Nienawistne komentarze wobec SNSD autorstwa członka Seventeen?

Osoba podająca się za kolegę z podstawówki Wonwoo, członka grupy Seventeen, umieściła na swoim blogu na portalu Naver posty, które piosenkarz opublikował na forum ich klasy. Zawierały one pełne nienawiści komentarze wobec zespołu SNSD, które Wonwoo domniemanie umieścił za młodu, w 2008 roku.
Niektóre z komentarzy brzmiały następująco (zdjęcia były załączone do wypowiedzi):
,,SNSD to ścierwa przemysłu muzycznego~!”

,,Patrząc na zdjęcia sprzed ich operacji, trudno mi nawet powiedzieć, która to która, haha”

001

,,ㅋㅋㅋ Ma za sobą tyle operacji, że gdzieniegdzie widać ich efekty uboczne – ma tak wielkie nozdrza, że latają jej na wszystkie strony”

002

,,Jak widać, Taeyeon nie obawia się hejterów… haha”

003

,,Ałć, moje oczy~~~~~~~~~~”

004

Na potwierdzenie swej tożsamości, domniemany kolega Wonwoo dołączył zdjęcia z klasy oraz screeny z danego forum (dostępne tutaj)

Internauci skomentowali te doniesienia na jednym z koreańskich for:

1. [+114, -12] To nie wszystko, jest tego cała masa – na przykład wpis, gdzie nazywa Taeyeon m.in. niedorozwojem.

2. [+112, -291] Znajdźcie mi choć jedną osobę w naszym kraju, która chociaż przez chwilę nie darzyła EXO czy SNSD nienawiścią. Gdy grupa zyskuje popularność, czeka na nich fala hejtu; jako że w tamtym okresie wiele osób hejtowało SNSD, zapewne poszedł za ich śladem, był jeszcze młody. Nie powinien teraz za to obrywać…

3. [+112, -7] Nazwał SNSD ścierwami przemysłu muzycznego ㅋㅋㅋ

4. [+82, -8] Żaden z fanów Seventeen nie powinien go teraz bronić. Należy czekać na reakcję agencji. Jeżeli to wszystko prawda, Wonwoo popełnił błąd i powinien za niego przeprosić – dlatego fani powinni siedzieć cicho. Mam też nadzieję, że ludzie nie będą nienawidzić tego Wonwoo, którego mamy teraz, a jedynie z dezaprobatą popatrzą na jego przeszłość. Może wydoroślał i się zmienił.

5. [+67, -48] To chyba jakaś kpina. Gdyby fandom Seventeen był większy, na pewno zyskałby miano najgorszego fandomu na świecie. Okej, był wtedy tylko dzieciakiem z podstawówki, ale to nie powód, by wybaczyć mu tego typu okrutne słowa kierowane wobec seniora takiego kalibru. To co, Taeyongowi też mamy wybaczyć? W końcu był wtedy dzieciakiem, myślącym, że bycie ‚twardzielem’ jest czadowe, nie? Jestem Sone od 10 lat, a jako była fanka Seventeen jestem wstrząśnięta, że mówił takie rzeczy wobec moich ulubienic. Myślałam, że Wonwoo to miły dzieciak, a okazał się zwykłym walczącym klawiaturą śmieciem ㅋㅋ

6. [+46, -109] Jeżeli te posty pochodzą z 2008 roku, Wonwoo był wtedy w podstawówce, a SNSD otrzymywały masę hejtu. Wszyscy darzyli tę grupę nienawiścią, doświadczyły nawet 10-minutowego black ocean podczas Dream Concert… Możliwe, że po prostu bezmyślnie szedł za tłumem.

7. [+44, -3] Jako Sone, jestem wściekła. A więc był uczestnikiem najgorszych w historii zespołu tortur wobec SNSD.

8. [+36, -0] Z jakiej racji mówicie, że wszyscy uczniowie podstawówki byli tacy, skoro inni uczniowie odpowiadali mu na forum, mówiąc, by przestał? ㅋㅋㅋㅋ I nawet mimo tego, on wciąż pisał więcej hejterskich postów. (Screen dołączony do komentarza pokazuje wypowiedzi innych osób z klasy: ‚Po co piszesz takie rzeczy?’ oraz ‚Ej, weź już przestań’)
default

9. [+32, -3] Mam nadzieję, że karma go dopadnie. Niech za 9 lat dowie się, że któryś z jego juniorów pisał o nim taki rzeczy ^^

10. [+26, -0] Przyznaję jako fanka Seventeen, że Wonwoo źle zrobił… Nie można temu zaprzeczyć. Większa cześć naszego fandomu nie zamierza go bronić. Bez przerwy wydzwaniamy do Pledis i prosimy o komentarz w tej sprawie.

Źródło: (1)

3 comments

 1. Nayoonnie~ Reply

  Nie powinni robić z tego takiej afery.. To było 8 lat temu, no ludzie pls ;;
  A nawet jeśli dalej ich nie lubi to trudno. Każdy zespół ma masę hejterów. ;;

 2. Arathi Reply

  Był jeszcze dzieckiem w podstawówce. Młody i głupi. Ale wierzę w to, że już zmądrzał. Poza tym, ciekawa jestem czy to faktycznie prawda.

 3. hater Reply

  Jakim rakiem trzeba być, żeby wykopywać coś takiego sprzed x lat. Chcą znaleźć pretekst na zbesztanie seventeen, bo robią się popularniejsi. Czyli w takim razie *jeśli* ja byłabym sławna za ileś tam lat, to wykopią to, że podbierałam siostrze żelki i sie nie przyznałam? Paranoja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *