Ha Minho opuszcza „Produce 101 Sezon 2” po tym, jak zostaje oskarżony o napastowanie seksualne

Po tym, jak doniesiono o rzekomych próbach wchodzenia w seksualne relacje z fanami przez Ha Minho, ktoś podał się za jego byłą dziewczynę i koleżankę z klasy, która była prześladowana przez niego w szkole średniej.

Użytkowniczka Twittera utrzymywała, że Ha Minho znęcał się nad nią w szkole średniej. Opublikowała poniższy tweet, jako dowód tego, że była koleżanką z klasy Ha Minho w Seoun Middle School.

Taką informację opublikowała w serii tweetów, które zostały już usunięte:

„Jestem kimś, kto był seksualnie i słownie prześladowany i nękany przez Ha Minho podczas drugiego roku szkoły średniej. Chodziłam do Seoun Middle School i spotykałam się z Ha Minho w tamtym czasie. Był wpływowy w szkole i miał możliwość nękania kogokolwiek na swoje życzenie. Celowe nękanie i obrażanie ludzi na Cyworld (koreański portal blogowy) nie było dla niego problemem, zachodził też za daleko, wyrzucając z siebie brudne żarty na czacie z samymi chłopakami.

Cały czas, gdy z nim chodziłam, mówił mi: ‚Spotkajmy się po lekcjach w pustej klasie’ i wszyscy wiedzieli, że te słowa oznaczają wymuszanie na mnie pocałunków i dotykanie mnie w niechcianych miejscach. Kiedy zerwałam z nim ze względu na jego przesadne żądania, musiałam słuchać codziennie szeptów, mówiących o tym, że jestem dziwką.

Musicie myśleć, że to przez co przeszłam to niewiele, ale jest wiele osób, które doznały takiego samego nękania i zastraszania. Nie mogliśmy nic powiedzieć, bo nie mieliśmy dowodów (Ha Minho usunął Cywordl, Facebooka oraz Kakao, gdzie znajdowały się dowody). Jego przyjaciele ze szkoły średniej używają tego faktu, aby odnowić swój wizerunek i powstrzymać innych od mówienia. Jeżeli inne ofiary zobaczą ten post, poproszę je o udostępnienie więcej informacji. Jeżeli Ha Minho zobaczy ten post, poproszę go o szczere przeprosiny i odejście z programu.”

Dodała, że powodem, dla którego publikuje to wszystko teraz, jest to, iż niedawno odkryła Ha Minho w „Produce 101 Sezon 2” i chciała się upewnić, że jest on tą samą osobą, o której myślała. Kontynuowała:

„Przez Ha Minho rozważałam nawet samobójstwo. Nigdy nie otrzymałam przeprosin i przez to wszystko bałam się iść do koedukacyjnej szkoły średniej. Normalne życie stało się dla mnie niemożliwe, byłam tak zdezorientowana przez to, że byłam wykorzystywana, że nie zdawałam sobie sprawy z tego, że właśnie to się ze mną dzieje.

Przez to byłam zawiedziona i smutna, widząc, że Ha Minho jest osobą obdarzaną sympatią w „Produce 101 Sezon 2″. Głównymi odbiorcami programu są kobiety i wiem, że wszystko zależy od głosów publiczności. Piszę to, mając nadzieję, że ludzie zdadzą sobie sprawę jak bezsilna się czuję, widząc jego używającego swoich męskich wdzięków, aby zmusić kobiety do sprawienia, aby zadebiutował.”

Agencja Vibe Label opublikowała oświadczenie:

„Przedstawiamy nasze oficjalne oświadczenie, dotyczące Ha Minho, który jest obecnie uczestnikiem ‚Produce 101 Sezon 2’.

Po pierwsze, chcielibyśmy przeprosić wszystkich, którzy pokochali i wspierali ‚Produce 101 sezon 2’, członków, a także pracowników.

Przepraszamy także wszystkie osoby zranione przez Ha Minho.

Pon przedyskutowaniu sprawy z Ha Minho, zdecydowaliśmy, że opuści on ‚Produce 101 Sezon 2’, a jego kontrakt z naszą agencją zostanie zakończony.

Ha Minho głęboko zastanawia się nad skandalem, który spowodował jako stażysta. Nasza agencja upewni się, że nie dojdzie do żadnych podobnych incydentów, zajmiemy się lepiej naszymi stażystami (Kim Tae Dong, Sung Hyun Woo). Jeszcze raz, przepraszamy wszystkich, którzy zostali przez to zranieni.

Dziękujemy.”


cr.: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *