Najdłuższe k-popowe teledyski!

Teledyski są sposobem na przekazanie sensu piosenki. Często twórcom nie wystarczają trzy lub cztery minuty trwania utworu, aby zobrazować, to co chcą, więc zamieniają krótkie klipy na kilkunastominutowe filmy.

Poniżej znajduje się lista tych, które wręcz wymknęły się spod kontroli!

1. B.A.P – „SKYDIVE” (10:08)

Energiczny, mroczny teledysk od B.A.P to najnowszy z tych najdłuższych. Do tej pory fani tego zespołu byli pod wrażeniem, jakie wywarł na nich teledysk do „One Shot”, trwający prawie siedem minut. B.A.P nie poprzestało jednak na tym i wycelowało jeszcze wyżej.

2. Gain – „Irreversible” (10:52)

Świetna piosenka połączona z długą historią o relacji między kobietą a mężczyzną, która powoli się załamuje.

3. SPEED – „It’s Over” (14:30)

Szukając teledysków, które zaskakują swoim pięknem, nie można pominąć tego cudeńka od SPEED, które zakrawa na krótką, dramatyczną i niesamowitą dramę, stworzoną również przy niemałym budżecie.

4. TVXQ – „Before You Go” (16:01)

Teledysk opowiada o oficerach policyjnych, mających konflikty z prawem. Występują w nim członkowie TVXQ, ale także znani aktorzy, tacy jak  Choi Jong-yoon oraz Go Ara.

5. SG Wannabe – „Arirang” (22:11)

Biorąc pod uwagę, że piosenka „Arirang” nosi taki sam tytuł, jak pieśń ludowa uznawana za nieoficjalny hymn Korei Południowej, miało sens dla SG Wannabe zatytułowania jej tak i stworzenia 22-minutowego dramatu, podkreślającego moc tego utworu.

6. IU – „Every End Of The Day” (26:54)

Podczas gdy zwykle teledyski opowiadają miłosną historię, IU pokazuje nam „koniec każdego dnia” w formie 26-minutowego dokumentu.

7. Każdy teledysk od T-ara:

T-ara to zdecydowane królowe długich teledysków. Większość klipów od tego zespołu nie trwa mniej niż 10 minut, ale jednocześnie zachwyca.

„Lovey Dovey” (20:31)

„Cry Cry” – 15:48

„Sexy Love” (14:54)

„Roly Poly” (12:32)

Jak widać, teledyski, które uznawaliśmy do tej pory za całkiem długie, stają się niczym w porównaniu do tych dzieł. Na niektóre z nich trzeba poświęcić naprawdę wiele czasu.


cr.: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *