Jung Yonghwa podejrzany o udział w skandalu z manipulacją akcjami giełdowymi FNC

Kilka dni temu Dispatch ujawnił raport na temat manipulacji akcjami giełdowymi, których dopuściła się agencja FNC Entertainment, posiadająca takich artystów jak AOA, FT Island czy CNBLUE. Miała ona polegać na poinformowaniu jednego z podopiecznych im idoli o pozyskaniu przez agencję popularnego i wielbionego przez tłumy komika Yoo Jaesuka. Oczywistym było, że transfer ten podniesie wartość akcji danej wytwórni. Wiadomo już, że jeden z idoli wykupił akcje FNC o wartości 400 milionów wonów jeszcze zanim informacja o transferze Jaesuka została podana do wiadomości publicznej.

Tego typu zachowanie – tzw. Insider trading, gdzie osoby z danej firmy / spółki dokonują transakcji jej papierów wartościowych, będąc w posiadaniu tajnych informacji i wykorzystując je dla własnych korzyści – jest przestępstwem ściganym z urzędu, za które grozi 10 lat więzienia lub grzywna w wysokości potrójnej kwoty uzyskanej w wyniku tego wykroczenia – tak więc w przypadku FNC, grzywna wyniosłaby 1,2 miliarda wonów (ponad 4 miliony zł).

Dispatch podał kilka wskazówek odnośnie tożsamości danego idola – grający na gitarze lider zespołu, będący jednocześnie głównym wokalistą. Internauci stwierdzili, że opis ten pasuje tylko i wyłącznie do Jung Yonghwy z zespołu CNBLUE.

Na dzień dzisiejszy agencja FNC jest oczyszczona z zarzutów, a oskarżenia kierowane są jedynie wobec tego idola.


Internauci żwawo komentują ten skandal:

1. [+124, -7] CNBLUE od samego początku byli skazani na porażkę, co nie? Złapano ich na wyrzucaniu fanowskich prezentów oraz płyt CD podpisanych przez inne zespoły

2. [+115, -6] Nie zwracałam uwagi na ten skandal, bo wiedziałam, że FT nie mają z tym nic wspólnego, ale jak śmiecie oskarżać Hongki’ego ㅋㅋㅋ Hongki był we Francji z powodu K-CON, poza tym Han Sung Ho nigdy o niego nie dbał, czemu więc miałby mu ujawnić takie informacje? Mniejsza o to, F.T Island mają comeback w lipcu z krążkiem pełnym ich własnych kompozycji, więc okażcie im zainteresowanie~ Mam nadzieję, że ten skandal chociaż da im odrobinę więcej promocji.

3. [+100, -3] Jako Primadonna, zawsze byłam wkurzona na FNC za faworyzowanie CNBLUE. Nie, żebym darzyła ich nienawiścią, ale irytuje mnie to, że ludzie obwiniają Hongki’ego, heh. Jeżeli podejrzewacie Jung Yonghwę, to na tym poprzestańcie. Nie mieszajcie w to Hongki’ego.

4. [+49, -10] Z zainteresowaniem obserwuję giełdę i zauważyłem, że wiele celebrytów inwestuje w papiery swoich agencji nie wiedząc nic o handlu papierami wartościowymi, i nagle zbijają majątek, bo akcje ich agencji ‚niespodziewanie’ idą w górę. Zapewne tak było i w tym przypadku (choć pewności nie mam). Wątpię, by Yonghwa zrobił coś, co tak bardzo zniszczyłoby jego karierę, zwłaszcza że takie pieniądze mógłby zarobić raptem na kilku zagranicznych koncertach.
– Jeżeli nie wiedział, że to jest nielegalne, to chyba jest debilem, nie?
– Może i nie wiedział, ale mimo wszystko popełnił przestępstwo i powinien za nie ponieść karę.

5. [+41, -6] Wszyscy wiedzą, że CNBLUE są porąbani. Nawet Moon Hee Jun powiedział, że to jedyni juniorzy, którzy nigdy się z nim nie witają.

6. [+40, -3] Yoo Jaesuk nie powinien był dołączać do FNC…

7. [+39, -1] Zabawne, że Primadonna nazywają Choi Jonghoona okropnym wokalistą tylko po to, by udowodnić, że te plotki nie są o nim ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

8. [+39, -1] Choi Jonghoon jest liderem [FT Island] i co prawda śpiewa, ale nie jest głównym wokalistą. Gra na gitarze i jest liderem, a wokalistą jest Hongki~

9. [+35, -3] Nie rozumiem, jak fanin CNBLUE mogą go bronić ㅋㅋㅋㅋ Co próbują uzyskać? Jego wizerunek już poleciał na łeb na szyję

10. [+31, -4] Jung Yonghwa to jeden z tych celebrytów, którego nigdy nie mogłam polubić

11. [+28, -1] Gra w filmach, na gitarze, śpiewa i jest liderem. Wszystkie podpowiedzi wskazują na Jung Yonghwę, jak można temu zaprzeczać?

1. [+116, -2] Czym Bóg Yoo zasłużył na coś takiego. Pewnie jest wkurzony, że tak go wykorzystano.

2. [+106, -9] Wcale mi go nie żal. Nie da się go lubić.

3. [+104, -3] Szaleństwo. Ale pomyślcie o innych inwestorach, którzy przez tę sytuację stracili kasę… To mogli być wasi rodzice. 400 milionów to nie mała suma.

4. [+28, -2] 1.2 miliarda to dla niego grosze. Bardziej ucierpi jego wizerunek.

5. [+25, -1] Myślicie, że utrata 1,2 miliarda doprowadzi Yonghwę do bankructwa? Straci jedynie swój celebrycki wizerunek.

6. [+24, -0] Yoo Jaesuk dołączył do tej agencji, bo zaufał Jung Hyung Donowi (Komik, prowadzący program Weekly Idol; również podopieczny FNC – dop. tłum.), lecz nie wiedział, że był tu ten drań… Bóg Yoo nie ma szczęścia do agencji.

7. [+22, -0] Jung Yonghwa jest bogaty, nie? 1,2 miliarda nic mu nie zrobi.

8. [+19, -0] Boski Yoo, proszę, odejdź z FNC ㅠㅠ


Źródło: (1) (2)

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *