Gaon potwierdza, że nie uznaje USB „Kwon Ji Yong” za album; YG odpowiada

19 czerwca Gaon Chart oficjalnie potwierdziło, że nie uwzględni albumu G-Dragona w formie USB w swoich rankingach. Oto ich oświadczenie:

„Jeżeli przyjrzymy się definicji ‚nagrania’ w zmienionym prawie autorskim, możliwe jest, że USB ‚Kwon Ji Yong’ może być za takie uznane. Jednakże Gaon Chart nie definiuje ‚nagrania’ oraz ‚albumu’ tak samo i albumy są ograniczone do nośników, które zawierają muzykę. 

W efekcie, zgodnie z prawem autorskim, ‚Kwon Ji Yong’ w formie USB zostaje uznane za połączenie, pozwalające na pobieranie i będzie liczyć się tylko w rankingach sprzedaży cyfrowych.”

Źródło z agencji YG Entertainment odpowiedziało:

„Szanujemy decyzję Gaon Chart. Dla G-Dragona ważna jest muzyka, ale przestarzały system rankingowy i stała forma definicji albumu fizycznego to wstyd.

Świat zmienia się szybko, a rozwój technologii informatycznych jeszcze szybciej. Nasza opinia o tym, że ograniczenie sprzedaży albumów do płyt CD i kaset jest przestarzałe, nie zmieniło się. 

W dzisiejszych czasach większość ludzi nie zapisuje muzyki na swoich telefonach. Teraz, dzięki szybkiemu internetowi więcej informacji i muzyki można szybko udostępniać oraz odtwarzać. Jeżeli Gaon Chart argumentuje tym, że USB nie ma na sobie muzyki i dlatego nie można go uznać za fizyczny album, rankingi cyfrowe również powinny liczyć tylko pobrania, a nie odtworzenia.”


cr.: (1)

2 comments

  1. Miriam Reply

    Gdzieś widziałam taki komentarz, że GD nie musi się nawet promować, sam Gaon takimi decyzjami robi mu już świetną reklamę 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *