T.O.P (BIGBANG) przyznał się do stawianych mu zarzutów przed sądem

29 czerwca, o godzinie 11:30 czasu koreańskiego, w Sądzie Okręgowym w Seulu rozpoczęła się pierwsza rozprawa sądowa w sprawie zażywania przez członka BIGBANG nielegalnych środków – marihuany.

W trakcie procesu T.O.P po raz pierwszy przyznał się do wszystkich zarzutów! Idol został oskarżony o czterokrotne zażywanie nielegalnych środków narkotyzujących (2 razy w formie płynnej) w towarzystwie stażystki w swoim mieszkaniu, w październiku 2016 roku.

Podczas śledztwa T.O.P zeznawał, że nie był świadomy iż palił marihuanę, następnego dnia przyznał się tylko do dwóch, z czterech zarzucanych mu wykroczeń.

Prokuratora zażądała dla T.O.P kary 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawierzeniu na 2 lata! i kary grzywny wynoszącej (UWAGA!) 12,000 won czyli około $10.50.

(Bardzo możliwe jednak, że T.O.P otrzyma „najlżejszą” karę z możliwych czyli 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 18 miesięcy.)

 

Idol po raz pierwszy rozmawiał z dziennikarzami.

Ukłonił się i przepraszał:

„Zachowałem się głupio. Popełniłem duży błąd przez swoją nierozważność. Jest mi przykro. Przyznaję się do winy. To już nigdy się nie powtórzy”

 

T.O.P przepraszał także swoją mamę!

„Zaakceptuję każdą karę. Chciałbym także przeprosić swoją mamę”.

 

 

 

Koleżanka T.O.P, która razem z nim paliła marihuanę usłyszała wyrok 3 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata. Według kolejnych raportów prokuratura apelowała o kolejny proces w jej sprawie.

Podczas procesu okazało się, że idol i stażystka mogli być parą!

Prawnik T.O.P powiedział:

Zerwali ze sobą i mój klient przestał mieć styczność z marihuaną. Postanowił zerwać kontakt z Han Seo Hee, bo miała na niego zły wpływ.

YG Entertainment tego jednak nie potwierdziło.

 

 

Ostatnia rozprawa sądowa członka BIGBANG prawdopodobnie odbędzie się 20 lipca, wtedy też zapadnie ostateczny wyrok.

 


src: (1) (2)
cr: (1) (2)

 

 

 

 

13 comments

 1. Cena Reply

  Jedynie co mnie żenuje, to skala tego incydentu.
  Koleś chciał się wyluzować, a jest karany za poważne przestępstwo.

 2. FioletoweNiebo Reply

  Tu się z tobą zgodzę. Jakby palił maryche regularnie to wtedy skala tego wszystkiego byłaby uzasadniona. Ale 4 razy? Przecież to normalnie jakaś kpina. I jeszcze ta grzywna…

 3. Avance Reply

  Cena – palne / picie zakazanych środków w tym marihuany jest przestępstwem, tylko się cieszyć że pod jej wpływem nie zrobił komuś krzywdy. Dlatego uważam, że powinien być ukarany, ale jak dla mnie ta kara jest śmiesznie mała, mam nadzieje że ostatecznie otrzyma większą karę. A uważam tak, dlatego że „chciał się wyluzować” nie jest argumentem. Popełnił przestępstwo i powinien ponieść karę niezależnie czy jest zwykłym robotnikiem budowlanym czy popularnym idolem, kara ma być taka sama. Jak chciał. robić to co robił to mógł wyjechać do kraju gdzie jest to dozwolone, ale żyje w Korei więc powinien szanować prawo, które tego zakazuje.

 4. p Reply

  Jeśli chodzi o Koreę to jest to przestępstwo, więc powinien w jakiś sposób być ukarany, ale nie powinni przesadzać z tym. To jest bez sensu, że np. GD się upiekło a T.O.P obrywa nieźle po tyłku. Co do komentarza przedmówczyni nawet jeśli zapalił by w Holandii to i tak oberwał by w Korei, bo tam jest się karanym za spożywanie. Wystarczy, że badania wyszły by pozytywnie to nie pomogły by mu tłumaczenia, że palił w Holandii a tam można.

 5. Akkinda Reply

  Zdecydowanie nie zgadzam się z pierwszym komentarzem. Ech.
  Ta sprawa była już tyle razy przerabiana i wszystko było już dodane, więc nie wiem czy jest sens to powtarzać- łącznie z masą naśladujących Top’a fanów, szkodliwością, inną kulturą itd itd
  Korea nie jest jedynym krajem, gdzie palenie marihuany jest zakazane. A źle widziane jest wszędzie. *Nie wyskakujcie mi znowu z Ameryką , bo 1. nie jest to zawsze prawda 2. usa to nie cały swiat 3. co ma us do Korei i Polski
  Nie jestem antyfanem T.O.P. i nie mam żadnego interesu ani przyjemności w hejtowaniu go – ale każdy na pierwszy rzut oka widzi, że ma lżejszy wyrok być może z powodu bycia gwiazdą.
  Te $10 jest rzeczywiście śmieszne xD

 6. Neytiri Reply

  Zgadzam się z Akkinda, bardzo dobrze streścił/a że ten temat ma zupełnie inny charakter w Korei i powinniśmy to zrozumieć i uszanować.
  Pomijając skandal z paleniem, teraz jest skandal z randkowaniem, przy okazji się wydało. Oj Topik, słabo pannę wybrałeś 😉

 7. Nickey Reply

  Kara rzeczywiście się należy, kocham cię TOP, ale zasłużyłeś na nią. Nawet na te ciężkie 10$ XDD

 8. Cinnamon Roll Reply

  Jako ciekawostkę powiem, że w Singapurze żucie gumy jest przestępstwem i można za to dostać mandat w wysokości 1 tys. dolarów. W Indiach za zabicie krowy (nawet nieumyślne potrącenie zwierzęcia na ulicy) grozi dożywocie.
  To, że w naszej kulturze żuje się gumy i je się wołowinę nie znaczy, że gdzieś indziej nie mogą za to karać więzieniem… Trzeba uszanować, że każdy kraj ma swoją kulturę i oparte o nią prawo. Nie ma tu nic do kwestionowania.

 9. bigbanghwaiting Reply

  W życiu, nigdy w życiu nie chciałabym znaleźć się na jego miejscu podczas tej konferencji. Wstydził się strasznie i wyglądał, jak gdyby zaraz miał zemdleć.
  A przecież nie zrobił NIKOMU żadnej krzywdy, randkował, popijał i popalał we własnym domu, ze swoją dziewczyną.

 10. yoo Reply

  Nieważne co zrobi TOP i tak będę go wspierać. GD powinien tak samo oberwać, ale to „król” kpopu soXD

 11. AnonimK Reply

  Jak dla mnie to jest śmieszne. Wogule ta kara. Jak dla mnie jak ktoś chce, dopóki nikomu nie zrobi krzywdy to jego sprawa. Jak dla mnie to głupota. Kara? Niby mała ale dla mnie za wysoka. Okey, takie jest moje zdanie.
  To mój idol, nie odwrócę się przeciwko niemu – będę go wspierać. Bo dla fana, najważniejsze powinno być szczęście idola. I dla mnie jest…

  Takie jest MOJE zdanie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *