Twice oskarżone o nadużywanie lips syncs

Dziś na Pann pojawił się artykuł gdzie fani, którzy obejrzeli ostatnie występy młodego zespołu TWICE zarzucają mu naużywanie AR, które polega na poruszaniu jedynie ustami lub śpiewaniu krótkich momentów. Podczas gdy GFriend, które korzystają z energicznych występów, posługują się tym w bardzo niewielkim stopniu, a ich występy są głównie śpiewane. Internauci zarzucają, że TWICE jako artystki powinny się wstydzić, że nie potrafią zaśpiewać własnych piosenek.

1. [+338, -15] Wiem, że TWICE posiadają piękne twarze, co jest oczywiste w byciu idolem, ale no nie po to zadebiutowały by być jedynie piękne i ruszać ustami na scenie, prawda? Gdy uświadamiam sobie, że te beztalencia zadebiutowały kradnąc szansę innym lepszym, robię się wkurzony. Śmieszy mnie za to, że ten zespół nie mający nic o przedstawienia nam, wygrywa z innymi grupami, które w odróżnieniu od nich potrafią śpiewać na scenieㅋㅋㅋㅋㅋㅋ A tak szczerze to powinny się wstydzić.

2. [+270, -13] Fani TWICE uważają, że zespół nie powinien być ocieniany poprzez śpiew, więc mamy być wyrozumiali dla tego zespołu. Komentarz Once ‚K*rwa, nie hejtuj TWICE. Kogo obchodzi to jak one śpiewają na scenie? Ciekawe jacy wy byście byli jakbyście stali się piosenkarzami co? Dalej byście uważali się za lepszych? Kocham was TWICE’

3. [+268, -13] Byłem zaskoczony jak oglądałem ich występ w sketchbook. Było tam wiele grup jak GFriend, Mamamoo, I.O.I. I jedynie gorszym zespołem były I.O.I, ale tylko dlatego, że nie miały jeszcze doświadczenia i kilka dni wcześniej były trainees. ㅋㅋ Myślałem, że w czasie TT poprawi im się… Ale wierzę, że one dalej ćwiczą nad sobą… Jestem pewien, że zdają sobie sprawę z tego jak kiepskie są jeszcze bardziej niż my.

4. [+142, -3] Mają najlepsze wokale jakie mogły mieć z grupy (Nawiązanie do SIXTEEN) ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Ale dalej mimo wszystko śpiewać w tym zespole potrafią tylko 3 osoby.

5. [+131, -3] Pozwólcie, że pokaże wam typową reakcję Once: ‚Oh, nie! Nadchodzą hejterzy z Pann! Chrońmy nasze najlepsze dzieci z TWICE!!! Najlepsze z najlepszych!!! Są przecież pierwszą dziewczęcą grupą jaką lubię!!! I jeszcze to, i to~~ Są lepsze od męskich zespołów!!!’ Oni (fani) nawet zaczynają twierdzić, że osobowość i wygląd są ważniejsze od śpiewania w zawodzie piosenkarza… To jest takie żałosne i smutne zarazem.

6. [+130, -1] Podczas gdy Park Jin Young (JYP) jako gwiazda k-popu  jest szanowany za swój wokal, nie powinien zatroszczyć się o umiejętności swojego zespołu?

7. [+117, -3] Zabawne, że zespół, który ciągle korzysta z lips sync, wygrał nagrodę Daesang za najlepszą piosenkę na MMA ㅋㅋㅋㅋ Nie twierdzę, że TWICE nie są popularne, ale czy żeby wygrać nagrodę za najlepszą piosenkę, nie trzeba najpierw umieć jej zaśpiewać? Czasy zmieniły się i już by być idolem nie trzeba śpiewać? Byłem w szoku gdy obejrzałem wersję bez podkładu! Czy one nie są czasem spod JYP? Ich szef JYP nie powinien im pomóc? Ich wymowa jest okropna, śpiew jeszcze gorszy… I pomyśleć, że one zostały wybrane z programu survivalowego. Ich fani też są dziwni mówiąc, że powinniśmy się o nie troszczyć. Czy oni w ogóle słyszą siebie??? Piosenkarz to nie tylko ładna twarz w końcu…

8. [+97, -7] SNSD może i zdobyły swoją sławę dzięki wyglądowi, ale potrafią też wnieść coś na scenę podczas występów, no i mają genialną wokalistkę – Taeyeon. Twice za to mają tylko i wyłącznie piękne twarze, nie posiadają też wokalu choćby trochę zbliżonego do Taeyeon. Co gorsze ich wymowa jest straszna! Jestem w stanie zrozumieć zagraniczne członkinie, ale czy możliwe jest, żeby Jihyo zapomniała jak się mówi w ojczystym języku? I do tego dochodzi brak śpiewu na scenie oraz banalnie proste układy. Na prawdę ich taniec jest uroczy, ale wygląda jak taniec dziecka w przedszkolu ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ To już za niedługo 3 rok jak szczycą się swoimi twarzami, jak długo zamierzają tak jeszcze robić?

9. [+94, -3] Ludzie mówią, że TWICE to drugie SNSD, ale czy zauważacie by któraś z nich miała jakiekolwiek umiejętności godne SNSD? Soshi mają świetne choreografie, niektóre złożone i trudne i ich aktualne główne wokalistki są naprawdę utalentowane. Niby TWICE mają Jihyo (główną wokalistkę), która była trainee przez 10 lat, ale czy prócz dużej liczby odbytych treningów ma ona coś nam do pokazania? Wciąż jest bardzo niestabilna podczas śpiewu na scenie.

10. [+81, -2] Zaskakujące jest to, że one są takie kiepskie, że nawet ich nagrania gdzie jest wyłączony głos (podkład) są szybko usuwane. Choć ja myślę, że brzmią obecnie nawet nieźle ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

12. [+74, -5] Ale czy one nie były wybierane przez survivalowe show? Jak więc możliwe, że są aż takie złe??? Ikon miało wiele konkurencji gdzie się poprawili, co więc robiły w tym czasie TWICE???

13. [+73, -2]  Jeśli to TWICE mają ciężkie choreografie to co mają powiedzieć Black Pink lub GFriend?

14. [+70, -1] Eh??? Fani TWICE są naprawdę jacyś dziwni próbując udowodnić, że ich choreografie są trudne…?? One mają najłatwiejsze choreografię wśród wszystkich żeńskich grup. Naprawdę one są jak małe dzieci.

15. [+51, -1] Podczas gdy inne fandomy pokazują jakie różnorodne umiejętności ma ich bias, Fani TWICE próbują udowodnić, że ich zespół w ogóle ma jakiekolwiek umiejętności.


cr:(1)

 

4 comments

  1. Nickey Reply

    Uwielbiam TWICE, a po TT pokochałam je jeszcze bardziej, ale jednak trochę zgadzam się z tymi komentarzami. Skoro są „drugim SNSD” to niech pokażą, że zasługują na ten tytuł czymś więcej, niż ładnymi twarzami, bo ładnych twarzy w kpopie jest pełno.

  2. Neytiri Reply

    Lubię TWICE i w pewnym momencie po Cheer Up również je mocno wspierałam i chroniłam, ale faktycznie sporo jest prawdy w tych komentarzach. Wciąż brakuje im umiejętności wokalnych, a choreografie mają dość proste w porównaniu z innymi girlsbandami. Wybierane są dla nich barwne i ciekawe koncepty, które maskują te braki i przyciągają publiczność. To nie są jednak beztalencia, mają ogromny potencjał, po prostu z każdym konceptem powielają sprawdzony, bezpieczny schemat i nie miały okazji bardziej rozwinąć skrzydeł. Mam nadzieję, że jeszcze nam udowodnią co potrafią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *