YG Entertainment przygotowuje bardzo młodych stażystów do debiutu w lipcu

Wygląda na to, że YG Entertainment przygotowuje do debiutu kolejny boy band! 

13 marca portal OSEN ujawnił, że agencja YG Entertainment planuje debiut nowego zespółu, w skład którego wejdą 15 – 17 letni stażyści. Jeśli zadebiutują w lipcu tego roku staną się najmłodszym k-popowym zespołem! Liderem grupy ma być Bang Yedam, który w 2013 roku zajął drugie miejsce w programie muzycznym: ‘Kpop Star Season 2’. Bang Yedam jest stażystą od 5 lat!

Jak podaje źródło:

Tak młody zespół będzie zupełną nowością w szeregach YG Ent. Zwykle członkowie boy bandów tej agencji: BIGBANG, WINNER czy iKON mieli po 20 lat w trakcie debiutu! Jednak jak twierdzi sam Yang Hyun Suk młodzi wiekiem stażyści trenują już wystarczająco długo, by uznać ich za weteranów.

Bang Yedam ma 170 cm wzrostu i jest aktualnie uczniem gimnazjum!


Póki co najmłodszym k-popowym zespołem pozostają TheEastLight

Ich maknae (najmłodszy członek) – 14 letni Lee Woojin bierze udział w survivalowym programie muzycznym Mnet – „Produce101

 


Source: ygunited

6 comments

 1. Akinda ~ Reply

  Czy mamy tu na myśli wiek koreański czy nasz? (Ten wiek zespołu 15-17 lat)

  • Cinnamon Roll Reply

   Z tego co widzę na zdjęciu „profilowym” wpisali Bang Yedamowi wiek: 16 lat. Licząc po naszemu ma dopiero 15 (rocznikowo). Także spodziewam się, że to będzie liczone koreańskim sposobem. Znaczy, że najmłodszy może być z rocznika 2003 – tak samo jak Lee Woojin z TEL

  • dddodo Reply

   będą, nct dream mieli średnią wieku 15.6 podczas debiutu i ich maknae jest z 2002.

  • Cinnamon Roll Reply

   Nawet TheEastLight są młodsi od NCT Dream…
   NCT – Najstarszy Mark jest 1999, najmlodszy Jisung 2002 (średnia wieku 16.5)
   TEL: Najstarszy Seokchul 2000
   najmlodszy Woojin 2003. (srednia wieku 15.5)
   Jeśli zespół YG bedzis miał najstarszego z 2001, a najmlodszego z 2002 lub 2003 to będą najmłodsi.

 2. Neytiri Reply

  Robię się za stara na kpop… W sumie zdarzało się, że debiutowali w zespołach bardzo młodzi idole (Taemin, Minzy), którzy świetnie się rozwinęli artystycznie, ale w grupach bardziej zróżnicowanych wiekowo.

  Sądzę jednak, że takie prześciganie się w tym, który zespół będzie najmłodszy przy debiucie jest złym tokiem myślenia. A jeszcze straszniejsze jest, że tacy 15 letni chłopcy mają za sobą 5 lat treningu, czyli poświęcają się temu od 10 roku życia! A znamy system trenowania na idola w Korei, to nie jest zwykłe hobbystyczne kółko zainteresowań, tylko niczym ciężka praca na drugi etat. Zbyt wcześnie odbierane jest im dzieciństwo i normalność, a zwala się na głowę cała ta paranoja związana z życiem na świeczniku knetz. Życie idola jest wystarczająco pokręcone i trudne dla dorosłych, a co dopiero dla nastolatków.

  Jedyna nadzieja, że YG swoim zwyczajem da im potem długo odpocząć na hiatusie, ale czy jest w takim razie robić już debiut?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *