Właściciel koreańskiej sieci kawiarni szantażował swoją dziewczynę – idolkę

Prezes (CEO) popularnej w Korei sieci kawiarni – Coffee Smith został oskarżony o szantażowanie swojej byłej dziewczyny – celebrytki (zwanej dalej Panną A), po tym jak powiedziała mu, że chce z nim zerwać! 

11 lipca Biuro Prokuratury Okręgowej w Seulu ujawniło, że właściciel sieci kawiarni – Pan Son, jest oskarżony o szantaż. Policja i prokuratura zbierają kolejne dowody, tymczasem Pan Son pozostaje na wolności.

 

Według aktu oskarżenia:

 

w 2014 roku Pan Son groził, że zrujnuje życie prywatne i karierę swojej dziewczynie, kiedy ta powiedziała mu, że chce zakończyć ich związek. Miał wtedy powiedzieć:

“Sprawię, że już więcej nie wystąpisz w telewizji. Powiem wszystkim, że jesteś zwyczajną naciągaczką, która jest z mężczyzną tylko dla pieniędzy. Jeśli nie zwrócisz mi wszystkich pieniędzy, które na Ciebie wydałem upublicznię też kompromitujące nagrania”.

 

Prezes miał zażądać od dziewczyny 100 milionów won (około $86,800) w zamian za milczenie i nieupublicznianie nagrań. W rzeczywistości Panna A musiała mu jednak zapłacić 160 milionów won ($139,000).

 

Pan Son zmusił także Pannę A do zwrócenia mu wszystkich kosztowności jakie od niego dostawała w prezencie, w tym: biżuterii, zegarków, urządzeń kuchennych oraz ubrań. Łącznie Panna A zwróciła mu wtedy 57 przedmiotów.

Pan Son nie poprzestał jednak na dręczeniu swojej byłej dziewczyny i ponownie zaczął szantażować ją w marcu zeszłego roku. Przez 4 miesiące kobieta była ponownie zastraszana. Son próbował wyłudzić od niej kolejny milion won ($868,300).

W kwietniu 2017 roku Panna A wreszcie powiedziała „Dość!” i zgłosiła szantażystę na policję. Son jest oskarżony o stosowanie szantażu (wyłudzenie pieniędzy) oraz próbę stosowania szantażu (w 2016 roku). W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że „kompromitujące nagrania”, którym prezes kawiarni straszył Pannę A w ogóle nie istnieją!

 


cr: (1)

3 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *