Ciekawe fakty dotyczące k-popowych artystów

Kilka ciekawych, szokujących i zastanawiających faktów dotyczących k-popowych artystów:

UWAGA!~ 
Autorka postu podkreśla, że jej celem NIE BYŁO oczernianie żadnych z wymienionych niżej idoli/idolek, których do siebie porównała. Większość z nich to jej ulubieńcy.  Chodziło jedynie o podkreślenie różnic i uwidocznienie skali sukcesu niektórych z nich!

1

Irene (Red Velvet) zadebiutowała w wieku 23 lat.
Kang Ji Young (była członkini KARA) zadebiutowała w wieku lat 14. W międzyczasie zdążyła przynieść zespołowi sławę i i sprzedać wraz z KARA miliony albumów oraz singli w Japonii. Była i jest najmłodszą idolką, która wystąpiła w Tokyo Dome. Zdążyła też odejść z zespołu KARA, zagrać w jednym z popularnych japońskich filmów, pojawić się w czterech dramach telewizyjnych i wydać singiel jako solistka. Kang Ji Young nie osiągnęła JESZCZE wieku, w którym zadebiutowała Irene, aktualnie ma 22 lata.

fotorcreated

Członkinie Brown Eyed GirlsJeA, Miryo oraz Narsha miały po 24 lata kiedy debiutowały 10 lat temu.
W tym samym wieku (24 lata) Sunye (była liderka Wonder Girls) miała już na koncie: trzy legendarne piosenki z zespołem (Tell Me, So Hot, Nobody), zdążyła wyjechać do Stanów Zjednoczonych, wrócić do Korei, wydać kolejne 3 hity: (2 Different Tears, Be My Baby, Like This), wyjechać na misję na Haiti i pracować jako wolontariuszka, znaleźć miłość życia, odejść z zespołu, wyjść za mąż i urodzić dziecko.

3

Park Jin-young (JYP) miał jedynie 25 lat kiedy zakładał JYP Entertainment.
Legendarny i najbardziej zasłużony artysta w historii wytwórni JYPE – zespół G.O.D. zadebiutował w 1999 roku. Lider G.O.D – Joon Park jest dwa lata starszy od swojego CEO (JY Parka).

5

Girl band APRIL i solista G.Soul zadebiutowali w tym samym roku – 2015. Jednakże, kiedy G.Soul po raz pierwszy został stażystą JYP Ent członkini APRIL – Yena miała jedynie roczek! Natomiast Jinsol (maknae girl bandu) nie było jeszcze na świecie! Wniosek z tego taki, że G.Soul spędził w „lochach” JYP Ent. więcej czasu niż Jinsol na świcie…

Hyuna ma dopiero 24 lata. Zdążyła już być członkinią: Wonder Girls, 4minute, Trouble Maker, została też pierwszym kpopowym artystą, którego MV przekroczyło 100 milionów wyświetleń na YouTube oraz wystąpiła w najczęściej oglądanym teledysku w historii ludzkości!

To może wydawać się oczywiste, większość z nas o tym wie ale czasami o tym zapominamy:
56

  • Seohyun (SNSD) jest młodsza od Irene (Red Velvet)

66

  • Seulgi oraz Wendy (Red Velvet) są starsze od Krystal f(x)

Minzy zadebiutowała w 2NE1 w 2009 roku, przez 7 lat była ignorowana pomimo, iż była jedną z najlepszych wokalistek i tancerek. Zdążyła skończyć 20 lat i odejść z zespołu, nadal jest o 3 lata młodsza od Dary i Bom kiedy te rozpoczynały karierę w 2NE1.

55

Myślicie, że idolki japońskiego pochodzenia w kpopie to nowość? Shoo (Shū Kunimitsu) zadebiutowała w SES w 1997 roku.


src. (1)

3 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *