4 obecnie najgorętsze żeńskie grupy

Przy tylu debiutujących grupach, któraś w końcu staje w centrum uwagi. 2NE1, Girls’ Generation i KARA było najgorętszymi żeńskimi grupami tak zwanej „drugiej generacji” K-Popu, ale zespoły, które zadebiutowały przez ostatnie 2 lata już stają się twarzami trzeciej generacji.

Oto aktualnie najpopularniejsze żeńskie grupy:

TWICE

TWICE zadebiutowały pod koniec 2015 roku, jako pierwsza żeńska grupa JYP od czasów miss A. Dziewczyny podbiły K-popową scenę z ich super popularną piosenką „Like OOH-AHH”, zdobywając miliony wyświetleń na YouTube. Pod debiutanckim teledyskiem mają już ponad 69 milionów wyświetleń, co jest najwyższym wynikiem wśród wszystkich debiutów. Pomimo skandalu z udziałem maknae, Tzuyu, grupa nadal pozostaje jedną z najsilniejszych nowych żeńskich grup.

MAMAMOO

MAMAMOO częściej nazywane są grupą wokalną niż idolkami, ze względu na ich niesamowity talent wokalny. Grupa wyróżniła się z tłumu, nie wybierając sugestywnego, seksownego konceptu, ani delikatnego i uroczego. W zamian podjęły się zabawnych i głupkowatych teledysków ukazujących niesamowite umiejętności dziewczyn.

RED VELVET

Najmłodsza żeńska grupa SM Entertainment zadebiutowała latem 2014 roku, następnie dodana była piąta członkini. Wszystkie członkinie, prócz Joy były w pierwszej generacji SM Rookies, zdobywając dużą popularność nawet podczas bycia trainee. Dziewczyny wygrały swoją pierwsza nagrodę w programie muzycznym z piosenką „Ice Cream Cake”, a ich piosenka „Dumb Dumb” była jedną z najpopularniejszych w tamtym okresie.

G-FRIEND

Zdecydowanie jedna z najszybciej rozwijających się karier, G-Friend zawładnęły koreańską scena muzyczną wydając hit za hitem. Międzynarodową popularność dziewczyny zyskały po jednym z występów, gdzie wiele razy się przewróciły, ale mimo to nie przerywały tańca. Najnowsza piosenka „Rough” znalazła się na szczytach list przebojów, a dziewczyny odebrały pierwszą nagrodę w programie muzycznym zaledwie rok po debiucie.


cr: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *