Yuzuru Hanyu wywalczył drugi tytuł mistrza świata i ustanowił nowy rekord

Od dzisiaj na Hallyu Star News oprócz informacji o koreańskim przemyśle rozrywkowym znajdziecie także najważniejsze newsy i informacje dotyczące łyżwiarstwa figurowego!

1 kwietnia soliści ukończyli zmagania na Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie figurowym w Helsinkach! Panowie zmierzyli się dzisiaj w programach dowolnych, których poziom (szczególnie 5 ostatnich występów) okazał się bardzo widowiskowy, a w niektórych przypadkach wręcz „nadludzki„!

 

 

Po złoto sięgnął niesamowity – Yuzuru Hanyu, aktualny mistrz olimpijski, który po programie krótkim zajmował zaledwie 5 miejsce, ze stratą ponad 10 punktów do najlepszego po czwartkowych występach Hiszpana – Javiera Fernandeza!

Yuzuru postanowił jednak wynagrodzić wszystkim fanom łyżwiarstwa figurowego swój nienajlepszy program krótki.

Jego dzisiejszy program dowolny był nie tylko bezbłędny ale także historyczny! W trakcie swojego występu solista oczarował sędziów znakomicie wykonanymi czterema poczwórnymi skokami, za które otrzymał najwyższą w historii notę: 223,30 pkt, pobijając tym samym rekord świata!

Łącznie za oba programy Japończyk otrzymał 321,59 pkt, co dało mu tak wysokie prowadzenie, że praktycznie żaden rywal nie był w stanie odebrać mu zwycięstwa. To drugi tytuł mistrza świata dla Hanyu, pierwszy wywalczy sobie w 2014 roku.


Na drugim miejscu uplasował się jego młodszy rodak Shoma Uno (319,31 pkt).

Siedemnastoletni Shoma pojechał swój przepiękny program dowolny (uznawany za choreograficzne arcydzieło) równie znakomicie i to on jako jedyny miał szansę „doścignąć” dziś Yuzuru. Niestety, jedno nieczyste lądowanie zaważyło na utracie złota.


Brąz (303,58 pkt) trafił na szyję uroczego Chińczyka, Boyang Jina, który przyciąga uwagę swoimi niesamowicie wysokimi skokami w trakcie swoich „zabawnych” ale technicznie trudnych programów.

Niestety nie znalazłam dzisiejszego występu Boyanga :'( Jego program dowolny z Mistrzostw 4 Kontynentów, luty 2017: LINK

 

Boyang Jin, Shoma Uno i Yuzuru Hanyu

SPOILER

» POKAŻ

 

Oczywiście nasz post o łyżwiarstwie to prima aprilisowy żart. Informacje podane w poście są prawdziwe ale hallyustarnews nie będzie więcej podawało informacji dotyczących łyżwiarstwa figurowego.

» Ukryj

 

 

 


gifs cr: jardinaquatique
blog.lu-han

 

8 comments

 1. Akkinda Reply

  Ten pierwszy, Yuzuru ma 23 lata?! :O Myślałam, że po kpopie już nigdy się tak nie zdziwię 😀
  Jak dla mnie wygląda trochę jak z zespołu kpopowego (albo raczej- jpopowego)

  • Cinnamon Roll Reply

   Aktualnie 22 lata (*23 skończy w grudniu)
   Ma dość spory fandom: na samym facebookowym fanpage ponad 10 tys fanów
   Oczywiście sukces zawdzięcza talentowi i ciężkiej pracy ale jego śliczna buzia przyciąga nowych fanów. Nie da się ukryć, że największą miłość fanów zaskarbił sobie kiedy wygrał Igrzyska Olimpijskie w Sochi 3 lata temu. Był wtedy jeszcze taki nieśmiały i trochę zahukany xD

  • Cinnamon Roll Reply

   O tak, zdecydowanie w łyżwiarstwie figurowym jest teraz na kogo popatrzeć 🙂

   Aktualnie prym wiodą Azjaci: Japonia, Chiny ale także Kanada i USA (Patrick Chan i Nathan Chen = Azjaci ;p) no i nasz europejski książę Javier Fernandez <3

   Nathan Chen jest reprezentantem USA, jego rodzice pochodzą z Chin. Ma zaledwie 17 lat ale przysięgam, jest cholernie atrakcyjny *__* i dojrzały kiedy się go ogląda na lodzie! <3
   Niesamowite jest to ile ten młody łyżwiarz zrobił dla swojej dyscypliny tylko w tym sezonie:
   np. jako pierwszy łyżwiarz w historii wprowadził cztery różne skoki z 4 obrotami do swojego programu! przez co rywale nawet tak "wielcy" jak Yuzuru, żeby mu dorównać w ocenie technicznej musieli dodawać kolejne skoki także do swoich choreografii...

   https://www.youtube.com/watch?v=8IWrJOhUVl0

  • Cinnamon Roll Reply

   Tak samo szybko rozwija się 19 letni Shoma Uno. Jeszcze rok temu nie prezentował takiego poziomu jaki prezentuje dziś. To tak jakby przeskoczył o jakieś 2 klasy w ciągu roku!

  • Cinnamon Roll Reply

   Boyang Jin też 19 latek z Chin też baaardzo przyczynił się w tym sezonie do rozwoju łyżwiarstwa. Jako pierwszy wylądował 4 poczwórne skoki w programie czysto. Poza tym jego choreografie są niesamowicie urocze <3 Tak samo jak on!

   Aegyo master Boyang Jin

   • Akkinda Reply

    Omo, dziękuję za tyle informacji! <3 Naprawdę wygląda interesująco, nie mówię tu już nawet o nich, ale o samym sporcie! Mam teraz ochotę dowiedzieć się więcej i na pewno to zrobię 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *