Która wytwórnia była najlepsza w tym roku?

Na forach internetowych koreańscy internauci rozpoczęli kłótnię, która wytwórnia okazała się najlepsza i najsprawiedliwsza. Poniżej są ich komentarze, a jakie jest wasze zdanie?

 1. [+543, -23] Na pewno nie będzie to Cube, któr zawaliło po całej linii… odeszły 4minute, a potem B2ST. JYP Obecnie zajmuje najwyższe miejsce w ‚Wielkiej Trójce’ dzięki TWICE. Podczas gdy Pledis i Big Hit powoli dorostają i stają się coraz większe i ważniejsze.

 2. [+569, -62] Cube  naprawdę mnie zawiodło w tym roku. Był to zdecydowanie piękny rok dla JYP, Big Hit i Pledis.

 3. [+233, -30] SM  nie podołało w tym roku.  Jedynie JYP samotny dał radę i osiągnął sukces.

4. [+140, -15] Miejmy nadzieję, że w następny rok będzie dobry dla każdej wytwórni~

 1. [+55, -3] SM wydało w tym roku tyle piosenek, a i tak nie udało im się uzyskać przychylności publiczności.

 2. [+80, -17]JYP Było najlepsze razem z TWICE i Wonder Girls!

 3. [+37, -3] SM  musi przestać kopiować swoje własne piosenki w przyszłym roku.

8. [+54, -10] YG wcale nie pracowało najciężej w tym roku wśród wszystkich wytwórni.

 1. [+36, -5] JYP było najlepsze, Big Hit było świetne, SM i YG było przeciętne.

 2. [+27, -3] YG po tym roku nie powinno już nigdy nazywać się wielką wytwórnią.

 3. [+23, -2] Cube ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

 4. [+43, -9] SM tak właściwie to tylko utrzymało swoją pozycję, dzięki swoim starszym fandomom, a YG trzyma się. tylko z zagranicznych promocji. Wciągu tego roku JYP dało radę odnowić Wonder Girls, Park ah Yeon i Baek Yerin, a TWICE zostało najpopularniejszym zespołem, a Got7 w końcu wydało album. Ale za to dajcie jeszcze tylko rok, a Big Hit i wytwórnia GFriend ich przegoni.

 5. [+21, -2] JYP pracowało najciężej w tym roku i wykonało ją najlepiej.

cr:(1)

2 comments

 1. :) Reply

  Zgadzam się z nimi (a to rzadko się zdarza :)) YG w sumie nie robiło za wiele w tym roku, pod koniec dopiero się obudzili z comebackiem BigBang, mieliśmy też niby CL, ale to też nie było jakieś powalające. SM było takie jak zawsze, niczym mnie nie zaskoczyli, po prostu utrzymali się na tym samym poziomie. JYP faktycznie w tym roku zrobili najwięcej, Duże sukcesy szczególnie TWICE i GOT7, ale też i Wonder Girls. O CUBE to dużo mówić nie trzeba -.- pogrzebali się. Natomiast nie wiem do końca jak odnieść się do BigHit, uwielbiam tę wytwórnie bo to niezłe krejzore, szczególnie papa Bang PD no i bardzo dbają o swoich podopiecznych. BTS odnieśli w tym roku naprawdę niewyobrażalnie wyniki jak dla tak małej wytwórni, Billboard 200, wysokie miejsce na listach w U.K i wiele, wiele innych rekordów, ale z drugiej strony o HOMME nie jest aż tak głośno, no chyba że w Korei i my o tym za bardzo nie wiemy. W każdym bądź razie wydaje mi się że BigHit powoli zmierza w bardzo dobrą stronę i myślę że jeszcze kilka lat i urosną do bardzo wysokiego poziomu (jeśli po drodze nic nie popsują)

 2. Hobamimo Reply

  To zdecydowanie rok JYP – wydało dużo i dużo osiągnęło, wystarczy wspomnieć TWICE. SM poganiało promocję promocję, ich artyści wręcz mieli comebacki w tym samym momencie, ale nic porządnego nie wydali. Jasne, EXO ich nie zawiodło, SHINee miało świetny comeback, ale całościowo wyblakli przy innych. YG to jakiś żart – CL zrobiła amerykański debiut i choć było tyle szumu to nic z niego nie wynikło. iKON bez komentarza, WINNER się pokruszyło i ledwo wydało jedną EP; jedynie AKMU coś zrobiło w tym roku. Ach, no i BIGBANG rzucone fanom jak ochłap na koniec roku. Cube miało straszny rok, rozpad 4Minute, ciągłe wykłócanie się z BEAST. BigHit ma świetny rok, bo Bangtan ma świetny rok, choć Homme też miało comeback w tym roku i to całkiem niezły – osobiście liczę, że BigHit zadebiutują nową grupę w 2017.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *