SEVENTEEN fałszywie oskarżeni o wyrzucanie listów od fanów

3 maja plotkarski portal Korea Daily napisał artykuł o „złamanych sercach fanek SEVENTEEN„, które znalazły podarunki i listy zaadresowane do idoli w śmietniku niedaleko apartamentowca, w którym mieszkają członkowie grupy. Pojawiło się też kilka zdjęć mających być dowodami w tej sprawie.

Treść artykułu z Korea Daily:

„Młode panie (10-20 lat), które twierdzą, że są fankami zespołu Seventeen znalazły podarunki i listy adresowane do członków zespołu w śmietniku, blisko adresu zamieszkania członków tej grupy.”

Z dalszej treści dowiadujemy się, że fanki te poczuły się głęboko urażone, widząc jak podarunki w postaci prezentów i (nawet nieotwartych) listów zostały potraktowane przez członków grupy.

Według tego co jest napisane w artykule agencja zespołu – Pledis, miała odnieść się do oskarżenia słowami:

„Nie wiedzieliśmy, że coś takiego miało miejsce. Pytaliśmy o to członków naszego zespołu i wszyscy twierdzą, że nigdy nie wyrzucali podarunków od fanów do śmietnika. Jeśli rzeczywiście znalazły się one w tym miejscu, to zostały one zapewne przyniesione tam przez niczego nieświadomą gosposię.” 

Fani zespołu – Carats szybko odpowiedzieli na post wyjaśniając:

Pledis Entertainment w ogóle nie zabrała głosu w tej sprawie. Wytwórnia nie napisała takiego oświadczenia, jest ono nieprawdziwe i wymyślone. „Zespół SEVENTEEN nie posiada gosposi„. „Ten artykuł to jedno wielkie kłamstwo.” etc.

Czy twórca artykułu napisał nieprawdę, żeby wywołać sensację?


4 Maja jedna z internautek przyznała się do rozpowszechniania fałszywych plotek na temat zespołu SEVENTEEN. Na jednym z portali internetowych pojawił się post:

„Z całego serca przepraszam fanów SEVENTEEN!

„Napisałam do Korea Daily oskarżając członków Seventeen o to, że wyrzucają listy od fanów do śmietnika nawet ich nie otwierając.
Po pierwsze, chciałabym przeprosić wszystkich Carats, których moje słowa skrzywdziły.
To ja stworzyłam rzekome „dowody” – listy i opakowania po prezentach widoczne na zdjęciach.”

Internauci tłumaczą skąd wiedzieli, że „dowody”, które zostały przedstawione na zdjęciach są fałszywe:

Po pierwsze torba na prezent widoczna na zdjęciu przedstawia wizerunek zupełnie innego zespołu. Fani nigdy nie podarowaliby torby z podobizną innego zespołu swoim idolom.

Na fioletowej kopercie owszem widnieje imię i nazwisko jednego z członków zespołu – ‚Lee Ji Hoon’, ale w miejscu nadawcy, a nie adresata…
Gdyby list był oryginalny musiałby być zaadresowany do Lee Ji Hoona, a nie od Lee Ji Hoona.

Na koniec internauci i fani podsumowali, że widzieli jak członkowie grupy SEVENTEEN traktują upominki od fanów – „jak największe skarby”.

„Widziałam, jak członkowie zespołu używają nalepek, które wysłałam im w liście. Zawsze czytają listy od fanów. Nie rozumiem problemu przedstawionego tutaj. TT”

„Pracowałem z Seventeen przed debiutem. Chłopcy nadal trzymają nawet karteczki samoprzylepne, które dostawali od producentów muzycznych z którymi pracowali. Nigdy nie wyrzuciliby listu.”

„Jestem reporterką, widziałam jak członkowie zespołu traktują podarunki od fanów. Jeśli jeden z nich dostaje więcej listów reszta mu zazdrości.” 


cr.: (1) (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *