratury z powodu uchylania się od płacenia podatków.


cr: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *