Amber f(x) ponownie wylewa swoją frustrację na Instagramie + Komentarze

Amber ponownie zwierza się fanom w poście na Instagramie! 

Idolka napisała:

Nie mamy dla Ciebie czasu” – ciągle to słyszę. Każdego roku zmuszona jestem siedzieć w domu, bo nie mają dla mnie żadnych aktywności. Zamiast czekać te 5 lat zdecydowałam że będę pisała własne piosenki, produkowała własne albumu, reżyserowała, tworzyła i edytowała filmiki, kreowała nowe koncepty i stylizacje, robiła plany marketingowe, a nawet szukała pracy dorywczej. Wszystko po to żeby wciąż mieć kontakt z fanami, żeby móc ich czymś zadowalać. Po 5 latach wciąż otrzymuję tę samą odpowiedź. Wciąż mi mówią, że nie jestem wystarczająco dobra. Co jeszcze mogłabym zrobić? 

 

Komentarze:

 

Źródło: OSEN via Naver

 1. [+118, -15] Były takie czasy kiedy aktywności f(x) były świetnie przemyślane – promowały się kilka razy w miesiącu, a teraz..? ledwo mają 1 promocję na cały rok. Amber często pojawiała się w programach rozrywkowych, ale to nie dlatego, że SM chciało ją wspierać, a głównie dzięki Henremu.
  Dziewczyna pisze własnie piosenki i sama przygotowuje MV i jeszcze ma być wdzięczna SM? Jak SM śmie w ogóle mówić własnej artystce, która robi wszystko za nich, że nie mają dla niej czasu? Albo że nie jest wystarczająco dobra?

 2. [+107, -15] SM kazało jej czekać… Powiedzieli jej, że osiągnęła już wszystko co mogła w trakcie swojej dziewięcioletniej kariery, więc teraz nie mają dla niej czasu.. Jakbyście się czuli gdybyście coś takiego usłyszeli?

 3. [+86, -9] Amber, nie daj się torturować SM! Powinnaś zmienić agencję, na taką która pozwoli Ci  rozwijać się i tworzyć muzykę jaką chcesz tworzyć.  Fani chcą żebyś była szczęśliwa.

 4. [+96, -14] Wszystko co Amber dostała od SM, to jeden solowy album, w dodatku sama musiała go sobie wyprodukować i nagrać do niego MV płacąc za taksówki z własnej kieszeni. SM nie ma prawa mówić jej że osiągnęła już wszystko co mogła osiągnąć.

 5. [+45, -0] Jako fanka życzę jej żeby to przetrzymała. Przybyła do obcego kraju jako nastolatka, nie znała nawet dobrze języka. Przyjechała tu żeby realizować marzenia, w zamian za to usłyszała, że nie jest wystarczająco dobra… Mam nadziej, że to nie odbije się na jej pewności siebie.

 6. [+80, -12] SM powinno unieważnić jej kontrakt. Wygląda na to, że została tylko po to żeby „chronić”  f(x). Ale po co SM jej na to pozwoliło skoro zamierza ją teraz blokować.. Osoba z takim potencjałem i talentem powinna się rozwijać.  To nie nowość w jaki sposób SM traktuje f(x).
  Victoria ma już własne studio w Chinach, Krystal pojawia się tylko w dramach i sesjach zdjęciowych, Luna od czasu do czasu dostanie jakąś promocję… Amber jako obcokrajowiec ma ograniczone możliwości. W dodatku nie sądzę, żeby SM zmieniło swoje stanowisko w jej sprawie w najbliższym czasie. Wszystko co zostało f(x) to rozpad… ㅡㅡ

 7. [+38, -0] Im więcej wiesz o SM tym gorszą wytwórnią Ci się ona wydaje. Dobrze promują nowe zespoły ale te z dłuższym stażem mają przechlapane!!


Źródło: Nate

 1. [+197, -15] Dziewczyna chce być artystką, kompozytorką, autorką tekstów ale SM jej na to nie pozwoli…? Może faktycznie nie jest aż tak dobra, jak myśli, że jest? To charakterystyczna cecha artystów – uważają swoje „wytwory” za lepsze niż w rzeczywistości są.

 2. [+122, -28] Tak to jest jak dołączasz do dużej agencji i robisz to co Ci każą. YG przynajmniej wybiera prawdziwe talenty i faktycznie ich wspiera kiedy chcą się rozwijać. Amber powinna się zacząć rozglądać za nową agencją.

 3. [+31, -2] Widać, że jest jej ciężko ale co my możemy na to poradzić… Wybrała agencję, której jedynym celem jest zarabianie pieniędzy przez wyzysk. Jeśli miałaby coś wystarczająco dobrego do zaoferowania, jej wytwórnia na pewno chciałaby na tym zarobić…

 4. [+27, -4] Dla niektórych dołączenie do tak ogromnej wytwórni jak SM to marzenie… debiut na scenie to marzenie, pojawienie się w tv to marzenie… Nie każdy ma też szansę pojawić się w solo albumie Taeyeon, wiesz…? Zatem nie tak szybko, Amber-ya. Spójrz na to jak wiele już udało Ci się osiągnąć!

 5. [+22, -3] Myślę, że każdy domyśla się dlaczego SM nie inwestuje w solową karierę Amber…

 6. [+21, -0] Cóż, nie została członkinią girl bandu SM, że względu na to że jest świetną wokalistką, czy też genialną tancerką, ani ze względu na urodę… Widać że pochodzi z bogatej rodziny, stać ją na to żeby odejść i robić co zechce. 

 7. [+20, -0] Być może to jej nieudany debiut solo miał wpływ na taką, a nie inną decyzję SM… nie powinna winić nikogo, tylko samą siebie i swoje umiejętności. 


src: (1)

4 comments

 1. Neytiri Reply

  Cieszę się, że Amber otwarcie o tym mówi, dość już tej zmowy milczenia, SM i wiele innych wytwórni marnuje talenty wyrzucając doświadczonych artystów i skupiając się tylko na świeżakach. To okropnie przykre dla fanów. Fani młodszych zespołów mogą nie rozumieć problemu, ale za kilka lat sami się przekonają, gdy ich dzisiejsi ulubieńcy zostaną odstawieni do kąta, a wytwórnie będą im usilnie wciskać nowe zespoły.

 2. nyudesu Reply

  Moim zdaniem i tak powinna być wdzięczna za to co ją spotkało. Jest członkinią popularnego zespołu, ma przyjaciół z tego co widać, miała solo debiut, może śpiewać taką muzykę jaką chce, a nie jaką musi. W tym poście pisze za to jakby od momentu dołączenia do SM nie zrobiła nic.

  • Neytiri Reply

   Bzdura! Wytwórnia jest od tego żeby wspierała aktywności artystów i załatwiała im pracę, a nie od tego żeby z łaską go wypuściła na rynek i zbierała wdzięczność. Nie stawiajmy tych agencji na piedestale. To firma i ma swoje zobowiązania, z których ewidentnie się nie wywiązuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *