Kapele muzyczne nowym trendem w kpopie?

Zapewne zauważyliście, że liczba grup w k-popie nieustannie wzrastała. Wytwórnie co chwilę tworzą i „wypuszczają” na rynek muzyczny kolejne zespoły. Nic dziwnego, każda z nich chciałby stworzyć następną legendę! 

Chociaż koreański przemysł muzyczny uważany jest za zróżnicowany pod względem gatunków i konceptów to pewne schematy zaczynają się powielać. Czy przy tak ogromnej fali nowych grup, jakikolwiek zespół ze średniej i mniejszej agencji może się wyróżnić?

Może dlatego właśnie niektórzy uznali, że nadszedł odpowiedni moment na wprowadzenie nowego „trendu„. Zamiast inwestować w kolejną grupę śpiewających i tańczących idoli, wytwórnie zaczynają stawiać na kapele muzyczne!


Jak twierdzą źródła medialne:

Obecnie ponad 10 wytwórni przygotowuje do debiutu kapele muzyczne.

Jednak istnieje również obawa – czy takim zespołom uda się pozyskać słuchaczy i fanów tak samo łatwo jak idolom? Niektórzy już próbowali w tym koncepcie:

Cóż, w większości przypadków te próby przeszły bez większego echa. Ale czy to znaczy, że każdej kolejnej ma się nie udać? (Tym bardziej, że są zespoły, które odniosły tutaj spory sukces, jak FT ISLAND czy CNBLUE ).

Grupy idoli mają tę przewagę, że jest ich cała masa i „jest w czym wybierać”, co zapewne wpływa na popularność trendu. Zatem, czy jeśli pojawi się więcej kapel muzycznych trend może się zmienić?

Całkiem możliwe, że nadchodzący rok będzie rokiem kapel. Czy nadejście nowej fali oznacza nową erę k-popu?

[JYP ENT. jak zwykle wyprzedza trendy]

Najnowszą kapelą muzyczną w kpopie są TheEastLight.(MEDIA LINE ENT.), którzy zadebiutowali 3 listopada 2016 roku! Sympatię słuchaczy z całego świata zdobywają swoimi coverami:


src: (1)

1 Comment

  1. I like that Reply

    Ft island i cnblue sa chyba jedynymi kapelami w kpopie ktore zyskały popularność ale debiutowali w cZasie gdy nie bylo tak wiele grup jak teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *