Agust.D (Suga) w wywiadzie dla Naver starcast

Suga udzielił wywiadu dla Naver Starcast za kulisami zdjęć do swojego MV „Agust D.”

Agust.D: Ten mixtape to coś czym bardzo chciałem się podzielić. Pokazać się z innej strony, wydać przekaz, którego nie mogłem zawrzeć w muzyce BTS.

 

 

Agust.D: Utwór powstał już w 2011 roku – wtedy stworzyłem ten beat. Słowa piosenki wyrażają część mnie, której nie mieliście okazji poznać jak do tej pory. To inna i nieznana Wam osoba (to Agust.D).

 

 

Agust.D: Poza zaplanowanymi aktywnościami przez wytwórnię najwięcej czasu spędzam w studio. Jestem osobą, która konsekwentnie dąży do celu. Tworze piosenki powoli ale dokładnie. To jedna z moich największych zalet. Wciąż rozwijam swoje umiejętności, dlatego tak dużo czasu nad tym spędzam.

 

 

Pytanie: Skąd się wziął pseudonim Agust.D?

Agust.D: Agust.D = Dt Suga *- jeśli przeczytacie od tyłu. „Dt” = „D Town” to nazwa grupy hip hopowej, do której wcześniej należałem (D od Daegu).

 

 

Pytanie: Czy Agust.D bardzo różni się od Sugi?

Agust.D: Tak, myślę że tak. Muzykę BTS ciężko napisać w takim stylu – beat i słowa. Jako Agust.D mogę wyrazić siebie w 100% (mam wolność słowa).

 

 

Pytanie: Wygląda na to, że długo pracowałeś nad swoim dziełem?

Agust.D: Niektóre piosenki powstały dawno temu. Jednak mixtape zawiera też utwory, które napisałem zaledwie miesiąc przed publikacją. Co jakiś czas staram się nagrywać swoje emocje/uczucia.

 

Pytanie: Słowa Twoich piosenek są niesamowite. Musi być Ci ciężko będąc raperem i idolem jednocześnie?

Agust.D: To nic wielkiego. Oczywiście, jestem idolem, nie będę temu zaprzeczał. Równocześnie jestem też osobą, która tworzy muzykę. Lubię hip hop. Na temat bycia idolem i raperem wypowiedziałem się w mixtape.

 

Pytanie: Co chciałbyś nam jeszcze pokazać jako Suga?

Agust.D: Gdybym miał to porównywać do kolorów, wybrałbym „biały” (najbardziej uniwersalny ?). Chce być osobą, która odnosi sukcesy zarówno jako idol i jako raper.

 

Pytanie: Na zakończenie, czy chciałbyś przekazać coś swoim fanom?

Agust.D: W moim mixtape znajdziecie wiele utworów znacznie różniących się od tego co znacie z muzyki jaką tworzyłem dla BTS. Piosenki te mają agresywną ale i zabawną stronę. Chciałbym, żebyście podeszli do tego z dystansem, nie czujcie się nimi przytłoczeni, czerpcie przyjemność z tej muzyki. Dziękuję!

 


Trans cr. @jeongmilk (1)

img src. (1)

 

 

 

4 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *