BTS przegonili Taylor Swift w rankingu ‚Billboard’s Social 50 Chart’

BTS właśnie wskoczyli na drugie miejsce rankingu Billboard’s Social 50 chart przeganiając tym samym amerykańską piosenkarkę Tayolr Swift!

Billboard opublikował nowe zestawienie listy „Social 50 Chart„.

Koreański boy band znajduje się na czele (1 miejsce)  tygodniowego zestawienia już 29 tydzień! Po raz pierwszy udało im się podbić listę 29 października 2016 roku.

Amerykańska artystka Taylor Swift zaliczyła 28 tygodni na szczycie listy, co oznacza, że grupa BTS właśnie zrzuciła ją na 3 pozycję w klasyfikacji ogólnej. Justin Bieber pozostaje póki co liderem Billboard’s Social 50 chart. Artysta ma na koncie 161 tygodni na 1 miejscu.

 

Inni k-popowi artyści, którzy znaleźli się na Social 50 chart w tym tygodniu to:

SEVENTEEN (16 miejsce), CL (42 miejsce) oraz BLACKPINK (50 miejsce).

 

Billboard tłumaczy, że lista Social 50 chart to ranking najbardziej aktywnych artystów na światowych platformach społecznościowych (takich jak Twitter czy Facebook). W zależności od tego ile postów opublikowali w danym tygodniu, ilu zdobyli nowych fanów (obserwatorów). Liczą się też wejścia na ich stronę/profil oraz ilość odsłuchań ich utworów w ciągu tygodnia. Wszystko to jest zliczane przez Next Big Sound.

 

BTS stali się aktualnym liderem wśród muzycznych artystów jeśli chodzi o platformy społecznościowe, zabierając ze sobą do domu statuetkę Top Social Artist  (Billboard Music Awards).Grupa wygrała także podczas tegorocznych Shorty Awards.

 

Gratulujemy osiągnięć!

 

Tutaj możecie zobaczyć jak rozłożył się ranking artystów w tym tygodniu!

 


src: (1) (2)

3 comments

  1. Song SooWook Reply

    BTS kocham was! Nawet nie wiecie jaka jestem z was dumna! 🙂 <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *