Psycholog wypowiedział się na temat słabości Park Yoochuna do łazienek

„Łazienka znaczy dla niego dużo więcej niż dla większości z nas.”

Tak w jednym z najnowszych artykułów dotyczących skandali Park Yoochuna, psycholog skomentował „obsesję” celebryty na punkcie toalet.
Specjalista uważa, że ma to związek z traumą, która mogła przytrafić mu się w fazie analnej(¹) rozwoju i doprowadzić w skutku do „przywiązania” do tego rodzaju pomieszczeń.


(¹) faza analna, zwana też fazą sadystyczno-analną – w psychoanalizie jedna z faz rozwoju psychoseksualnego człowieka następująca po fazie oralnej, czyli w wieku około 1-2 lat, gdy dziecko uczy się kontrolowania wydalania.

Komentarze internautów:

ArtykułPsycholog analizuje przypadek Park Yoochuna – „Łazienkaznaczy dla niego dużo więcej niż dla większości z nas.”

Źródło: Herald Econ via Nate

1. [+1,411, -61] Ma obsesję na punkcie łazienek… Nie próbujcie go tłumaczyć jakimiś zaburzeniami na tle psychicznym. To że chodzi do domów publicznych i robi to w łazienkach nie znaczy, że jest psychicznie chory, tylko zwyczajnie „zepsuty”.

 1. [+910, -35] Jeśli faktycznie coś przytrafiło mu się w fazie analnej, to oznacza, że miaw wtedy 1-3 lata… Co mogło mu się przydarzyć, żeby wywołać taką obsesję na punkcie toalet…

 2. [+798, -48] Pamiętam, że Jo In Sung też miał obsesję na punkcie łazienek w dramie „It’s Okay, It’s Love” ponieważ w dzieciństwie przydarzyło mu się coś traumatycznego.

 3. [+70, -22] Tak sobie myślę, że skoro zawsze jest otoczony ludźmi – personel, menadżerowie, fani sasaeng, to łazienka/toaleta stała się dla niego tak naprawdę jedynym prywatnym miejscem.

 4. [+65, -3] Bez względu na to czy to się przydarzyło przez jakąś jego traumę z dzieciństwa, bez względu na to czy jest winny czy nie… po prostu jest mi go żal jako człowieka. Czy on w ogóle jest jeszcze zdolny kogoś pokochać?

 5. [+63, -12] Pamiętam jeden wywiad z czasów kiedy jeszcze byłem/am fanem/fanką TVXQ. Yoochun wyznał, że kiedy mieszkał w USA jego matka wracała późno z pracy i dzwoniła do jego ojca opowiadając mu jak jest jej ciężko i błagając go, żeby zabrał dzieci do siebie…. Yoochun nie chciał, żeby młodsze rodzeństwo widziało jak płacze, dlatego chował się w łazience. Może to ta trauma…

 6. [+55, -5] Ja również pamiętam przypadek postaci Jo In Sunga z „It’s Okay, It’s Love„. Chował się przed pijanym ojcem w łazience i od tamtego czasu uważał je za najbezpieczniejsze pomieszczenia. Możliwe, że Park Yoochun również ma jakieś traumatyczne przeżycia z tym związane.

 7. [+41, -2] Słyszałem, że Park Yoochun ma 3 sypialnie i  4 łazienki w swoim mieszkaniu.. Istnieje możliwość, że ma jakąś obsesję…


Artykuł: Japońscy fani przylecieli wspierać Park Yoochuna, powitali go przy bazie, w której pełni służbę wojskową.

Źródło: Nate

 1. [+1,667, -108] Arigato moi japońscy fani kaszle kaszle zapraszam na fan meeting w łazience kaszle kaszle

 2. [+1,390, -72] Najwyraźniej w Japonii takie zachowanie jest normalneㅎㅎㅎㅎ

 3. [+1,339, -67] Niesamowici Ci japońscy fani ㅋㅋㅋㅋ wskoczyli do samolotu i przylecieli wspierać swojego OPPĘ, który kupuje prostytutki jakby to było jego hobby ㅋㅋ aż się wzruszam na samą myśl, kiedy wyobrażę sobie ich czekających na swojego idola w drodze na służbę ㅋㅋ

 4. [+57, -6] Może w Japonii będzie mógł żyć normalnie ㅋㅋ

 5. [+40, -6] Nie mają nic lepszego do roboty? tsk tsk tsk


cr. (1)

1 Comment

 1. Ruda Reply

  Boże jedyny czego to ludzie nie wymyśla. Szczerze nie wiem czy jest winny czy nie. Chodź osobiście wydaje mi się że to jakiś kant. Uznam go w pelni za winnego kiedy dostanie wyrok. A ta wypowiedz i to jeszcze w Korei to dolanie oliwy do ognia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *