Eric Nam nie będzie nabijał się z Gandhiego i osób LGBT w telewizyjnym show!

Eric Nam odmówił „przebierania się” za pewne postacie w koreańskim show telewizyjnym – Saturday Night Live Korea za co zdobył jeszcze większą sympatię internautów i fanów na całym świecie!  

Saturday Night Live Korea (SNL)  koreańskie show telewizyjne nadawane sobotnimi wieczorami, do którego zapraszani są popularni goście – idole/aktorzy, którzy biorą udział w różnych, często prześmiewczych skeczach.

W tym roku, Eric Nam pojawił się jako gość ‚SNL‚ i wystąpił w skeczu – 3 Minute Boyfriend -który został zainspirowany przez produkty 3 Minute Curry-Rice (szybki posiłek do przygotowania w mikrofalówce). Piosenkarz odegrał rolę ‚Silly-favored boyfriend’ przebierając się za postać Krillin z ‚Dragon Ball Z,’.

Co prawda występ jest z kwietnia tego roku i minęło już kilka dobrych miesięcy od jego emisji ale znów staje się popularny w sieci, ponieważ internauci postanowili ujawnić dlaczego Eric Nam przebrał się akurat za tą postać.

Okazuje się, że scenariusz skeczu został zmieniony po tym jak Eric Nam nie zgodził się w nim zagrać ustalonych wcześniej bohaterów.

 

 

Mój znajomy pracuje w SNL i wyjaśnił mi, że ponieważ tytuł skeczu jest inspirowany firmą sprzedającą curry, Eric Nam miał się oryginalnie przebrać za Gandhiego z Indii. Jednak artysta odmówił mówiąc, że nie zamierza kpić z jego wizerunku. Później ekipa produkcyjna zasugerowała mu, żeby przebrał się za Hong Suk Chuna (aktualnie jedyny żyjący koreański celebryta w Korei Południowej, który otwarcie przyznał, że jest gejem)  – ponieważ jest łysy i otworzył własną, tajską restauracje curry. Ponownie Eric Nam odmówił, tłumacząc że postać ma być zabawna, a on nie zamierza drwić z osób homoseksualnych i przedstawiać ich stereotypowo.  Koniec końców stanęło na postaci Krillina.

 

 

 

 

Eric Nam w jednym z wywiadów opowiedział o swojej postaci w SNL:

 

„…kiedy miałem nagrywać skecz do ‚SNL’ pojawił się pomysł, żebym przebrał się za Gandhiego i przedstawił go w żartobliwym świetle, pomyślałem jednak, że to nie najlepszy pomysł. Czułbym się okropnie oglądając np. białych ludzi z USA przebierających się za Koreańczyków w telewizji, naciągających sobie oczy i mówiących: ‚Jestem Koreańczykiem.’ Poprosiłem zatem o zmianę postaci… Cieszę się, że dzięki swojej popularności mogę coś zmieniać, bo ludzie słuchają moich opinii.” 

 


src. (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *