Han Jong Yeon opuści 2 sezon „Produce 101” w świetle kontrowersji

Uczestnik 2 sezonu PRODUCE101, Han Jong Yeon ogłosił, że opuści program z powodu kontrowersji związanych z jego zachowaniem w przeszłości.

Jakiś czas temu w internecie pojawiły się informacje, że w szkle podstawowej znęcał się nad kolegą z klasy. Inne posty ukazywały go pijącego i palącego, mimo bycia nieletnim.

17 marca jego agencja Maroo Entertainment opublikowała oświadczenie odnośnie tych informacji. Jako pierwsze potwierdzili iż faktycznie, znęcał się nad innym uczniem.

„Musimy zawieść wszystkie osoby, które okazywały wsparcie dla Han Jong Yeona po tym jak internet obiegły informację o jego zachowaniu z podstawówki, gdy już ujawniony został jako uczestnik „Produce 101”.

Po zobaczeniu publikowanych postów, spotkaliśmy się z osobą, która ucierpiała przez jego zachowanie i przeprosiliśmy, jak i poinformowaliśmy, że Han Jong Yeon będzie musiał przemyśleć swoje zachowanie.”

Zarówno agencja jak i Han Jong Yeon, powtarzali iż szczerze przepraszają ofiarę, wszystkich producentów CJ E&M, którzy dniami i nocami pracują nad programem, wszystkich trainee, którzy ciężko pracują aby spełnić marzenia, jak i fanów.

Poinformowano również, że Han Jong Yeon oficjalnie opuści program.

„Po opuszczeniu programu, Han Jong Yeon dostanie czas na przemyślenie swojego zachowania. Jednakże po rozmowie z osobą publikującą posty, że bycie zmuszanym do masturbacji wśród rówieśników, nie było wynikiem działań Han Jong Yeona. Chcemy poinformować, że podejmiemy kroki prawne przeciwko osobą oczerniającym w ten sposób Han Jong Yeona.

Jeszcze raz przepraszamy za zmartwienie fanów i obiecujemy dopilnować aby Han Jong Yeon wyrósł na artystę z dobrym charakterem i obrał dobrą ścieżkę w życiu.”


cr.: (1)

7 comments

 1. Avance Reply

  AAAAA SERIO?! Bo zrobił coś jakiemuś dzieciakowi kiedy był w PODSTAWÓWCE?! Oni oszaleli? To człowiek nie ma prawa się zmienić, zawsze będziemy oglądani przez pryzmat wydarzeń z przeszłości?! Nie wzięli oni pod uwagę, że mógł przemyśleć swoje zachowanie i zmienić się. Może już nie postępuje tak jak kiedyś i jest mu przykro i wstyd. Dlaczego ma nie realizować się i nie spełniać marzeń przez to? Dla mnie to głupota, ponieważ możliwe że jego przyszła kariera właśnie legła w gruzach.

 2. Neytiri Reply

  Bo zrobił coś jakiemuś dzieciakowi w podstawówce?? Z opisów ofiary wynikało, że on nękał go latami, praktycznie niszcząc psychicznie, to totalnie chore. Jeśli to rzeczywiście prawda, a na to wygląda skoro spotkali się z ofiarą i przepraszali, to skandalem jest, że nikt nie zareagował wcześniej.

 3. Haha Reply

  Avance, serio? SERIO? Nie masz pojęcia jak bardzo takie wydarzenia ryją ci się na psychice. To potrafi ci zniszczyć całe życie, nabyć ci choroby psychiczne. Dorze tak Hanowi. Powinien zostać całkowicie wyrzucony z agencji.

  • Payu Reply

   Według mnie nie powinien
   Może to robił, może nie
   Ale pamiętaj, że ludzie uczą się na błędach
   Na pewno już sobie to przemyślał i miał wyrzuty sumienia
   Nie oczerniajmy go tylko dlatego, że popełnił błąd
   Nie wiem czy wiecie, ale on też jest człowiekiem, jak my wszyscy
   Okażcie trochę współczucia i zachowujcie się jak człowiek

 4. Suzzzi Reply

  Nekanie psychiczne odbija się piernem na cale życie. Wiem bo sama to przerabialam. Uwazam ze on nie powinien mieć możliwości pojawienia się w tym programie a agencja powinna lepiej sprawdzać kogo przyjmuję.

  • Payu Reply

   Może i agencja nie powinna go przyjąć
   Ale błagam was
   Przez jeden błąd, którego na pewno żałuje, życie mu się zawali
   Ludzie uczą się na błędach
   Fakt, mogl pomyslec o konsekwencjach
   Ale każdy popełnia błędy i każdy zasługuje na przebaczenie
   I nie oczerniajmy kogoś w internecie kiedy sami nie jesteśmy lepsi i nie jesteśmy idealni

   • Neytiri Reply

    Zgadzam się, nie zapominamy, że to również jest młody człowiek. Jego plany i marzenia legły w gruzach, teraz przeżywa trudne chwile, ale to są konsekwencje jego błędów i nagannych czynów za które musi wziąć odpowiedzialność. Nie chodzi o to, że skoro jako dzieciak czy nastolatek zrobił złe rzeczy, to już całe życie ma być piętnowany. Jeśli szczerze żałuje, to moim zdaniem prędzej czy później powinno być mu to wybaczone. Cały problem polega na tym, że ktoś z grzechami na sumieniu, kto wymigał się od dawnych win, miałby zostać idolem, udającym przed całym światem chodzący ideał. To byłoby nie fair przede wszystkim wobec jego ofiar, ale także wobec nieświadomych fanów oraz innych trainee ciężko pracujących na debiut.

    Może to kwestia tego, że już kilka lat siedzę w kpopie, ale pod tym względem częściowo rozumiem mentalność Koreańczyków. Oni są bardzo honorowi, jak ktoś popełni błąd to powinien umieć się do tego przyznać i wziąć za to odpowiedzialność, tylko w ten sposób może to naprawić i zostanie mu to wybaczone. Tchórzostwem jest uciekanie przed konsekwencjami i udawanie, że błędy się nie wydarzyły. Karma wraca.

    Payu piszesz, że życie mu się zawali, a pomyśl jak życie by się zawaliło ofiarom gdyby za jakiś czas widziały jak ich oprawca jest uwielbiany przez fanów, pokazywany non stop w telewizji, żyje w luksusie i osiąga sukces prezentując światu fałszywy wizerunek. Podczas gdy nikt nie wie i nikt potem już nie uwierzy, że ten sam uwielbiany i wyidealizowany idol wcale nie jest taki wspaniały i lata temu tym ofiarom zatruł życie tak że do tej pory nie mogą się z tego otrząsnąć. Mam nadzieję, że teraz po konfrontacji i uzyskaniu przeprosin, ofiara będzie mogła zrzucić ciężar tych przykrych doświadczeń i otrząsnąć się z tej traumy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *