Seungri wygrał sprawę przeciw oskarżającemu go reporterowi

21 sierpnia, Centralny Sąd Okręgowy w Seulu, orzekł na korzyść Seungri‚ego z BIG BANG, który pozwał reportera piszącego artykuły o jego rzekomej jeździe po pijaku. Według źródła, sędzia orzekł iż reporter, pan Kim, otrzyma karę w wysokości 7 milionów wonów, do zapłacenia jako rekompensatę.

Początki tej sprawy miały miejsce dwa lata temu, kiedy Seungri był na jednej z klubowych imprez. Po wyjściu z imprezy, przekroczył prędkość i uderzył w samochód jadący przed nim. Kiedy na miejsce przybyła policja, przeprowadzili test – alkomat nie wykrył, aby Seungri był pod wpływem alkoholu.

Jednakże, reporter, który był na imprezie usłyszał jak ktoś mówi, że widział Seungriego spożywającego alkohol, napisał o tym post na Twitterze – utrzymywał, że piosenkarz prowadził pijany.

W odpowiedzi Seungri pozwał reportera, uznając posty za zniesławienie i oszczerstwa. Domagał się wtedy 50 milionów rekompensaty.

Zakończyło się to wszystko wyrokiem korzystnym dla Seungriego: „Zeznania świadka mogły być nieuczciwe, jak i być jedynie domysłami, a pan Kim potraktował jak prawdę i pisał o tym artykuły.”


cr.: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *