CNN przeprowadziło wywiad z BIG BANG: ,,Jesteśmy szczęśliwi, gdy cała nasza piątka jest razem.”


8 września CNN dla ,,Talk Asia” przeprowadziło ekskluzywny wywiad z BIG BANG z okazji ich 10 rocznicy od debiutu.

,,Talk Asia” to program, który gości światowych liderów w różnych dziedzinach. Wcześniej przeprowadzili wywiady miedzy innymi z osobami takimi jak:
Bill Clinton – były prezydent Stanów Zjednoczonych
Projektant Karl Lagerfeld
Muzyk Pharrell Williams
PSY
Epik High

Podczas wywiadu członkowie BIG BANG opowiedzieli o dziesięciu latach od debiutu i o ich planach na przyszłość.
W rozmowie podkreślono także niektóre z osiągnięć zespołu, jak na przykład:
☆ W ubiegłym roku zarobki BIG BANG przekroczyły te Maroon 5, które były najwyższymi w Ameryce. (BIG BANG zarobili 44 milionów dolarów, co według Forbes jest liczbą o 10 milionów dolarów większą od zarobków Maroon 5)
 W ich ostatniej trasie koncertowej uczestniczyło 1,5 miliona fanów – dwa razy więcej niż u Madonny w 2015 roku.
 Na ich ostatni koncert sprzedanych zostało 65 000 miejsc.
 Zajęli trzecie miejsce w Time 100 (Lista najbardziej wpływowych osobistości) przewyższając ilością głosów Taylor Swift i Beyonce razem wzięte.


Co sprawia, że BIG BANG się wyróżnia?


G-Dragon: Nasze występy nie są monotonne i nie występujemy jako piątka przez cały czas, pomiędzy piosenkami wplecione mamy różne solowe występy. Gdy ludzie oglądają nasze występy nie widzą tylko czegoś, co ma wyglądać fajnie, ale coś co jest równocześnie zabawne. Na przykład możemy wkładać na siebie śmieszne kostiumy i pokazać naszą uroczą stronę, poza tym dodajemy mnóstwo komicznych elementów i wymyślamy dodatkowe kroki taneczne do występów. Często też robimy niespodzianki dla naszych fanów zaraz na początku występu. Puszczamy wtedy kilka piosenek w szybkim tempie i wprawiamy publikę w szał. Ale śpiewamy też utwory wywołujące silne uczucia w odbiorcy. Myślimy, że wyróżniamy się właśnie tym, że ludzie, oglądając nasze występy, mogą poczuć nas.


Jakie więzi łączą członków BIG BANG?


Taeyang: Oczywiście zdarzały się pomiędzy nami trudne momenty, ale z upływem czasu staliśmy się sobie bliżsi i zżyci, nawet poza pracą utrzymywaliśmy bliskie relacje. Im dłużej jesteśmy razem, tym więcej mamy powodów, żeby śmiać się z samych siebie… zdecydowanie jesteśmy najszczęśliwsi wtedy, gdy cała nasza piątka jest razem. To właśnie tego rodzaju relacje sprawiają, że chcemy trwać razem jak najdłużej.


Jak zostać gwiazdą k-popu?


G-Dragon: Nie dwanaście godzin treningu dziennie, ale coś koło tego i tak przez większość dni. Właśnie tak wyglądają przygotowania, by stać się gwiazdą k-popu. Nie wiem jak to wygląda w innych krajach, bo nigdy tego nie doświadczyłem, ale w Korei jest właśnie tak i po prostu musisz się wkręcić w ten porządek.


Co z obowiązkową służbą wojskową w Korei?


Taeyang: Zadano nam już to pytanie wiele razy. Oczywiście przed nami wiele obowiązków i zadań, ale są to rzeczy, które zamierzamy robić jak każdy. Chcemy wypełnić kolejne 10 lat jak najlepiej będziemy potrafili tak, jak robiliśmy to do tej pory. Wiele osób obawia się tego najbardziej. Fani boją się co stanie się z BIG BANG, zamartwiają się o tego typu rzeczy. Nie powinni się tak przejmować, bo nadal zamierzamy czerpać szczęście z tego, co robimy. Nie możemy doczekać się kolejnych, szczęśliwych dziesięciu lat. Każdy z nas chce próbować nowych rzeczy, wszyscy mamy marzenia, które chcemy spełniać, właśnie dlatego każdy dzień jest tak ekscytujący.


Jacy chcą być za dziesięć lat?


Taeyang: Cokolwiek się stanie, myślę, że każdy z nas tak, jak do tej pory, będzie robił rzeczy, które ma do zrobienia i które sprawiają mu przyjemność. Przez ostatnie dziesięć lat trafialiśmy do ludzi poprzez muzykę i występy na scenie. Robiliśmy to i nadal zamierzamy robić. Mimo to, w ciągu najbliższych dziesięciu lat powinniśmy być BIG BANG z szerszym horyzontem. Wszyscy zgodnie uważamy, że nie powinniśmy ograniczać się jedynie do występów i tworzenia muzyki. Chcemy stać się grupą, która będzie miała pozytywny wpływ na ludzi. Stać się takimi osobami, to będzie nasz główny cel.

G-Dragon: Zawsze myślę, że dzisiaj jest lepsze od wczoraj, a jutro będzie jeszcze lepsze niż dzisiaj. To może być powolne, ale wciąż będziemy brnęli do przodu i myślę, że właśnie dlatego tutaj jesteśmy. Tak też będzie w przyszłości. Każdego dnia będziemy starali się wejść na nowy poziom.

T.O.P: Mam nadzieję, że zostaniemy nowymi wzorcami, które wcześniej nie istniały, chcę stać się kimś, kto może wnieść dużo do koreańskiej kultury. Nieważne muzyka, występy na scenie czy filmy, chcę być kimś, kto pokazuje ludziom nowe rzeczy i wychodzi do nich z pomysłami.

Daesung: Wierzę, że będziemy mieli duży wpływ na ludzi, dobry wpływ. Wielu ludzi słucha naszej muzyki, dlatego właśnie powinniśmy kontynuować tworzenie jej, ale powinniśmy także próbować nowych rzeczy.

Seungri: Sądzę, że w przyszłości ważne będzie nie tylko próbowanie nowych rzeczy, ale również ochrona i pielęgnowanie tego, co udało nam się osiągnąć do tej pory. Łatwiej jest spaść niż piąć się w górę. Myślę, że powinniśmy zachować to co osiągnęliśmy do tej pory i mam nadzieję, że uda nam się to przez kolejne dziesięć lat.


cr.:(1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *