Pledis publikuje oficjalne oświadczenie w sprawie oskarżenia o molestowaniu wobec Kang Dongho (NU’EST)

Wcześniej użytkowniczka forum internetowego opublikowała informacje o tym, że została wykorzystana przez członka NU’EST. Pledis wydało oświadczenie w tej sprawie:

„Witajcie, tutaj Pledis Entertainement.

Chcielibyśmy przedstawić nasze oficjalne stanowisko w sprawie fałszywych oświadczeń, dotyczących artysty z naszej agencji, Kang Dongho.

Po pierwsze, wszystkie słowa rozprzestrzeniane w internecie są fałszywe. Ponieważ te fałszywe stwierdzenia są rozprzestrzeniane bezpodstawnie, podejmiemy zdecydowane działania przeciwko nim bez żadnych wyjątków. By udowodnić niewinność Kang Dongho w odniesieniu do zupełnie bezpodstawnych oświadczeń oraz zmusić autora plotek do poniesienia odpowiedzialności, złożymy skargę dotyczącą naruszenia prawa danych osobowych i więcej. 

Również wcześniej nie wspomnieliśmy o szczegółach, dotyczących fałszywych plotek w naszym pierwszym oświadczeniu w celu ochrony naszego artysty. Jednak ze względu za rozpowszechnianie zniekształconych informacji, chcielibyśmy to wszystko sprostować.

Osoba, która opublikowała te fałszywe oświadczenia to znajoma Kang Dongho (młodsza siostra jego kolegi z miasta rodzinnego), a ich rodziny znają siebie nawzajem. Po otrzymaniu wiadomości od niej na KakaoTalk, Kang Dongho stwierdził, że osoba ta natychmiast stwierdziła, że została przez niego napastowana seksualnie. Następnie Kang Dongho próbował do niej zadzwonić. Jednak, osoba odrzuciła połączenie i stwierdziła, że nie może rozmawiać. Wtedy Kang Dongho poinformował agencję o sytuacji. Ponieważ Kang Dongho jest obecnie w sytuacji, w której wiele osób się nim interesuje, więc komunikacja w celu wyjaśnienia prawdy była ograniczona, ponieważ konsekwencje kilku słów mogą być poważne. To dlatego nie odbierał połączeń z tego numeru.

Kang Dongho odebrał potem połączenie z nieznanego numeru. Gdy zdał sobie sprawę, że połączenie było od osoby, której wszystko dotyczy, nie miał innego wyboru niż uważać i powiedzieć, że skontaktuje się z nią później. Kang Dongho był zaskoczony, ponieważ ciągle słyszał jednostronne twierdzenia i dlatego zwrócił się do niej, a następnie rozłączył. 

Jednak fałszywe zeznania rozprzestrzeniają się jakby były prawdziwe ze względu na filmik i zrzuty ekranu, pokazujące, że odpowiada jej, gdy ona przedstawia jednostronne oświadczenia.

dlatego oświadczamy, że podejmiemy kroki prawne bez żadnych wyjątków, które dotyczyć będą tych fałszywych oświadczeń i łamania prawa, aby sprawcy ponieśli odpowiedzialność. Dziękujemy.”


cr.: (1)

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *