[Komentarze] T.O.P zgrabnie wymigał się od służby w wojsku i rozpoczyna służbę jako „policjant”

Członek zespołu Big Bang ukończył swój podstawowy trening i od 29 marca zaczyna służbę jako policjant na Głównym Komisariacie Policji w dzielnicy Seulu – Gangnam. 

Źródło: Star News via Nate

 1. [+422, -29] Będzie mu łatwiej ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ umieścili go na Gangnam żeby miał blisko do rodziny i przyjaciół ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

 2. [+413, -32] Główny Komisariat Policji na Gangnam? To tak jakby odbywał prace społeczne!

[prace społeczne odbywają osoby, które są niezdolne do wykonywania służby wojskowej lub służby w policji jako aktywny żołnierz lub policjant. Zdolność do służby oceniają lekarze. Zdrowi mężczyźni otrzymują klasę A = zdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju i wojny, osoby chore bądź niepełnosprawne otrzymują klasę B lub klasę C.
Klasa B obliguje mężczyzn do wykonywania prac na rzecz społeczeństwa (prace społeczne), klasa C wyklucza udział w służbie.

Celebryci często „po znajomości” załatwiają sobie klasę B, żeby odbywać służbę na lepszych warunkach – otrzymując lepsze zakwaterowanie, dłuższe przepustki, zatrudniani są jako pracownicy socjalni, nie muszą brać udziału w czynnej obronie państwa = w razie niebezpieczeństwa (wojny) są traktowani jak cywile.]

 1. [+303, -43] Dopiero teraz został przydzielony do jednostki?  Kim Junsu został przydzielony dawno temu, a służbę rozpoczynali w tym samym czasie. Coś mi tu śmierdzi…

 2. [+25, -4] Bardzo mu poszli na rękę ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

 3. [+17, -2] Bycie przydzielonym do jednostki na Gangnam to już ogromne ułatwienie.. Jakby tego było mało został też przydzielony do wydziału muzycznego (rezerwowy członek policyjnej orkiestry)   ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ  Traktują go jak cywila, w zasadzie to on w ogóle nie odbywa służby wojskowej ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

 4. [+15, -4] Powinni rozpocząć jakieś śledztwa odnośnie służb wojskowych celebrytów! Zbyt wielu z nich ułatwia sobie życie specjalnymi warunkami.. To skandal!!!!!!!!

 5. [+15, -0] To jeszcze nic! Zobaczycie co się zacznie dziać jak YG pociągnie za sznurki ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

 6. [+12, -2] To zwyczajna praca publiczna… „specjalne traktowanie” celebryty

Źródło: Naver

 1. [+2,721, -217] Komisariat policji na Gangnam, błagam.. ㅋㅋㅋㅋㅋ Musieli go umieścić w takim miejscu, w końcu to IDOL…

 2. [+2,359, -158] Musi mu być przyjemnie, posiadając te „specjalne względu”

 3. [+2,160, -339] Ehh, jak zwykle to samo, specjalne warunki dla celebryty f*ck it ㅎ

 4. [+783, -85] Seo In Guk zaciągnął się dzisiaj jako żołnierz i rozpocznie czynną służbę wojskową a też jest celebrytą. Da się..? da się!

 5. [+560, -65] No tak, tylko nieliczni mają to szczęście trafić na Gangnam, jakby to wyglądało gdyby wywieźli celebrytę z dala od domu na jakąś „wieś”…

 6. [+457, -56] Co za kontrast między nim, a Seo In Gukiem ㅋㅋㅋ

 7. [+416, -47] W zasadzie to będzie odbywał służbę zaraz przy swoim mieszkaniu…

 8. [+318, -24] Wiecie co jest najgorsze? On nawet nie będzie służył jako policjant, który bierze udział w akcjach = chroni obywateli. Jest w takiej jednostce, która pozwoli mu przesiedzieć cały okres służby za biurkiem, będzie też mógł uczestniczyć w koncertach i imprezach podczas swoich długich „przepustek”.

 9. [+363, -50] Przesiedzi 2 lata za biurkiem, a potem wyjdzie i powie w telewizji: „Służyłem państwu!” WSTYD!

 10. [+346, -56] Wow, mam gęsią skórkę. Jak można aż tak pokazywać, że ma się specjalne względy. ;;;;;;;

 

9 comments

 1. bogbanghwaiting Reply

  łał
  ale masa hejtu…
  myślę, że komisja lekarska wiedziała co robi:
  nie mogli przyznać kategorii A facetowi, który nawet zginać się nie może (on ma coś z kręgosłupem, zobaczcie go w Weekly Idol ze stycznia br), a poza tym prawie na pewno coś z głową 😀
  I tak się dziwię, że dali mu broń do ręki :D, to jak małpa z brzytwą 😀
  Poza tym, skoro facet jest uzdolniony muzycznie, to dlaczego miałby kopać rowy na poligonie, a nie grać w orkiestrze czy czy tam?
  I powiem więcej: on już zrobił/zarobił dla swojego kraju więcej, niż niejeden zwykły rezerwista, powinni zwalniać tego formatu celebrytów ze służby

  • Eriko Reply

   Powiedz mi, bo jestem niesamowicie ciekawa… Cóż ten T.O.P czy inny idol zrobił tak niesamowitego dla Korei, że aż powinien/powinni być zwolnieni z służby wojskowej?

   • Avance Reply

    Eriko, także chciałabym wiedzieć co on takiego wspaniałego zrobił…..?

    • bogbanghwaiting Reply

     Nie chce mi się tu przeklejać, ale poczytaj w internecie artykuły o wpływie „korean wave” na ich gospodarkę, kulturę, turystykę itp.

     Jakby nie patrzeć, T.O.P jest „marką” czy też „produktem”, który na fali hallyu pomógł wypromować wiele koreańskich podmiotów gospodarczych za granicą i dał pośrednio/lub bezpośrednio pracę wielu osobom zatrudnionym przy produkcji, promocji oraz dystrybucji marki BigBang i YG.

     To proste zasady ekonomiczne.

 2. MiMi Reply

  Tu nie chodzi o to, czy poszli mu na rękę, czy nie, ale o bezpieczeństwo. Niektóre fanki są naprawdę pomylone i jestem pewna, że gdyby pełnił służbę normalnie na ulicy, to nie dość, że nie daliby mu żyć/pracować, to zrobiłoby się po prostu niebezpiecznie dla innych policjantów itp.
  Wytwórnie robią ten błąd, że nie każą im odbywać służby, jak tylko osiągną odpowiedni wiek (i jeszcze nie są rozpoznawalni na każdym kroku), a odwlekają ten moment na siłę, bo liczy się tylko kasa. Przecież jak GD pójdzie do wojska, to będą musieli go zamknąć w jakiejś izolatce, bo fanki grupowo oszaleją, że będzie na wyciągnięcie ręki.

 3. Neytiri Reply

  Dla nas te komentarze są niezrozumiałe, ale pewnie gdybyśmy żyły w Korei i nasi ojcowie, bracia czy partnerzy musieli ciężko służyć w wojsku i rzeczywiście być odseparowani od nas, to też raziłoby nas w oczy, że celebryci mają łatwiej, dostają taryfę ulgową, mogą zostać w centrum miasta, blisko domu i nie przepracowują się.

  Pewnie były jakieś względy które zadecydowały o takiej decyzji, może to był stan zdrowia i sprawności TOPa, może jego trudna osobowość.Trudno go tak naprawdę wyobrazić sobie w czynnej służbie, niech więc odbędzie tą służbę wojskową tak jak potrafi i tyle.

 4. Suzzzi Reply

  Kiedyś byla sekcja żołnierzy celebrytów tam to oni zupełnie nic nie robili, ale seven i kilku innych przedobrzyli bo i sekcje zamknięto.
  Co do służby w policji by się tam dostać trzeba zdać egzamin wielu go zawalilo np sungmin z suju . A reszt idoli którzy ida do wojska też nie biegaja z karabinem po poligonie a siedza na kuchni albo maja wystepy w military band.
  I wiecej wolnego niz pracy. Tak to juz jest agencje nie chca narażać swoich podopiecznych.

 5. Akkinda ~ Reply

  Hej, chyba nie trzeba aż takiej nienawiści… Z jednej strony trochę mogę rozumieć oburzenie osób w innej sytuacji, ale nie wiadomo czy to całkowicie „wina” T.o.p…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *