4 rzeczy, które sprawią, że uzależnisz się od „Mirror of the Witch”

Przy tym ile obecnie wychodzi dram, trudno wybrać coś co całkowicie będzie nam się podobało. Ale, jeśli lubisz historyczne dramy, Mirror of the Witch z pewnością ci się spodoba! Drama opowiada o młodej dziewczynie, która próbuje zniszczyć ciążącą nad nią klątwę.
Tak więc, czemu wszyscy powinniście pospieszyć się i zacząć tę dramę?

OSTRZEŻENIE: SPOILERY


Jest mrocznie…

Są sceny, po których trzeba na chwilę zrobić przerwę, aby dojść do siebie; widzowie również wspominali, że jeden lub dwa odcinki były całkiem przerażające. Motyw magii jest tutaj podstawą, a każdy odcinek raczy nas scenami, które wyraźnie nam o tym przypominają. Przykładowo scena w powyższym filmiku. Yeon Hee została nawiedzona przez złego ducha, widzimy jak wije się przez to z bólu. Ta specyficzna scena zawdzięcza swój urok, grze aktorskiej Kim Sae Ron, ale nawet samo pojawienie się złego ducha wystarczyło, żeby przestraszyć niektórych widzów.


Czarne charaktery

ezgif.com-resize (16)

Szamanka Hong Joo jest zła i nie waha się zabić kogokolwiek, jeśli tylko stanie jej na drodze, nawet swojego dawnego nauczyciela. Zaczęła parać się czarną magią, aby zawładnąć swym losem, a mimo to potrafi zyskać sympatię widzów, dzięki temu jak aktorka potrafi ukazać jej przeróżne uczucia. Scena konfrontacji z Choi Hyun Soo, ukazała jej braki jak i jej twardą stronę. Definitywnie jest kimś, komu można współczuć. Przeszła ciężkie chwile jak większość postaci; obrała po prostu inną ścieżkę w życiu. Hong Joo jest tutaj naszym wrogiem, ale czy naprawie jest zła czy to okoliczności ją do takiego zachowania zmusiły?


Efekty specjalne

vlcsnap-2016-06-01-01h33m00s889

W dramie z wątkiem fantasy, efekty specjalne, dla niektórych widzów, są tak samo ważne jak fabuła. Mirror of the Witch nie zawodzi w tej kategorii. W niektórych scenach, główni bohaterowie  a elementy magii stają się najważniejszym wątkiem. Dzięki czarnej magii Hong Joo, najwięcej magicznych efektów, dostajemy właśnie przez jej działania, ale również dobrzy bohaterowie nam tego dostarczają. Klątwa również sprawia, że możemy zobaczyć ciekawe kostiumy i charakteryzacje. Zakochany w Yeon Hee, Choi Poong Yeon, przez swoje uczucia również zaczyna być pod działaniem klątwy. Podczas swojej choroby, widzi ją jako ducha lub potwora.


Nieprzewidywalna historia

motw2

Kłamstwem byłoby powiedzenie, że wiemy jak potoczy się historia; każdy odcinek pokazuje nam coraz to nowsze rzeczy i zostawia nas z pytaniem, czemu dzieje się tak, a nie inaczej. Jedną z rzeczy, które zauważyli fani jest to, że bohaterowie umierają szybciej niż w innych dramach i zaczynamy się zastanawiać, jak wiele jeszcze kochanych postaci szybko zginie. Oczywiście są tez postacie, które nagle powracają, a my nie wiemy jak to się stało. Tak jest w przypadku Yo Gwang, taoistycznego kapłana, który przez ostatnie 5 lat był opiekunem Yeon Hee. Yo Gwang z pewnością zginął razem z innymi kapłanami, ale widzieliśmy też tajemniczą postać przywracającą go do życia.


Oczywiście to tylko kilka rzeczy, przez które można uzależnić się od tej dramy. Jakie macie o niej zdanie? Co przyciąga was najbardziej?


cr: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *