T.O.P otrzymuje końcowy wyrok w sprawie związanej z marihuaną

T.O.P (BIG BANG) otrzymał wyrok w sprawie związanej z marihuaną!

20 lipca o godzinie 13:50 czasu koreańskiego zakończono proces T.O.P w sprawie marihuany. Sąd stwierdził:

„Pozwany przyznał się do wszystkich zarzutów i został uznany za winnego. Przestępstwa związane z narkotykami nie tylko szkodzą zdrowiu jednostki, ale mogą mieć również poważne negatywne skutki dla całego społeczeństwa, więc nie ma innego wyjścia niż tylko surowa kara. Jednakże wzięliśmy pod uwagę, że pozwany zdaje sobie sprawę z przewinienia i nie ma żadnych wcześniejszych przestępstw.”

W związku z tym sąd skazał T.O.P na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, a także karę pieniężną w wysokości 12,000 won. Oznacza to, że jeśli w przeciągu 2 lat naruszyłby warunek zawieszenia to spędzi w więzieniu 10 miesięcy.

Obecnie T.O.P musi skończyć swoją obowiązkową służbę wojskową. Jeśli otrzymałby karę, która przekroczyłaby 18 miesięcy to musiałby wycofać się ze swojej służby i otrzymałby specjalny status.

Jego kara jednak nie przekracza 18 miesięcy więc posterunek policji w którym do tej pory odbywał służbę musi zdecydować czy reszta jego służby odbędzie się w tym miejscu jak dotychczas, czy zostanie ono zmienione.


cr.: (1)

6 comments

 1. Miriam Reply

  Sądzę, że to sprawiedliwy wyrok. To jego pierwszy taki wybryk, a ja uważam, że zasługuje na drugą szansę.
  Mam tylko nadzieję, że koreańscy fani będą myśleć podobnie.

 2. bigbanghwaiting Reply

  Nie jest chyba źle? Oby znów nie było hejtu w necie

 3. Neytiri Reply

  Sam wyrok jest sprawiedliwy wg koreańskiego prawa i nie krzywdzi mocno TOP, ale prawdziwą karą dla niego jest ten cały skandal. Dopiero się z czasem okaże czy publiczność mu wybaczy i czy będzie miał jeszcze jakąś karierę. Ten aspekt całej sprawy jest najsmutniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *