Fikcyjna grupa przestaje być fikcyjną?

C.I.V.A (kor. 씨아이브이에이) to trzyosobowa grupa spod skrzydeł LTE Entertainment. Dziewczyny zadebiutowały 8 lipca 2016 roku ze swoim pierwszym singlem „Why Do You Call Me”, ich pierwszy występ odbył się dzień wcześniej w programie M! Countdown.

Od lewej; Sohee, Soomin, Chaekyoung

Więcej informacji:

CIVA to fikcyjna grupa w GOD of Music 2, mockumencie* opowiadającym o K-popowym przemyśle. Zadebiutowały w prawdziwym świecie w odpowiedzi na zapotrzebowania widzów.

„Jeden poziom wyżej niż Diva”
(C jest przed D)

Co oznacza ich nazwa? CIVA brzmi podobnie do koreańskiego przekleństwa ssibal, słowa używanego do obrażenia kogoś. Nazwa grupy nawiązuje również do girls bandu pierwszej generacji – Diva. Jaką mają nazwę fandomu? CIVARAGI, co oznacza CIVA Gazer, ale brzmi podobnie do „pieprzony śmieć
Debiutancka piosenka „Why Do You Call Me (Wae Bool Luh)” – oryginalnie śpiewana przez wspomnianą wcześniej grupę Diva [LINK] – wzbudziła kontrowersje, ponieważ użycie tego razem „C.I.V.A Wae Bool Uh” brzmi jak powszechnie używane wśród Koreańczyków przekleństwo.


Członkinie C.I.V.A?

|Kliknięcie na zdjęcia przenosi do poszczególnych profili|

~ ~

~ ~


~ ~


Dyskografia


Single:

☆ [8.07.2016] Why Do You Call Me


Teledysk:

Występ:


*Mockument (ang. mockumentary) – gatunek filmowy i telewizyjny często przyjmujący formę satyry lub parodii. Mockumentary jest fikcją udającą film dokumentalny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *