YG Entertainment wypowiada się na temat albumu G-Dragona w formie USB

YG Entertainment podzieliło się powodem, dla którego album G-Dragona został wydany w formacie USB oraz tłumaczy, dlaczego „Kwon Ji Yong” powinien zostać uznany za normalny fizyczny album.

Wcześniej Korean Music Content Industry Association ogłosiło, że nie będzie liczyć USB „Kwon Ji Yong” jako normalnego albumu, ponieważ zawiera ono tylko link do strony, z której można pobrać piosenki, więc jest jedynie narzędziem do pobierania, a nie albumem.

YG wyjaśniło, że USB zostało użyte, ponieważ chciano udostępnić więcej materiałów niż jest w stanie zapisać zwykła płyta CD. Wyjaśnili, że płyty mają zwykle pojemność zaledwie 700 megabajtów, podczas gdy USB użyte przy albumie G-Dragona to 4 gigabajty miejsca.

YG Entertainment podało:

„Po podłączeniu USB do komputera, można uzyskać dostęp do określonej strony internetowej. Na niej ma się dostęp nie tylko do muzyki, ale także do różnych zdjęć i teledysków. [Te dodatkowe treści] będą możliwe do pobrania do końca tego roku. Można je umieścić na otrzymanym nośniku USB.”

Podkreślili, że dodatkowe treści są dostępne tylko po wejściu na tę stronę, a zrobić to można tylko po zakupieniu USB.

Agencja wyjaśniła, jaki jest powód takiej zmiany:

„Kupujący nie może dodawać lub usuwać muzyki z tego, co zazwyczaj jest sprzedawane jako płyta CD. Album G-Dragona nie jest przeznaczony do jednorazowego użytku, ale pozwala na ciągłe zmienianie treści. Użytkownik może dowolnie dodawać i usuwać z niego zawartość. Niewielu ludzi używa już odtwarzaczy CD do słuchania muzyki, jednak sprzedaże albumów fizycznych wciąż utrzymują się na wysokim poziomie. W obecnych czasach „fizyczne albumy” nie służą do słuchania ich, ale bardziej są przedmiotem do kolekcjonowania dla fanów.”

W sprawie decyzji Korean Music Content Industry Association o nieuznaniu albumu G-Dragona jako fizycznego albumu, agencja YG Entertainment stwierdziła:

„Właściwie nie mamy problemów i niezgodności z tym, w jaki sposób Gaon Chart liczy sprzedaże. Jesteśmy bardziej zainteresowani nową muzyką i nowymi światami. Myślimy jednak, że ich staromodne myślenie nie nadąży za nową generacją. Nie możemy zrozumieć, dlaczego ograniczają sprzedaż fizyczną tylko do płyt CD.”


cr.: (1)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *