Agencja Apink wyjawia szczegóły dotyczące groźby śmierci skierowanej w stronę zespołu

Agencja ApinkPlan A Entertainment opublikowała oświadczenie, które wyjaśnia szczegóły niedawnego zdarzenia i zapewnia fanów, że podejmie zdecydowane kroki prawne, aby zapobiec podobnym zdarzeniom. 14 czerwca policja otrzymała telefon z groźbą, skierowaną w stronę Apink.

Pełne ogłoszenie agencji:

„Tutaj agencja Apink, Plan A Entertainment. Chcielibyśmy podziękować wszystkim za troskę z powodu zdarzenia, które miało miejsce zeszłego wieczoru. Oto szczegóły dotyczące incydentu i obecna sytuacja.

I. Szczegóły

14 czerwca 2017 roku o godzinie 20:40 policja została wysłana do siedziby Plan A Entertainment w Nonhyeon-dong w Seulu. Policja ujawniła, że ktoś zadzwonił na 112, stwierdzając: ’14 czerwca o godzinie 21 udam się do biura agencji Apink i zabiję wszystkie członkinie zespołu nożem.’ O 20:30 sześciu policjantów zostało ustawionych wokół budynku. W tym czasie zespół znajdował się na sali ćwiczeń w Gangbuk w Seulu, a miejscowa policja została wysłana tam, aby zapobiec wypadkom. O godzinie 22 grożąca osoba nie pojawiła się, a policja przesłuchała pracowników agencji, aby rozpocząć śledztwo. Członkinie, które zakończyły trening, wróciły do dormu o 22, a agencja rozstawiła wokół niego swoich pracowników na wszelki wypadek. 

II. Obecna sytuacja

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie, a agencja bacznie przygląda się postępom. Będziemy ściśle współpracować z policją w celu ustalenia tożsamości sprawcy. Na szczęście Apink nie mają zaplanowanych żadnych aktywności na ten dzień [15 czerwca]. Powstrzymujemy członkinie od wychodzenia na zewnątrz, a w przypadku, gdy muszą opuścić dorm, wysyłamy z nimi menadżera dla bezpieczeństwa. Zatrudniliśmy także firmę ochroniarską, której pracownicy stale podążają za zespołem. 

III. Nasze stanowisko

Będziemy współpracować z policją w celu rozwiązania sprawy oraz kontynuować wdrażanie coraz większej ilości środków bezpieczeństwa. Ponadto, zrobimy wszystko, aby odkryć tożsamość sprawcy. Będziemy podejmować surowe działania przeciwko obraźliwym komentarzom i groźbom kierowanym w stronę naszych artystów. Postaramy się, aby nic takiego nie miało miejsca w przyszłości. Chcemy podziękować fanom za troskę oraz okazać wdzięczność policji, która zajęła się incydentem i szybko zaoferowała pomoc.”


cr.: (1)

2 comments

  1. Suzzzi Reply

    Haha jaka groźba podana dokladna data i czas…
    Powinni te osobe obciążyć solidna karą pieniężną za wydzwanianie na 112 i gadanie takich głupot. Wysłanie policjantów na miejsce zdarzenia, podczas gdy mogli być potrzebni w innym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *