Koreańscy internauci komentują przedawkowanie leków nasennych przez T.O.P

[NB] T.O.P wziął dużą dawkę leków nasennych i póki co jeszcze się nie obudził

 

 

Źródło: OSEN via Naver

 1. [+34,476, -1,081] Co Ty chłopie odstawiasz? Miałeś teraz żałować za swoje błędy, żeby dzieciaki brały z Ciebie dobry przykład

 2. [+17,465, -469] Hul

 3. [+16,219, -645] Próba samobójcza…?

 4. [+10,302, -347] Hul…

 5. [+8,894, -331] Kazaliśmy Ci przemyśleć błędy, a nie zabić się…

 6. [+6,827, -198] Psychicznie jest jeszcze słabszy niż GD… w każdym razie, zostań przy życiu i pracuj ciężko, żeby ludzie zapomnieli o Twoich grzechach…

 7. [+6,066, -107] Narkotyki zawsze doprowadzą człowieka do tragicznego końca… nie bierzcie prochów

 8. [+6,194, -221] Gdyby tylko miał taką odwagę przeprosić, jaką miał żeby dokonać próby samobójczej.

 9. [+5,558, -145] Jest po prostu słaby psychicznie…. powinieneś zapłacić za swoje winy, ale nie życiem!

 10. [+5,465, -182] Idioto, popełniłeś przestępstwo ale jeszcze nikogo nie zabiłeś. Miej teraz odwagę zapłacić za swoje błędy; przeproś, zaciągnij się na służbę. Nie zabijaj się z takiego powodu. Jego wykroczenie nie jest warte jego życia. 

 

 


Źródło: Nate

 1. [+3,620, -425] To pewnie dlatego uśmiechał się wcześniej… Powinien się leczyć. W tych czasach nie jest to coś czego trzeba się wstydzić.

 2. [+3,527, -560] Szczerze, nie współczuję mu… Nawet nie próbuje się poprawić. Po co wcześniej się uśmiechał?

 3. [+3,386, -651] Przestań ostawiać teatrzyk!

 4. [+400, -34] To on chciał palić marihuanę, to on uśmiechał się wcześniej przed kamerami mimo iż sytuacja była nieodpowiednia, to on próbował odebrać sobie życie. Nie jest wart niczyjego współczucia. Jest dorosły i powinien odpowiadać za swoje decyzje.

 5. [+392, -35] Kiedy wczoraj się uśmiechał zapewne miał już w głowie scenariusz tej dramy.


Źródło: News 1 via Nate

 1. [+1,073, -107] A nie mówiłam? to wszystko żeby zrobić z siebie ofiarę. Jak możecie się na coś takiego nabierać ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

 2. [+991, -67] To zwykły media play. YG płaci mediom za te kontrowersyjne tytuły artykułów, żeby wzbudzić w ludziach współczucie wobec T.O.P. Tylko głupiutkie faneczki się na to nabierają i popłakują po kątach. Taka taktyka na nie działa. Czy to nie ten sam redaktor, który pisał o samobójczej próbie Park Bom? 

3. [+911, -67] Tia…

 1. [+101, -2] Oh czy nasz „mały narkoman” obudził się już ze swojej drzemki?

 2. [+99, -5] Rano został znaleziony nieprzytomny, a potem przewieźli go do szpitala na ostry dyżur? Tylko dlatego, że połknął tabletki nasenne? Brzmi jak scenariusz wymyślony przez YG. A ten jego wczorajszy uśmiech? To typowa metoda YG na radzenie sobie ze skandalami.. Działa tylko na głupie fanki ㅋㅋㅋ


Źródło: Ilgan Sports via Nate

 1. [+1,103, -55] Ponoć facet cierpi na depresję i napady lękowe, na które leczy się od dłuższego czasu, tak? To ja się pytam jakim cudem dostał się w ogóle na służbę w policji z takimi poważnymi problemami???? To w takim razie jest kolejny skandal, że ukrył coś takiego przed komisją lekarską. Co za debil… Rozumiem, że odstawiłeś show i teraz musisz już ciągnąć te kłamstwa ale można było wymyślić coś bardziej wiarygodnego?

 2. [+960, -30] Odbyłem już służbę w wojsku. Nie wiem jak to wygląda w policji ale raczej nie pozwala się osobom odbywającym służbę na zażywanie takich leków? I to jeszcze w ilościach, które doprowadzają do przedawkowania.  Szczerze mówiąc osoby na aktywnej służbie nie mogą mieć własnych leków, wszystko dostają od lekarzy w jednostce w wyznaczonych ilościach. Wszystko ma także zostać zgłoszone kapitanowi.

 3. [+864, -55] Ohh dość już tego współczucia. Po prostu przyjmij swoją karę z honorem jak już dojdziesz do siebie. 

 4. [+70, -3] Ostatnio depresja i napady lękowe stały się takie popularne. Co druga osoba już ma je zdiagnozowane.


16 comments

 1. Avance Reply

  Muszę przyznać że zgadzam się z tymi komentarzami. On jest dorosły, podjął takie a nie inne decyzje i teram musi za to zapłacić. Nie wiadomo w sumie czy to była próba samobójcza, mógł zrobić to nieświadomie. Jednak kolejny raz postąpił nierozważnie. Mam nadzieję że wyzdrowieje i na spokojnie wszystko przemyśli. Jedak uważam że jego kariera w tym momencie dobiegła końca.

  • skye Reply

   Poważnie? Zgadzasz się z tymi pełnymi jadu i nienawiści komentarzami? Po takiej ilości hejtu jaką otrzymał i od „fanów”, internatów i nawet mediów, zupełnie nie dziwię się że załamał się, skoro wiele komentarzy można śmiałoby zakwalifikować pod znęcanie się psychiczne. I wyjaśnij mi jak mógł nieświadomie zażyć taką ilość tabletek, by wylądować na oddziale intensywnej terapii?
   Niedawno zostało ogłoszone stanowisko lekarzy ze szpitala, w którym przebywa TOP i naprawdę wygląda to groźnie. Nadal jest nieprzytomny, nie jest w stanie samodzielnie oddychać, a jego stan jest krytyczny. Jak w takiej sytuacji można w ogóle napisać, że to tania zagrywka by wzbudzić litość lub „kazalismy ci przemyśleć błędy a nie zabić się”?? Jak bardzo w złym stanie psychicznym musi być ktoś, żeby próbować popełnić samobójstwo? Żeby w ogóle rozważać na poważnie takie rozwiązanie? Ktoś kto nigdy nie cierpiał na zaburzenia psychiczne, depresje tego nie zrozumie, ale przykre jest to, że wiele osób nawet nie próbuje sobie tego wyobrazić.

 2. Miriam Reply

  Jak mnie ci ludzie wkurzają. Ja wiem, inna mentalność i w ogóle, ale kurczę, to jest chore! Wymagają od niego nie wiadomo czego, a gdy facet sobie ewidentnie nie radzi, (co nie jest dziwne, bo YG od lat eksploatuje BIGBANG do granic możliwości) to jeszcze bardziej po nim cisną. Mogliby najpierw spojrzeć w lustro i zacząć naprawianie świata od siebie, a nie od innych.
  Zarzucają mu, że robi z siebie ofiarę, ale jeszcze nie poznałam osoby, która umiałaby tak skrupulatnie odegrać próbę samobójczą.
  A co do przyjmowania leków na służbie… Podobno miał na nie receptę, więc miał do nich wolny dostęp. A komentarze, że w takim wypadku nie powinni przyjąć go do policji… Już widzę te wściekłe komentarze „fanów”, że sobie wymyślił problemy, żeby się wymigać od obowiązku.
  No nie dogodzisz takim ludziom.
  Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, że psychiatra porządnie się nim zajmie i chłopak wróci na scenę. + mam też nadzieję, że GD to wszystko udźwignie, bo przecież też jest wrażliwy, a tu jeszcze płyta i trasa…

  • Amethia Reply

   Cieszę się, że ktoś widzi to podobnie. Nie potrafię pojąć, jak można pisać tak obrzydliwe komentarze do osoby, która ma ciężkie problemy psychiczne i walczy o życie po (jak się przypuszcza) próbie samobójczej. Przerażające, jak nienawistni potrafią być ludzie. I ilu Koreańczyków popiera te komentarze! Nie zauważyłam chyba ani jednego, który dodawałby otuchy albo okazywał współczucie. I w moich oczach różnice kulturowe nie mają tu nic do rzeczy. To naprawde odrażające. Mam nadzieję, że żaden z tych internautów nie będzie musiał znosić takiej fali hate’u jak TOP. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i mam nadzieję, że otrzyma w końcu pomoc psychiczną.

   • Miriam Reply

    Nie podoba mi się sposób, w jaki traktowani są idole w Korei, ale cóż, taki kraj. Sami idole się na to godzą, więc medal ma dwie strony. Ale naprawdę to, jak niektórzy ludzie mają ich za jakieś roboty, bez uczuć, które stworzone są tylko do robienia muzyki i dawania przykładu – jest straszne. I właśnie, tu już nawet nie chodzi o mentalność, ale o zwykłą przyzwoitość i jakieś ludzkie odruchy. Niby się wielce solidaryzują, a jak przychodzi co do czego, to nagle stają po przeciwnej stronie. TOP się przyznał, przeprosił, zapewne, o ile mu się poprawi, przyjmie karę, ale im to nie wystarcza. Nie wiem, może liczą, że odwali jakąś pielgrzymkę na kolanach wokół całej Korei w worku pokutnym i zawodząc o przebaczenie?
    Na szczęście na tt wyświetlają mi się posty pełne wsparcia, bo inaczej bym szału dostała.
    Swoją drogą, Korea serio jest dziwna. Marihuana jest be, ale morze alkoholu cacy? O ile pamiętam ze szkoły, to alkohol jest właśnie najgroźniejszym narkotykiem (gorszym nawet od tych twardych, bo łatwy dostęp do niego), bo szybko uzależnia i szybciej wyniszcza organizm. I nie twierdzę, że marihuana jest cudowna, ale jednak zawsze mnie to dziwi, że jeden narkotyk jest zły, a drugi działający równie silnie – nie.

 3. Hanaberia Reply

  Nie wierzę w to co czytam. „Czy nasz „narkoman” obudził się z drzemki?”, „Kazaliśmy ci przemyśleć błędy, a nie zabić się”… ręce opadają. Ten kraj ma kompletnie inną mentalność – nic dziwnego, że jest w czołówce krajów z największą liczbą samobójstw, skoro tyle tam nienawiści i braku jakiejkolwiek empatii.

  • yoo Reply

   Ludzie często są potworami bez serca i są w stanie zniszczyć każdego za byle gówno. Oczywiście nie mowie, ze palenie marihuany etc (szczególnie w Korei) jest dobre, ale prawda jest taka, że każdy z nas ma coś za uszami i założę się, że osoby które tak po nim cisną same zrobiły w życiu coś „nielegalnego”. Gdyby ktoś kto nie jest idolem i paliłby to nawet 10 razy w tygodniu nigdy nie dostałby tyle hejtu ile teraz otrzymuje Top.

   • Hanaberia Reply

    Dokładnie. TOP popełnił przestępstwo i powinien ponieść karę, hejty od koreańskiej społeczności były do przewidzenia, ALE nienawiść wobec niego jaka teraz trwa to jakby kumulacja wszystkiego.
    Mam nadzieje, że nie odbije się to zbytnio na zdrowiu GD, jutro wychodzi jego album, a tu taka sytuacja. Chłopaki są pewnie wstrząśnięci i przerażeni :<<<

 4. 아들이안나 Reply

  Warto przypomniec, ze to nie sa wszystkie komentarze- bo oczywiscie sa tez podobne do tych ktore tu piszemy (ale i jest wiecej takich jak zacytowane w artykule).

 5. Suzzzi Reply

  Biorą jego postepek za czyn niewybaczalny ale ludzie to tylko trawa… nikogo nie zabił. A oni mieszają go z błotem… wiecie co może faktycznie powinien on i cale Big Bang zrezygnować z kariery koreańskiej z potencjałem jaki mają mogą robić karierę międzynarodową. Walić tych debili może zrozumieja co stracili jak stracą świetną muzykę.

 6. Akkinda ~ Reply

  Ach, ja rozumiem że zaraz posypie się fala hejtów ale zgadzam się z pierwszym komentarzem u góry. Co prawda nikt nie wie jak naprawdę wygląda historia- to może wiedzieć tylko sam Top , więc nie zamierzam oceniać prawdziwosci sprawy z przedawkowaniem- choć jeśli byłaby to prawda to rzeczywiście nie jest to odważne i godne zakończenie sprawy.
  Nie zamierzam też rzucać hejtów w stylu „ale debil” gdyż nie to mam na myśli . Mam jednak prawo wyrazić swoje zdanie- według mnie marihuana to już za dużo. Zawsze razem z innymi wściekam się na koreańskich fanów którzy z drobnostki potrafią zrobić wielką aferę, ale teraz to już nie drobnostka. I top niszczy sobie zdrowie i naprawdę daje przykład- ileż ma fanek chociażby 13letnich, które wszystko co robi uznają za święte ? Więcej niż myślicie. A z tego co widzę wiele osób troszeczkę nie widzi szkodliwości marihuany.
  Nie porównujcie też Korei ani Polski do USA.

  • yoo Reply

   Marihuana nie jest AŻ takim złem, żeby robić z tego taka drame. Żyjemy w XXI wieku, ludzie nawet w Korei potrafią robić gorsze rzeczy, no ale im się zawsze upiecze, bo tylko jak idol coś źle zrobi to trzeba mu wysyłać masę hejtow. Szanuje twoja opinie, ale póki Top nie bierze gorszego świństwa od marihuamy będę uważać, że to całe zamieszanie jest niepotrzebne

  • Miriam Reply

   Każdy człowiek popełnia błędy. Owszem, TOP nie zabłysnął intelektem, ale to nie jest powód do takiej nagonki.
   Kiedyś jeden z moich idoli powiedział coś takiego: „Suicide isn’t cowardly. I’ll tell you what is cowardly: treating people so badly that they want to end their lives” i to idealnie pasuje do sytuacji TOPa.
   Nie od dziś wiadomo, że facet ma słabą psychikę, co nie jest pomocne w takim kraju, jakim jest Korea. I ja nie twierdzę, że ludzie mają go w ogóle nie krytykować, ale jednak trochę powinni się zastanowić nad tym, co piszą i jak. Bo ja bym nie chciała, żeby wszyscy wytykali mi mój błąd, który popełniłam ponad pół roku temu w takich słowach. I nawet jeśli po tym incydencie z marihuaną jeszcze powściągałam swoje emocje odnośnie komentarzy, tak teraźniejsze, sugerujące, że cała ta akcja z lekami, to gra i robienie z siebie ofiary, naprawdę mnie wkurzyły. Bo właśnie chodzi o to, co sama napisałaś „nikt nie wie, jak naprawdę wygląda historia” – a osądzają go i szkalują, co najmniej jakby byli w jego głowie. Właśnie przez tą niewiedzę powinni się przymknąć i powstrzymać od komentowania, a zaczekać na wyjaśnienia.

 7. Kasia Reply

  Strasznie mi go szkoda bycie sławnym jest wykańczające nie tylko fizycznie ale tez psychicznie wystarczy jeden błąd i koreańscy fani potrafią jeszcze bardziej zniszczyć psychikę takich osób Bom tez coś o tym wie :/ zrobili z niej ćpunke tylko dlatego ze nie wiedziała ze w Korei te leki są zakazane No lol oczywiście amerykańscy fani są bardziej wyrozumiali dla mnie to gruba przesada każdemu należy się 2 szansa…. nie zgwałcił nikogo nie zabił nie jechał po pijaku noe róbcie już z tego takiej afery…….. każdy popełni błędy GD tez wypalił skręta i jakoś sprawa wygasła już dawno a top przez to wszystko jest w jeszcze gorszym stanie psychicznym. Mam nadzieje ze ogarną w końcu dupę ci ludzie i dadzą mu żyć.. załóżcie się ze bb będą stać za nim murem i nigdy nie zgodziliby się na powrót zespołu bez niego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *