No Min Woo przegrał rozprawę przeciwko SM Entertainment

Spór prawny No Min Woo z SM Entertainment w końcu dobiegł końca. W dniu 21 lipca, okazało się, że idol przegrał rozprawę sądową przeciwko SM.

W listopadzie 2015, No Min Woo pozwał SM o rekompensatę szkód poniesionych na skutek złego zarządzania SM, podczas gdy No Min Woo był w TRAX – od 2004 do 2006 roku – jak i potem.

Po odejściu z TRAX, SM Entertainment w ogóle nic nie zarządzili. Nie tylko nie zaoferowali mi żadnej możliwości, aby tworzyć muzykę lub zagrać w czymś, oni wywierali nacisk na reżyserów produkcji i kierownictwo firmy produkcyjnej i ingerowali w moją działalność.

Podczas procesu, No Min Woo twierdził:

Zgodnie z wymaganiami SM, zgodziłem się przedłużyć kontrakt na wyłączność, a łączny okres umowy dochodził do około 17 lat. Po podpisaniu nieuczciwej umowy, w której prawa autorskie do wszelkich oryginalnych kompozycji lub produkcji muzycznych były SM przez 10 lat, nie otrzymałem nic w zamian. W rezultacie, wyłączny kontrakt powinien być nieważny, ponieważ jest to sprzeczne z porządkiem społecznym.

No Min Woo wspomniał także o stresie psychicznym, którego doświadczył mając grać na perkusji nawet jako gitarzysta oraz podczas ingerencji w jego aktywności.

Jednakże sąd orzekł, że w wyniku braku dowodów, nie są w stanie stwierdzić, czy umowa pomiędzy SM i No Min Woo jest nieprawidłowa. Sąd stwierdził również, że dowody potwierdzające niedbałe zarządzanie SM i zakłócenia w pracy No Min Woo były niewystarczające.

cr:(1)

1 Comment

  1. Jsnsns Reply

    Szkoda mi go SM myśli ze wszystko moze niestety to jedna z najwiekszych agencji i kasa działają wszystko…. Ciekawe ile jeszcze beda blokować JYJ Luhana i Krisa w koreańskiej telewizji skoro zagrozili ze artyści SM nie beda występować w kbs jesli oni sie tam pojawia XD co jest mega zalosne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *