Prokuratura domaga się roku więzienia dla rapera Irona

W dniu 27 czerwca w Sądzie Okręgowym w Seulu odbył się trzeci proces Irona.

Raperowi w kwietniu tego roku zostały postawione zarzuty brutalnej napaści i zastraszania swojej byłej dziewczyny, zwanej dalej „Panną A„.

 

Raper Iron aresztowany za brutalne pobicie swojej dziewczyny

Podczas rozprawy artysta zaprzeczył wszystkim postawionym mu oskarżeniom.

 

Prokurator zwrócił uwagę na niespójności w zeznaniach Irona:

„Jeśli chodzi o sprawę napaści, która miała miejsce we wrześniu 2016 r. powiedziałeś, że uderzyłeś Pannę A, bo takie było jej żądanie.. Następnie podczas śledztwa zeznałeś, że nie uderzyłeś jej ani razu, a poszkodowana sama „nadziała się” na Twoją pięść.

Raper odpowiedział:

„Nie pamiętam dobrze całej sytuacji. Wiem tylko, że wielokrotnie prosiła mnie o to bym ją uderzał w twarz. Mogłem przez przypadek uderzyć ją podczas samoobrony ale nie zaatakowałem jej.”

 

Prokurator:

„Kiedy lekarze w szpitalu opatrywali Ci ranę na udzie tłumaczyłeś im, że jest ona skutkiem wypadku po wypiciu alkoholu. W raporcie medycznym widnieje wzmianka o tym, że zraniłeś się w akcie autoagresji. Czy to prawda?”

Iron:

Tak, bałem się ale postanowiłem dać drugą szansę Pannie A, dlatego też ją kryłem ją kłamiąc, że zraniłem się sam„. (Iron sugeruje tu że to Panna A zaatakowała go i zraniła nożem, mimo to raper postanowił wziąć winę na siebie).

 

Adwokat Panny A powiedział:

„Przygotowywałem kolejne dowody przeciwko Ironowi, które udało mi się zebrać za pośrednictwem mediów społecznościowych, a także artykuły, które świadczą o braku jakiejkolwiek skruchy z jego strony”.

 

Pod koniec rozprawy, prokurator zażądał dla Irona kary roku pozbawienia wolności, ponieważ artysta zaprzecza oskarżeniom i odmawia porozumienia z ofiarą.

Kiedy sąd udzielil raperowi głosu  na zakończenie, Iron postanowił jednak okazać skruchę:

“Na początku rozprawy byłem zły i rozgniewany ponieważ sądziłem, że zarzuca się mi czyny, których nie popełniłem. Teraz zaczynam rozumieć swój błąd. Zraniłem uczucia innych i za to jestem karany.”

 

Ostania rozprawa w sprawie Irona i jego byłej dziewczyny odbędzie się 20 lipca o godzinie 10:00 rano.


src: (1)

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *