Yoo Ah In odpowiada na spekulacje dotyczące celowego omijania służby wojskowej

Yoo Ah In wydał oficjalne oświadczenie poprzez swoją wytwórnię, w odpowiedzi na spekulacje, że celowo opóźnia wstąpienie do wojska.

Zaciąg wojskowy aktora został przesunięty trzy razy od grudnia 2015 roku, jako że jego wcześniejszy uraz barku doprowadził do “klasyfikacji odroczenia służby wojskowej” z powodu wyników każdej oceny fizycznej przeprowadzonej przez Military Manpower Administration (MMA). Najnowsze wiadomości o nowotworze kości również zwiększają podejrzenia o oszustwo.

Pojawiły się doniesienia o tym, iż Yoo Ah In choruje na nowotwór kości! Jego agencja zabrała głos w sprawie

W oświadczeniu Yoo Ah In powiedział, że doznał kontuzji barku podczas kręcenia scen akcji do filmu „Though as Iron” w 2013 roku, a uraz pogorszył się, kiedy kręcił sceny akcji do filmu „Veteran” w 2014 roku.

Ponieważ termin mojego zaciągu do wojska się zbliżał, przeszedłem szereg zabiegów, dalej kontynuując moje aktywności. Jednak ponieważ ból w okolicy zranienia się i dyskomfort podczas większego wysiłku fizycznego utrzymywał się, poszedłem w 2015 roku na rezonans magnetyczny, podczas którego zdiagnozowano zerwanie mięśnia (uszkodzenie obrąbka stawu ramiennego typu SLAP*) w moim lewym barku.

*SLAP (Superior Labrum Anterior Posterior) to uszkodzenie przyczepu ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego do panewki oraz górnej części obrąbka stawowego.

Kontynuował:

To moja kontuzja i problemy zdrowotne spowodowały obecny spór, jednak nigdy nie były one sposobem na uniknięcie służby wojskowej. Osobiście, jest to bardzo trudne, że muszę prosić innych o przebaczenie z powodu mojego nieszczęścia, jednak zamierzam wziąć odpowiedzialność, jako aktor, który dojrzał i stał się doświadczony dzięki miłości i trosce publiczności.

Aktor wspomniał również, że „jeśli rak kości nie będzie się nieprawidłowo rozwijał, zaciąg wojskowy jest w pełni możliwy” i jest on „zdecydowanie do tego zobowiązany”.

Powiedział też:

Będę ciężko pracować, aby istnieć jako zdrowy członek społeczeństwa.

cr.(1),(2)

1 Comment

  1. I like that Reply

    Czy ja dobrze zrozumiałam? Pomimow tego ze zdiagnozowano mu raka kosci on chce podjąć leczenie i jednocześnie isc do wojska? Przecież to absurd totalny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *