Kang Dongho (NU’EST) oskarżony o molestowanie seksualne + odpowiedź Pledis

22 czerwca użytkowniczka internetowego forum stwierdziła, że była molestowana seksualnie przez Kang Dongho, gdy byli w gimnazjum.

Zaczęła od wyjawienia, że publikowała informacje o tym już w maju, ale została skrytykowana za brak dowodów. Usunęła post, ale aby udowodnić, że to napisała, opublikowała zrzut ekranu, pokazujące e-mail wysłany przez nią do Pledis 13 maja.

E-mail zawiera link do usuniętego wpisu oraz prośbę o opinię agencji.

Wyjaśniła, dlaczego postanowiła to wyjawić:

„W tamtym czasie Kang Dongho nie był tak popularny jak teraz, promował się głównie za granicą, więc nie słyszałam o nic w prasie ani przez znajomych. Ostatnio przez jego udział w „Produce 101 Sezon 2″ byłam jednak zmuszona do oglądania go w telewizji i mediach społecznościowych, takich jak Facebook. Wciąż pojawiały się wiadomości o nim, a ja musiałam żyć w bólu. Byłam tak zła, że musiałam przez to przechodzić, że opublikowała post, nie będąc nawet przygotowaną.”

Po tym, jak usunęła swój post, jej przyjaciółka napisała na stronie internetowej uniwersytetu o rzekomej agresji seksualnej, aby jej pomóc.

Domniemana ofiara postanowiła utworzyć niedawny wpis, aby wyjaśnić niejasne szczegóły, które nie zostały przedstawione w poście jej przyjaciółki.

Napisała:

„Osiem lat temu, w zimie 2009 roku, byłam w pierwszej klasie gimnazjum, Kang Dongho był w drugiej. Wracaliśmy do domu po lekcjach w prywatnej placówce i zostałam wykorzystana przez niego w autobusie.”

Podała szczegółowe informacje o tym, co się stało:

„Na początku usiadł obok mnie, mówiąc ‚Jest zimno’ i złapał moją dłoń. Wzbudził moje podejrzenia, ale był bliską osobą, więc uśmiechnęłam się i powiedziałam: ‚Też mi zimno!’. Autobus odjechał, a on położył swoją torbę na moich kolanach. Myślałam, że chciał, abym mu ją trzymała, ale wtedy on dotknął mojego uda. Byłam bardzo zaskoczona i zdezorientowana, ale byłam młodsza i nie mogłam nic powiedzieć, ponieważ bałam się, że inni uczniowie w autobusie pomyślą, że jestem dziwna. Dotknął moich piersi przez szkolny mundurek, a potem wewnętrznej części uda. Nie mogłam nic z siebie wydusić ze strachu, jedynie zacisnęłam swoje nogi. Wtedy Kang Dongho włożył swoją nogę między moje, aby je rozdzielić. Zaczął dotykać mojego uda i dotknął moich miejsc intymnych przez pończochy, które miałam na sobie. Przesunął dłoń na moją talię i wsunął ją za moje pończochy, aby dotknąć moich miejsc intymnych przez bieliznę, a potem wsunął rękę pod bieliznę, dotykając bezpośrednio mojej skóry. Kiedy nadeszła moja kolej, żeby wysiąść, pomachał mi i uśmiechając się, powiedział ‚Do zobaczenia’. Wciąż pamiętam ten moment wyraźnie.”

Następnie wyjaśniła, że jej rodzina i rodzina Kang Dongho była ze sobą blisko odkąd się urodziła.

Poprosiła swoją matkę, aby zdobyła numer Kang Dongho od jego matki i wysłała mu wiadomość 19 czerwca o godzinie 22:23 koreańskiego czasu.

Tłumaczenie rozmowy:

A (Oskarżycielka): Cześć, tutaj [ocenzurowane imię]. Możemy porozmawiać?

B (rzekomo Kang Dongho): W porządku. Haha. Co tam?

A: Pamiętasz, co stało się osiem lat temu? Kiedy wykorzystałeś mnie seksualnie?

B: Co?

A: Pytam, czy pamiętasz, gdy mnie wykorzystałeś.

B: [Dzwoni/ rozmowa odrzucona]

A: Nie mogę teraz rozmawiać przez telefon. Po prostu mi napisz. Pamiętasz, prawda? Osiem lat temu w autobusie szkolnym.

B: Co? Zadzwoń do mnie później, gdy będziesz mogła.

A: Nie, nie mam zamiary rozmawiać z tobą przez telefon. Przestań unikać tematu i odpowiedz mi. chcę wyjaśnić całą sprawę i daję ci teraz na to szansę. Dlaczego się nie przyznasz? Dalej tak robiąc, złościsz mnie. Nie chcę zrujnować ci życia, więc odpowiedz mi poprawnie. Pamiętasz, co stało się osiem lat temu, prawda? Miałam po tym naprawdę trudny czas. Byłam wtedy młoda i przestraszona, nasze rodziny znały się nawzajem, byłeś przyjacielem mojego brata, więc wytrwałam i udawałam, że jest w porządku, mimo że mnie to przerażało. Wiesz, ja bardzo to bolało, gdy odwiedzałeś mój dom i się ze mną witałeś? Nie mogłeś myśleć, że ze mną w porządku, prawda? Gdy wyjechałeś do Seulu, aby stać się stażystą, poczułam się o wiele lepiej. Prawda, nie byłam w pełni zdrowa. Około rok później usłyszałam, że zadebiutowałeś w NU’EST i do głowy przyszła mi myśl, jak zniosę to, że będę widywać cię teraz w telewizji? Ale nie byłeś popularny w Korei i głównie promowałeś się za granicą, więc było w porządku. Wiesz, jak się czułam, gdy nagle pojawiłeś się w Produce? Wciąż pamiętam to uczucie, gdy dotykałeś mnie osiem lat temu. Usłyszenie twojego imienia mi o tym przypomina. To naprawdę bolesne, rozumiesz? Ale wciąż byłam cicho. Nie mogłam działać pochopnie, wiedząc, że zniszczę czyjeś życie. Program teraz się skończył, ale nie chcę, żebyś znów pojawiał się w telewizji. To niesamowicie bolesne dla mnie, gdy widzę twoją twarz, słyszę twój głos, twoje imię jest wypowiadane. 

A (niewyświetlone przez B): Dlaczego nie odpowiadasz? Czy tak trudno przeprosić? W ciągu tych ośmiu lat mogłam stać się dla ciebie niczym, ale ja tego tak nie widzę. Dlaczego jesteś taki bezwstydny? 

Kiedy Kang Dongho nie wyświetlił ostatniej wiadomości, zdecydowała do niego zadzwonić. Przesłała filmik, w którym próbuje porozmawiać z nim przez telefon. Osoba po drugiej stronie powtarzała: „Jestem zajęty”, „Oddzwonię później” i „Nie unikam cię” przez trzy minuty i odłożyła słuchawkę.

Te oświadczenia użytkowniczki internetowego forum nie zostały potwierdzone, ale niektórzy internauci rozpoznają w rozmowie telefonicznej głos Kang Dongho.

Agencja NU’ESTPledis Enternainment wydała oświadczenie na temat całego zajścia:

„Podejmujemy działania prawne przeciwko fałszywym plotkom i złośliwym oszczerstwom i oświadczeniom w sprawie powyższych rzeczy. Poza tym, podejmiemy poważne środki przeciwko podobnym akcjom.”


cr.: (1)

4 comments

  1. Avi Reply

    W autobusie? I nikt nic nie zauważył? Jej złość do niego jest w pewien sposób bezsensu. Rozumiem że dla takiej dziewczyny mogłoby to być tragiczne przeżycie, ale zgwałcona nie została. Fakt, to nie zmienia faktu że źle postąpił jednak rozpamiętywanie tego przez 8 lat, to tak jakby sama nie chciała o tym zapomnieć. Miała tyle czasu żeby do niego napisać i pogadać, wykręca się strachem, ale jako dorosła kobieta powinna już jakoś rozsądnie postępować. Każdy popełnia błędy w młodości ale ja tego czynu nie uznaje ja mocno niszcząc życie tej dziewczyny, zaś ona rujnuje mu życie już do końca jego dni.

  2. Pingback: Zbliża się comeback NU’EST W – Hallyu☆News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *