Billboard: Najbardziej wpływowe girl bandy ostatniej dekady

Niedawno Billboardy opublikował listę najbardziej wpływowych girl bandów (k-pop) ostatniej dekady! Ranking został stworzony przez krytyków muzycznych, którzy sugerowali się wpływem konkretnych grup na kształtowanie się koreańskiego przemysłu muzycznego w trakcie ostatnich 10 lat! 

Na miejscu pierwszym (i miejsce to pewnie nikogo nie zdziwi) uplasowały się Girls’ Generation. Billboard podkreśla, że ​​od czasu kiedy pojawił się utwór „Gee” w 2009 r. dziewczyny zaczęły podbijać koreańską scenę muzyczną a ich kariera szła jak burza! Grupa pozostała wierna swojemu brzmieniu i wkrótce wydała kolejne hity, takie jak: „I Got a Boy” czy „Tell Me Your Wish” (Genie). W artykule podkreślono także, że dziewczyny zaplanowały na ten rok comeback ze specjalnym albumem z okazji swojej 10 rocznicy!

 

Na drugim miejscu znalazły się 2NE1, które otworzyły drogę damskim zespołom o silniejszym brzmieniu i wizerunku. W zasadzie niedługo po debiucie znalazły się na szczycie za pomocą hitowych singli: „Fire„, „I’m the Best” czy też „Lonely„. Mimo, że grupa została rozwiązana na początku tego roku, niewątpliwie zostawiły one po sobie ślad w historii K-popu.

 

Wonder Girls zajęły trzecie miejsce. Billboard określił je jako pierwszą w historii grupę K-pop, której popularność rozprzestrzeniała się jak „wirus”, szczególnie za czasów ich konceptu retro-popu: „Tell Me” czy „Nobody„.

 

 

Kolejne miejsca na liście:

 

4) Brown Eyed Girls

 

5) After School

6) Kara

7) f(x)

8) 4Minute

9) Apink

10) Miss A

 

 

Czy zgadzacie się z krytykami? i czy pamiętacie jeszcze te czasy, kiedy wszystkie te grupy były na topie?


src: (1)

4 comments

 1. Suzzzi Reply

  Prawda GG,2ne1 oraz Wonder Girls to legendy kpopu! Nikt im tego nie zabierze!

 2. yoo Reply

  Hah a niech onces dalej mówią, że Twice to najlepszy gband w Korei i ze są legendami

 3. Nickey Reply

  Wow, f(x) się nie spodziewałam. Myślałam bardziej o SISTAR. Ale tak w sumie f(x) też miało swój wpływ 😀

 4. Neytiri Reply

  To prawda, te girlsbandy przetarły szlaki dla obecnego wysypu nowych zespołów żeńskich i wyznaczyły nowe trendy. Zauważcie, że przeważają girlsbandy z mocniejszym konceptem, z tych słodkich są tylko Apink i ewentualnie można uznać SNSD. I większość z tych zespołów już nie ma na kpopowej scenie mjuzycznej, a wciąż nie znajdziemy wystarczającego zastępstwa za nie w nowej generacji GG.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *