Kolejny skandal z „blackface” w kpopie – Bomi (Apink) + komentarze I-netz

Bomi (Apink) wcieliła się w ciemnoskórą postać z kreskówki w programie Saturday Night Live Korea. Międzynarodowi internauci (I-netz) komentują!

1 lipca członkinie girl bandu APink pojawiły się w telewizyjnym show SNL Korea. W programie artyści przygotowują różnego rodzaju skecze i parodie, często wcielając się w znane osobistości lub popularne postacie. Członkinie girl bandu wcieliły się w bohaterów koreańskiej kreskówki 아기공룡 둘리 (Dooly the Little Dinosaur). Bomi odegrała postać Michola, który jest uznawany za rasistowską karykaturę osób ciemnoskórych (szczególnie karykaturę Michaela Jacksona).

 

To nie pierwszy blackface w historii tej branży rozrywkowej!

 

Pomimo oburzenia międzynarodowych fanów (szczególnie tych z kultur zachodnich) koreańskie społeczeństwo najwyraźniej nie widzi w tym żadnego problemu.

 

 

Komentarze międzynarodowych fanów:

1)K***a! Wkurza mnie to, że wielu koreańskich MC, idoli, komików właśnie w takich skeczach ZACHĘCA żeby śmiać się z ludzi ciemnoskórych i ich „stereotypowych zachowań”, a potem dokładnie Ci sami celebryci są wysyłani do talk show jak „Hello Counselor„, w którym wysłuchują problemów osób, które doświadczają dyskryminacji na tle rasowym w Korei, udają że im współczują i wypowiadają się na temat rasizmu… A niektórzy nawet mają czelność powiedzieć, że w Korei przecież nie ma czegoś takiego jak rasizm.. AHH żenujące!

2) Blackface jest rasistowski i niektórym boleśnie się kojarzy. Przestańcie wykorzystywać ten motyw w swoich głupich show!

3) Jestem rozczarowana ale wcale nie zaskoczona! Po prostu kolejny dzień w kpopie… Miejmy nadzieję, że wszyscy w to zamieszani przeproszą i wyciągną wnioski z własnych błędów.

4) Powinni już ściągnąć ten gó****ny program z anteny. Nie jest śmieszny i zawsze pakują się w kontrowersje. Dobrze, że w Apink stanuję tylko Eunji.

5) Najpierw mamamoo, teraz Bomi.. Przykro mi z tego powodu. Lubiłam Bomi i nawet zaczynałam lubić apink a teraz… nie powinnam być tym zaskoczona ale jest mi tak przykro.

6) minęło: 0 dni! od kolejnego aktu ignorancji (blackface) w kpopie.

7) Cała ta postać jest zainspirowana Michaelem Jacksonem…Więc tak, jest to karykatura… Wiele osób pewnie powie, że to nie zalicza się do blakcface, bo to karykatura kreskówki ale sama postać Michola jest już obraźliwa i rasistowska… Pamiętam jak Kikwang (HIGHLIGHT) zrobił blackface, – on też wcielił się w Michola. To było jedno z najgorszych i najbardziej poniżających „przedstawień” czarnych osób w kpopie.

8) Eric Nam odmówił zrobienia blackface’a i powiedział, że nie będzie przedstawiał niczyjej orientacji, rasy czy kultury w stereotypowy sposób, a to tym bardziej stawia w złym świetle idoli, którzy zgodzili się to zrobić.

9) „*bmp bmp bmp*Another one bites the dust”

10) Już mnie to przestało zaskakiwać…

 


cr: (1)

 

 

 

6 comments

 1. Nickey Reply

  Ciemnoskórym brakuje dystansu do siebie. Jakby koreańczycy się śmieli z białych to czarni by się śmieli razem z nimi. Zresztą, biali też by się śmieli, jeszcze nigdy nie spotkałam się z tym, że biały sie wkurzył o to, że się śmieją z białych. Niektórzy to nawet uważają, że rasizm występuje tylko w stosunku do czarnych, a do białych czy do żółtych nie.

 2. CEO Reply

  A ja kompletnie nie zgadzam się z tym co jest napisane w komentarzu wyżej.
  Podejrzewam, że w 100% te komentarze są od osób rasy białej, która teraz próbuje być „poprawna politycznie”.
  To nie osobom czarnoskórym brakuje dystansu do siebie, tylko białej rasie która zawsze uważała się za rasę „wyższą”.
  W dzisiejszych czasach wszystko się odwróciło i płacimy naprawdę niewielką cenę za haniebne wyczyny naszych przodków. Czymże w końcu jest zostać nazwanym „rasistą” w porównaniu do zostania niewolnikiem..?

 3. Cena Reply

  Amerykanie musza zrozumieć ze nie wszędzie było niewolnictwo.

 4. Lulu Reply

  Rozumiem, że ludzią może się takie coś nie podobać ale no hej, odrobina dystansu nie zaszkodzi. A pisze to osoba z praktycznie zerowym dystansem do siebie i świata. Jak ktoś już pisał, gdyby to tak białych tam przedstawili, nie byłoby najmniejszego problemu.
  Naprawdę nie rozumiem tego fenomenu, że jak jest jakakolwiek wzmianka, a nawet lekki żart o czarnoskórych osobach to od razu rasizm -_- Nawet na te ciągłe nazywanie Azjatów „cing ciong” ludzie zaraz nie wykrzykują „rasista! rasista!”.
  Czarnoskóra osoba to też człowiek. Uważam, że każdy człowiek powinien być traktowany na równi. Ale podejściem, że każda wzmianka o tych osobach będzie się kończyła wyzwaniem od rasistów daleko to nie zajdzie.

 5. Elomelo Reply

  Czarnoskórzy ludzie są największymi rasistami, w większości leniami którzy chcą pieniędzy a nic nie robią. Zobaczcie co zrobili we Włoszech Czarnoskórzy imigranci czysta dzicz

  • CEO Reply

   cóż za zaściankowość. Nie ma to jak wrzucić wszystkich przedstawicieli jednej rasy do jednego wora.
   Nazwać „dziczą” ludność pochodząca z kontynentu ograbionego i sterroryzowanego przez biała rasę hmm. Ale czego ja się spodziewam po ignorantach i leniach, ktorzy sami z siebie po wiedzę nie sięgną. DZICZ to idealne okreslenie na ludzi nieposiadajacych za grosz wiedzy i własnego rozumu, sluchajacych jedynie szerzonej propagandy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *