O co chodzi w teledysku NCT 127 „Fire Truck”? Podejrzenia fanów i wyjaśnienie SM

Przesłanie debiutanckiego teledysku NCT 127 jest dosyć nieoczywiste. Grupa została nawet oskarżona o promowanie pedofilii, jednak ich wytwórnia zdementowała te plotki.

Najnowszy unit NCT znalazł się pod ostrzałem za rzekome przedstawiane pedofilii w teledysku do swojej piosenki „Fire Truck”. Uwagę internautów zwróciła konkretnie scena opryskiwania twarzy występującej w MV dziewczynki wodą z pistoletów. Pozornie niewinna zabawa ma być tu według nich metaforą czynności seksualnej; a że bohaterka jest niewątpliwie osobą nieletnią, oburzenie było podwójne.

1

Sprawa stała się tak głośna, że twórcy MV postanowili wyjaśnić swój zamysł. Otóż główna bohaterka (mała dziewczynka) jest chroniona przez członków NCT 127 – aniołów stróżów, którzy przeganiają jej troski, zmywając je wodą ze szlaufów. SM zaznaczyło, że czynność ta miała kojarzyć się z chłodzeniem się w gorący letni dzień, nie z molestowaniem.

A co Wy sądzicie o tym MV? Możecie zapoznać się z polskim tekstem piosenki w poniższym tłumaczeniu:

cr. (1) (2)

2 comments

  1. lulu Reply

    Jeszcze w minucie 2.16 są takie jakby retrospekcje, że w miejscach, które polewali wodą coś się działo np. pożar, kradzież danych czy łapówka.

  2. Akinda ~ Reply

    Tego skojarzenia bym się nie znalazła. Czy naprawdę wszystko musi się ludziom kojarzyć (i to w ten sposób) ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *