Nam Taehyun odchodzi z WINNER!

YG Entertainment poinformowało fanów, że Nam Taehyun odejdzie z grupy. Zespół będzie się promował bez niego.

Wiadomość, która pojawiła się na oficjalnej stronie YG Entertainment:

 

Zespół WINNER miał zaplanowanych sporo aktywności w tym roku, niestety grupa musiała zrobić przerwę w promocji z uwagi na zły stan zdrowia Taehyuna

Wytwórnia oraz pozostali członkowie zespołu stawiali zdrowie Taehyuna jako priorytet, dlatego zdecydowali się poczekać aż wokalista „wyzdrowieje”. Jednakże jak się okazało, idol ma problemy ze zdrowiem psychicznym od dzieciństwa, trudno zatem przewidzieć kiedy poczuje się lepiej na tyle, żeby powrócić do aktywności promocyjnych. 

Po wielu rozmowach z udziałem Taehyuna, zdecydowaliśmy, że dla jego własnego dobra będzie lepiej jeśli opuści zespół WINNER i 18 listopada anulowaliśmy jego kontrakt z naszą agencją.

Boy band WINNER, który zadebiutował zaledwie 2 lata temu, nie może dłużej wstrzymywać aktywności promocyjnych.

Mimo iż Taehyun nie będzie dłużej członkiem zespołu mamy zamiar wspierać jego karierę muzyczną oraz życzymy mu jak najlepiej! 

Wytwórnia YG planuje promować WINNER w czteroosobowym składzie (nowi członkowie nie będą dodawani). Prosimy, okażcie wsparcie zarówno WINNER jak i Taehyunowi!

Czy zdrowie jest prawdziwym powodem, dla którego Nam Taehyun wstrzymuje aktywności z zespołem?


 

Source: YG Entertainment

4 comments

 1. Neytiri Reply

  Nie wiem co o tym sądzić… Z początku wspierałam jego i czekałam na powrót, ale szczerze mówiąc z czasem zaczęłam odnosić wrażenie, że to nie choroba może być powodem, a indywidualne aspiracje Taehyuna. Jest mi bardzo przykro, że tak to się skończyło, wspaniały zespół który nigdy nie miał okazji rozwinąć skrzydeł. W 5 byli świetną mieszanką osobowości. Zespół 4 osobowy również będę śledzić i kibicować, ale czuję jakby nie był kompletny, czegoś brak…

  • Martyna Reply

   YG anulowało mu kontrakt. Myślisz, że gdyby chodziło o jego indywidualne aspiracje pozwolono by mu tak łatwo odejść z wytwórni? Co złego jest w tym, że cały czas chce śpiewać i występować?

   • Neytiri Reply

    Nigdy się nie dowiemy jak to było. Ale jeśli chodziłoby o samą chorobę to YG mógłby poczekać na niego, jak Shinee czekało na powrót Onewa po operacji strun głosowych, albo f(x) promowały się bez Amber gdy ta miała kontuzję stawu skokowego. Winner mogliby też wypuścić jeden comeback bez Taehyuna, jak niektóre boysbandy, gdy któryś z członków jest w wojsku. Nie znamy prawdziwego powodu dlaczego wybrano taką opcję a nie inną, czy tylko choroba miała na to wpływ, czy też coś bardziej osobistego między Tae a wytwórnią. Bardzo przykre wieści, bo najchętniej widziałabym zespół w 5, ale w sumie może lepiej się stało że rozwiązali sprawę od razu i YG nie wstrzymuje już ani Taehyuna ani Winner.

    Nie ma nic złego, że on chce dalej śpiewać i występować, ale jeśli przez chorobę celowo wykręcił się z zespołu, który pomógł mu zaistnieć, to mega nie fair, mógł zamiast tego od razu startować jako solista. I tak samo z drugiej strony, jeśli YG wykorzystało jego chorobę jako pretekst żeby go wykopać bo nie chcieli czekać na poprawę jego stanu i ryzykować że takie sytuacje mogą się powtarzać, to też zagrywka poniżej pasa. Jednym słowem, sytuacja Winer w YG zawsze była mętna i obawiam się, że zespół w osłabionym składzie tym bardziej będzie pomijany i zepchnięty na dalszy tor.

 2. Arathi Reply

  Trochę smutno, bo jednak polubiłam WINNER w 5-osobowym składzie. Ale wiadomo, zdrowie jest najważniejsze i nie można o tym zapominać. A te psychiczne to dodatkowo krucha sprawa i trzeba na nie wyjątkowo uważać. Mam nadzieję, że z Taehyunem wszystko będzie dobrze (w sensie, że jego stan się poprawi) i że jeszcze kiedyś wróci na scenę. Będę mu kibicować, jak i całemu zespołowi, choć na chwilę obecną nie wyobrażam sobie jak będzie brzmieć bez niego. Jednocześnie jestem tego bardzo ciekawa, chociaż coś czuję, że nieprędko się o tym przekonamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *