Raper, który splagiatował piosenkę VIXX został wyeliminowany z The Voice!

Kursun – uczestnik tureckiego „The Voice” w swoim ostatnim odcinku show przyznał się do plagiatu i przeprosił.  

Raper użył piosenki VIXX – „Dynamite” jako swojego własnego podkładu muzycznego:

Fani koreańskiego boy bandu zarzucili mu plagiat. W odpowiedzi Kursun, zażądał przeprosin twierdząc,  że nigdy nie uzurpował sobie prawa do utworu (podkładu), a wersja którą stworzył jest jego własnością.

Turecki artysta dodał post na swoim Facebooku, w którym pojawiła się wzmianka o zespole VIXX. Jednakże, fani szybko dostrzegli, że post został edytowany – w oryginale z 28 grudnia tej wzmianki nie było:
 STARLIGHT (oraz VIXX) doczekali się jednak sprawiedliwości!

W jednym z ostatnich odcinków programu Kursun został wyeliminowany. Przedtem jednak przyznał się do plagiatu i przeprosił fanów zespołu.

Kursun: „Grupa nazywa się VIXX. To koreański zespół. Użyłem wersji instrumentalnej piosenki „Dynamite”. Naprawdę przykro mi z tego powodu. Nie mogłem przez to spać. To jedno wielkie nieporozumienie (…)
Przepraszam także fanów kpopu.”

Fandom VIXX podziękował wszystkim międzynarodowym fanom, którzy z nimi współpracowali!

Kursun wreszcie przeprosił! Nawet jeśli te przeprosiny nie do końca były szczere, to i tak udało nam się osiągnąć cel. Chcielibyśmy podziękować wszystkim fandomom, które stanęły po naszej stronie. 

Dziękujemy, że byliście z nami!

Kursun został wyrzucony z programu po tym jak przyznał się do plagiatu. VIXX doczekali się sprawiedliwości. Jesteśmy wam bardzo wdzięczni i chcemy jeszcze raz podziękować. 
Dziękujemy! 

 

@VixxFacts_TR


Source: (1)

2 comments

  1. Nickey Reply

    Jeśli za każdy splagiatowany utwór była kara to świat byłby piękniejszy. Ale i tak cieszę się, że przynajmniej ten jeden został ukarany. ^^

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *