SM Ent. otworzy Międzynarodową Akademię Kpopu

SM Entertainment & Jongro Academy mają w planach otworzyć ‚Kpop International School‚ w dzielnicy Seulu – Gangnam. Szkoła ma zacząć przyjmować nowych studentów w przyszłym roku.

Placówka zajmie się edukacją szkolną na poziomie gimnazjum i liceum. Pierwszeństwo będzie miała oczywiście młodzież z zagranicy, jednak znajdą się też miejsca dla Koreańczyków.
W programie nauczania oprócz podstawowych przedmiotów szkolnych takich jak matematyka czy język koreański będą też zajęcia muzyczne, taneczne, a także lekcje techniczne: projektowanie strojów scenicznych czy warsztaty z charakteryzacji.

26 maja przedstawiciele SM & Jongro Academy ujawnili:

KPOP zyskuje coraz większą popularność na świecie.
‘KPOP International School”, będzie więc kładła nacisk na przyciąganie swoich studentów z zagranicy. 70% miejsc w szkole ma być przeznaczonych dla stażystów z Chin oraz innych krajów. Tylko 30% będą stanowili uczniowie, którzy na stałe mieszkają w Korei.
To właśnie w Chinach panuje aktualnie największa „gorączka” Hallyu, dlatego założyciele szkoły spodziewają się dużego zainteresowania własnie ze strony tamtejszej młodzieży.

Dziś – 27 maja obie spółki mają podpisać umowę dotyczącą wspólnego prowadzenia placówki.
Strony poinformowały:

W listopadzie otworzymy pierwszą rejestrację internetową dla ewentualnych kandydatów.
Kolejnym etapem będą przesłuchania.
Jeśli chodzi o koreańskich studentów, oni również nie unikną testów wstępnych.
KPOP International School planuje przyjąć łącznie od 300 do 400 uczniów.

Aktualnie wiele młodych osób, którzy zostają stażystami poświęca się w 100% treningom. Opuszczają się przez to w nauce, a niektórzy zmuszeni są nawet „rzucić” szkołę.
Problem pojawia się jednak, kiedy po (nawet wieloletnim) okresie treningowym w wytwórni nie udaje się takim osobom zadebiutować. Zostają one pozostawione „na lodzie”, bez wykształcenia i bez szans na karierę w branży muzycznej.

SM i Jongro Academy tłumaczą, że ‚KPOP International School’ pozwoli uniknąć takich sytuacji. Akademia pogodzi naukę z treningami. Uczniowie będą mieli stały dostęp do podstawowej edukacji – przedmioty szkolne (Jongro Academy), a także treningów wokalnych i tanecznych (SM Ent). Aby ukończyć naukę trzeba będzie oczywiście zdać odpowiednie egzaminy.

‘KPOP International School’ jest pierwszym tego typu projektem. Jeśli będzie ona cieszyła się dużym zainteresowaniem, możliwe że w przyszłości pojawią się kolejne akademie tego typu.  Chodzi bowiem o promocję kultury Hallyu.


cr. (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *