SEVENTEEN wypowiadają się na temat najnowszego comebacku, inspiracji oraz porównywania ich do BTS i EXO

SEVENTEEN powróciło niedawno z czwartym mini albumem „Al1”, który jest pierwszą częścią projektu „2017 SEVENTEEN Project” zorganizowanego z racji roku 2017, który zawiera w sobie nazwę grupy.

 

Premiera albumu miała miejsce 22 maja. Tego też dnia pojawił się teledysk do tytułowej piosenki „Don’t Wanna Cry”, która zupełnie różni się od poprzednich konceptów SEVENTEEN.

23 maja odbył się showcase, podczas którego grupa wystąpiła z tytułowym utworem, a także piosenką albumową „Crazy In Love”. Po występie członkowie zespołu odpowiadali na pytania zadawane przez reporterów.

Na samym początku S.Coups powiedział:

„Do tej pory przekazywaliśmy przez naszą muzykę miłosne historie chłopca, ale tym razem pokazujemy jego smutek. Przez to, jak odmienny od innych jest nasz najnowszy comeback, czujemy się jakbyśmy debiutowali po raz drugi.”

„Świeży” to słowo klucz SEVENTEEN i wszystkie ich poprzednie piosenki: „Adore U”, „Mansae”, „Pretty U”, „Very Nice” oraz „Boom Boom” pozostają wierne temu konceptowi, pokazując rozterki chłopca, próbującego dowiedzieć się, czym jest miłość. Seungkwan stwierdził, że „świeże” nie oznacza „jasne” i wyjaśnił, że ten comeback zdecydowanie różni się od poprzednich. To jest celem SEVENTEEN: pokazanie, że mogą wpasować się w różne style muzyczne.

SEVENTEEN próbują EDM po raz pierwszy z ich nową piosenką. Woozi wyjaśnił:

‚Don’t Wanna Cry’ jest gatunkiem, którego SEVENTEEN nie próbowało nigdy wcześniej. Zastanawialiśmy się, jaką drogą najlepiej wyrazić smutek i postawiliśmy na EDM. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie osiągnąć głębię i wzbudzić w odbiorcach emocje. Jestem zadowolony z tego, jak to wszystko wyszło.”

Hoshi obiecał fanom wkrótce niesamowity występ i powiedział:

„Pracowaliśmy razem z performance team. Staraliśmy się wyrazić smutek i skomplikowane emocje w naszej choreografii oraz słowach piosenki. Warto przyjrzeć się naszej najnowszej choreografii. Poprzednie były radosne i energetyczne, ale tym razem próbowaliśmy położyć nacisk na interpretację słów piosenki.”

Dodał również, że ten comeback był nie lada wyzwaniem, ponieważ styl ich występów drastycznie się zmienił:

„Nasz choreograf oraz cały performance team pracowaliśmy nad zawarciem uczuć w ruchach członków zespołu. Inspirował mnie nie tylko współczesny taniec, ale także rzeczy zupełnie niepołączone z tańcem. Na przykład pewnego dnia, gdy wracałem do dormu, zauważyłem latarnię. Dobrze pasuje do nastroju naszego utworu, więc postanowiłem w jakiś sposób włączyć ją do choreografii.”

 

SEVENTEEN czasem jest łączone z EXO oraz BTS i nazywane „EBS”, gdy ludzie rozmawiają o najpopularniejszych grupach ostatnich czasów. Nawiązując do tego, członkowie powiedzieli:

„To dla nas zaszczyt być kojarzonymi z tak wielkimi grupami. To sprawia, że chcemy rywalizować z nimi, tworząc własną, unikalną muzykę.”

Seungkwan dodał:

„Chcemy pracować ciężko i wygrać nagrodę, jak oni. Są niesamowici. Będziemy starać się bardziej i poprawiać w tym, co robimy.”

Podkreślając zaangażowanie członków przy tworzeniu albumu, Woozi zaznaczył:

„Każdy członek zespołu robi się bardzo poważny, gdy tworzymy nasze albumy. Z powodu, że do tej pory mieliśmy bardzo jasny i energiczny wizerunek, ciężko było pokazać głębię naszej muzyki. Chcieliśmy pokazać wszystkim, że pracujemy nad tym ciężko. W każdy utwór, który wydajemy angażujemy się, dzieląc się opiniami i szukając jak najlepszych rozwiązań.”

S.Coups dodał:

„Naszymi największymi rywalami jesteśmy poprzedni my.”

SEVENTEEN posiada 13 członków, co jest dość dużą liczbą. Trudno podejmować decyzje, gdy tak wiele osób jest włączonych w proces powstawania albumu, ale SEVENTEEN zdaje się nie mieć problemów. Woozi powiedział:

„Mamy luźną atmosferę, gdy pracujemy nad muzyką. Gdy ktoś opowie nam o swoim pomyśle, który nie jest zbyt dobry, żartujemy z tego lub nieznacznie dajemy znać, że ten pomysł nie należy do najlepszych. W ten sposób wszyscy czują się komfortowo, rzucając różne myśli i nie mamy żadnych sprzeczek, gdy razem pracujemy. Właściwie to kłócimy się częściej, gdy decydujemy, co zjeść lub kto powinien posprzątać.”

Seungkwan dopowiedział, że powodem, dla którego współpracują tak dobrze jest stały kontakt ze sobą.

Gdy SEVENTEEN zostali zapytani, co zrobiliby gdyby wygrali w programie, Jun wyrwał się i oświadczył:

„Zdejmiemy buty i zatańczymy boso.”

Seungkwan zareagował na tę informację, mówiąc:

„Choć nie jestem wysoki, spróbuję zdjąć swoje buty.”*

*prawdopodobnie chodzi o to, że niscy idole posiadają wkładki w butach, aby wyglądać na wyższych

Poniżej znajdziecie premierowy występ SEVENTEEN z tytułową piosenką „Don’t Wanna Cry” oraz albumowym utworem „Crazy In Love”:


cr.: (1) (2)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *